Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hat igen, ez jogos.
En is eleg sokat szivtam , szivok emiatt. De azert az alapok mar megvannak, es az sokat segit.
]Tudod mint annak idején a suliban, akkor tudsz kérdezni, ha valamit már sejtesz.
Ha megvagyok, majd irok.Laci
aaaah!
Szerinted mi a különbség a 2.0 PCI és a 2.01 PCI közt driver szempontból???!
ABSZOLUT SEMMI!!!Hali
Régebben nekem is sok gondot okozott forrásból mandrakéra telepíteni.Aztán rájöttem ha szakértõ módban telepítem és ott kiválasztom a fejlesztõ csomagokat meg a konzolos programokat,hogy telepítse utána szinte minden esetben sikerült elsõre bármit lefordítani.Pesze így is akadnak kivételek.Milyen hálózati kártyád van?
Ugyanis a felismeréshez csak annyi szükséges, hogy megfelelõ kernelmodul létezzen a kártyához. Ha létezik, akkor ezt a modult töltsd be az /etc/modules file segítségével.Ave, Saabi.
Ha szájbarágós az jó. Szívesen kipróbálom a debiant, hely van a vinyón. A csicsa nem hiányzik, a billentyûzet mûködik, ujjam van, gond nincs/lesz remélem. A leírás azért is jó lenne, mert ugyan vettem a suse-hoz könyvet (meg a dobozban is volt) de nagyon elnagyolt (hû de hülyén hangzik). Arra gondolok, hogy a lényeg igazán nincs leírva bennük, csak általánosságban. Néhány utasítás néhány paraméter aztán kampó. Inkább a kattintgatós oprendszerhez hasonlít. Már arra is gondoltam, hogy szerzek egy õsi linuxot, abban biztos nincs ennyi grafikus csoda, és antikváriumban keresek hozzá könyvet. Talán jobban tanulható, mint a mostaniak. Jó tudom van help, meg egy rakás howto, de ha nem tudom mit keresek, nehéz dolog. Tudod mint annak idején a suliban, akkor tudsz kérdezni, ha valamit már sejtesz.
Szóval ha megírtad, dumálunk róla.
Szia!
Szoval a modem nem mountolhato, mert nem disk viszont ha bent vannak a memoriaban a megfelelo driverek, akkor leteznie kell, tehat elkepzelheto, hogy a wwdial huzza be a memoriaba a megfelelelo modulokat, es azert van az egesz gond. Ez persze csak egy tipp, mert nem tudom kiprobalni.
Most elkezdtem irni egy eleg szajbaragos dokumentumot a debian telepiteserol, ha elkeszul, es van kedved szorakozni egy kicsit, majd kiprobalhatnad. Ott ugyan nincs yast2, es egyeb grafikus csodak, de legalabb mindig azt csinalja, amit en akarok.Laci
Még valami. Lehet, hogy hülye kérdés.(az van bõven)
Nem lehetne a modemet is mountolni, mint egy pl. meghajtót? Akkor már indulásnál csatolná.NiGo
Szia. Most sajna nem otthon vagyok, de úgy rémlik ha rootként belépek, futtatom a wvdial-t majd bontom a kapcsolatot, akkor már a kinternet is tárcsáz, ebbõl gondolom hogy addig nem is látja a modemet. De ez nem biztos. Igazság szerint ahogy Te is felhívtad a figyuszt, nem lépek be csak nagyon indokolt esetben rootként, így ritkábban kell gyalulni a vinyót 🙂
Szia!
Egy kicsit komfortosabb megoldas, su -c wwdial, ilyenkor csak a jelszot keri…
Mondjuk az, hogy a kinternet nem tarcsaz, azt igazabol nem ertem, nekem suse 7.3 alatt mukodott minden eztra beallitas nelkul.
Ugyhogy itt a suse 8 a hunyo legalabbis szerintem. A tuzfallal kapcsolatban jo a sejtesed, amig nincs halozat, nincs mire aktivalni.
A modem 10 k koruli sebessege elkepzelheto, ui a modemekben van hardweres tomorites.
De probald ki, hogy mit produkal egy nagyobb jpeg eseten, az a valos erteket fogja mutatni. (Ott mar nincs mit tomoriteni)
Ha valami gondod van nyugodtan irhatsz maganban is, ui a forum fooldala csak az utolso 4 hozzaszolast mutatja, amibol nem biztos, hogy eszreveszem.Udv: Laci
-
SzerzőBejegyzés