Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
No már megint disztribet váltottam, most MDK 9 van fent 🙂
Viszont a flash-es probléma megint elõjött. UHU alatt is megvan az, hogy ha szól az alapértelmezett hangkártyán valami, akkor a böngészõk behalnak mindaddig, amíg le nem állítom a zenét. Szerintem a flash plugin bugos egy kicsit, illetve azt nem értem, hogy minek akarja a hangkártyát használni, ha az swf-ben nincs is hang?
Kipróbáltam, hogy csináltam egy kis animot flasben, és azt nyitottam meg. Nem tudta megnyitni, de mihelyt leállítottam az xmms-t, máris betöltötte szépen.
DE!De milyen hibát ír ki? Ha kicsit többet árulnál el róla, az jobb lenne.
Az MPlayer levlistán is nézz szét, hátha már valaki megírta a választ.http://www.linuxforum.hu/modules.php?op=mo…wthread&tid=195
Ezt olvastad már?Na haller. Most is csak futólag vagyok fent (úgy látszik ez egy ilyen hét) – úgyhogy röviden: jó a mandrake 9, a régi Red Hat 7.3 ról simán telepíti az rpm-eket (a sysctlconfig-gtk-ra volt még a libpng.so.2-n kívül szükségem) – az nvidia driverek szarok úgy ahogy vannak – bõvebben lehet errõl olvasni az mplayer honlapján. Ha te is kezdõ vagy mint én (két hónapig használtam RH 7.3-at), akkor az elején minden disztribbel ez lesz.
Na, izzítsuk be újra ezt a témát, mert vannak gondjaim.
Nekem is beszólt a Netscape 6, (http://www.honfoglalo.hu-t akartam megnézni) hogy nincs fent az aktuális Flash plugin, letöltöttem.
bár minden rohadt szükséges csomag megvan, a fordítás mégsem mûxik. Hibát ír a rohadék make és make install. Ennek ellenére elindítja a sztríming letöltését, elkezd bufferelni vagy mifenét, de utána hibát jelez, azt hiszem a kodekekben. Lehet, hogy vacak az mlpayerhq oldalán található kodek?
De a PCWorld mellékleteként már kiadták!
Létezik újraírható CD is!
Hi!
Idáig teljesen megvagyok elégedve az UHU-val. Nagyon jól eltalált disztrib egy olyan kezdõnek, mint én. Persze megvannak ennek is a saját hülyeségei, amit meg lehet szokni vagy reménykedni, hogy kijavítják (KDE képernyõzárolás, háttérképbeállítás). Idáig kizárólag csak windózt használtam, volt egy kis kitérõ a Suse7.3 felé. Elsõ idáig igazán szembetûnõ pozitívum a windózzal szemben: a fimek lejátszása, aminél a filmet oda tekerem, ahova akarom….nem akad. Kb 1 hete van meg a baglyom és összeségében meg vagyok vele elégedve! Gratula! Nagyon jó, hogy mûködik ilyen fórum, nagyon sokat segített a configolásban!
[Szerkesztve: 3/10/2002 smerli]
Nálam a Kylix 3 open editionnek van telepítõprogramja, úgy mint winben.
-
SzerzőBejegyzés