admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,281-48,290 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Video, DVD, azaz multimédia #1891959
    admin
    Adminisztrátor
      Hozzászólás: SuSe&Internet #1893054
      admin
      Adminisztrátor

        Hat igen, ez jogos.
        En is eleg sokat szivtam , szivok emiatt. De azert az alapok mar megvannak, es az sokat segit.
        ]Tudod mint annak idején a suliban, akkor tudsz kérdezni, ha valamit már sejtesz.
        Ha megvagyok, majd irok.

        Laci

        Hozzászólás: Mndk 9.0 no meg ISDN #1893444
        admin
        Adminisztrátor

          aaaah!
          Szerinted mi a különbség a 2.0 PCI és a 2.01 PCI közt driver szempontból???!
          ABSZOLUT SEMMI!!!

          Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893695
          admin
          Adminisztrátor

            Hali
            Régebben nekem is sok gondot okozott forrásból mandrakéra telepíteni.Aztán rájöttem ha szakértõ módban telepítem és ott kiválasztom a fejlesztõ csomagokat meg a konzolos programokat,hogy telepítse utána szinte minden esetben sikerült elsõre bármit lefordítani.Pesze így is akadnak kivételek.

            Hozzászólás: Mivel állíthatom be??? #1893806
            admin
            Adminisztrátor

              Milyen hálózati kártyád van?
              Ugyanis a felismeréshez csak annyi szükséges, hogy megfelelõ kernelmodul létezzen a kártyához. Ha létezik, akkor ezt a modult töltsd be az /etc/modules file segítségével.

              Ave, Saabi.

              Hozzászólás: SuSe&Internet #1893053
              admin
              Adminisztrátor

                Ha szájbarágós az jó. Szívesen kipróbálom a debiant, hely van a vinyón. A csicsa nem hiányzik, a billentyûzet mûködik, ujjam van, gond nincs/lesz remélem. A leírás azért is jó lenne, mert ugyan vettem a suse-hoz könyvet (meg a dobozban is volt) de nagyon elnagyolt (hû de hülyén hangzik). Arra gondolok, hogy a lényeg igazán nincs leírva bennük, csak általánosságban. Néhány utasítás néhány paraméter aztán kampó. Inkább a kattintgatós oprendszerhez hasonlít. Már arra is gondoltam, hogy szerzek egy õsi linuxot, abban biztos nincs ennyi grafikus csoda, és antikváriumban keresek hozzá könyvet. Talán jobban tanulható, mint a mostaniak. Jó tudom van help, meg egy rakás howto, de ha nem tudom mit keresek, nehéz dolog. Tudod mint annak idején a suliban, akkor tudsz kérdezni, ha valamit már sejtesz.

                Szóval ha megírtad, dumálunk róla.

                Hozzászólás: SuSe&Internet #1893052
                admin
                Adminisztrátor

                  Szia!

                  Szoval a modem nem mountolhato, mert nem disk viszont ha bent vannak a memoriaban a megfelelo driverek, akkor leteznie kell, tehat elkepzelheto, hogy a wwdial huzza be a memoriaba a megfelelelo modulokat, es azert van az egesz gond. Ez persze csak egy tipp, mert nem tudom kiprobalni.
                  Most elkezdtem irni egy eleg szajbaragos dokumentumot a debian telepiteserol, ha elkeszul, es van kedved szorakozni egy kicsit, majd kiprobalhatnad. Ott ugyan nincs yast2, es egyeb grafikus csodak, de legalabb mindig azt csinalja, amit en akarok.

                  Laci

                  Hozzászólás: SuSe&Internet #1893051
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Még valami. Lehet, hogy hülye kérdés.(az van bõven)
                    Nem lehetne a modemet is mountolni, mint egy pl. meghajtót? Akkor már indulásnál csatolná.

                    NiGo

                    Hozzászólás: SuSe&Internet #1893050
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Szia. Most sajna nem otthon vagyok, de úgy rémlik ha rootként belépek, futtatom a wvdial-t majd bontom a kapcsolatot, akkor már a kinternet is tárcsáz, ebbõl gondolom hogy addig nem is látja a modemet. De ez nem biztos. Igazság szerint ahogy Te is felhívtad a figyuszt, nem lépek be csak nagyon indokolt esetben rootként, így ritkábban kell gyalulni a vinyót 🙂

                      Hozzászólás: SuSe&Internet #1893049
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Szia!

                        Egy kicsit komfortosabb megoldas, su -c wwdial, ilyenkor csak a jelszot keri…
                        Mondjuk az, hogy a kinternet nem tarcsaz, azt igazabol nem ertem, nekem suse 7.3 alatt mukodott minden eztra beallitas nelkul.
                        Ugyhogy itt a suse 8 a hunyo legalabbis szerintem. A tuzfallal kapcsolatban jo a sejtesed, amig nincs halozat, nincs mire aktivalni.
                        A modem 10 k koruli sebessege elkepzelheto, ui a modemekben van hardweres tomorites.
                        De probald ki, hogy mit produkal egy nagyobb jpeg eseten, az a valos erteket fogja mutatni. (Ott mar nincs mit tomoriteni)
                        Ha valami gondod van nyugodtan irhatsz maganban is, ui a forum fooldala csak az utolso 4 hozzaszolast mutatja, amibol nem biztos, hogy eszreveszem.

                        Udv: Laci

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,281-48,290 / 49,394