Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nemrég volt itt egy ilyen kérdés…
http://krusader.sourceforge.net/
Van még például a http://www.gnome.org/projects/mc/ is, de az karakteres felületû.
Hátha valakit érdekel:
Letöltöttem a NVIDIA_kernel_1_o_3123_SRC.RPM és a GLX-t is, 2960-t nem találtam…de gondolom az újabb csak jobb?
Mindent úgy kezdtem el, ahogy smoketoomuch írt le,illetve annyiban máskép, hogy nekem már a kernel telepítése hibával elszállt.Nem tudom miért, de nem szereti.
Most már tényleg jó lenne, ha kiderülne, hogy a Mandrake 9.0 alá lehet telepíteni is, vagy korai örömök terméke, mert akkor inkább tanulok egy másik disztribúción, ha ezen semmi nem megy….Kérdés: rendelkezésre áll-e a Kylix?
Ha igen, akkor attól függõen, hogy milyen formában áll rendelkezésre (rpm, tar.gz) függ a telepítés módja. A programok telepítésének módját részletesen leírva megtalálod pl. a http://www.linuxforum.hu/modules.php?op=mo…wthread&tid=291 fórumban. Illetve suse alatt sejtésem szerint a yast2 segítségével is tudsz telepíteni.
Ha nem, akkor elõször vagy tar.gz formában vagy suse-hez jó rpm formában meg kell szerezni.Bocsi a kapkodásért, majd el felejtettem.
Ha a Mdk minden hardvert kezel, akkor hol keressem a telepíthetõ eszközökben létezõ HP ScanJet3200 és HP ScanJet3400 driverét? Mert amikor megpróbálom felrakni, közli, hogy a Mdk ezen verziója nem támogatja a kiválasztott eszközt. Pedig ott van a listában. Bár érdekesség kedvéért megpróbáltam a többi scanner-t is, de egyet sem találtam amire ne ezt mondaná.Hello.
Csak beugrottam egy pár percre, nem tudtam részletesen elolvasni mindent ebben a topicban, csak átfutottam, úgyhogy bocs ha ismétlek valakit … csak én is most szoptam az nvidia driverrel és a libpng.so.2-vel. Szóval nálam ez mûködött:Az nvidia.com-ról töltsd le a source rpmeket – (.src.rpm – re végzõdõeket) és abból telepítsd. Ne felejtsd el elolvasni a telepítési útmutatót. Ezek szerint elõbb a kernelt, majd a glx-et telepítsd, majd egy text-editorral módosítani kell az /etc/X11/XF86Config-4 fájlt a következõképpen: ki kell szedni a modules sorokból a köv. bejegyzéseket (egyszerûen töröld õket) Load „GLcore”‘ és Load „dri”. Fontos hogy legyen egy olyan sor, hogy Load „glx”. A drivers részlegben pedig a driver „nv” vagy „vesa” részt (nálam nv volt) át kell írni, hogy Driver „nvidia” álljon helyettük. Hogyan installálj source RPM-bõl? elég egyszerû:
1. Töltsd le a NVIDIA_KERNEL_1_0_2960_SRC.RPM és a NVIDIA_GLX_1_0_2960_SRC.RPM – fájlokat. rootként lépj be abba a könyvtárba, ahova letöltötted õket és írd be: rpmbuild –rebuild NVIDIA_KERNEL_1_0_2960_SRC.RPM
2. Figyeld, hogy mit ír ki miután lefuttattad a fenti parancsot – lesz egy olyan rész, ahol valami olyasmi fog állni, hogy: Wrote: /usr/src/redhat/RPMS/i386/NVIDIA_kernel.i386.rpm
3. írd be a köv. parancsot (ez fogja telepíteni az rpm-et amit a fenti mûvelet során kiírt): rpm -Uvh /az útvonal ami a wrote után állt/ – tehát a fenti példa esetében így nézne ki (persze neked más fog állni, mert mandraket használszi) :
rpm -Uvh usr/src/redhat/RPMS/i386/NVIDIA_kernel.i386.rpm
4. ismételd meg a fenti hadmûveletet az NVIDIA_GLX_1_0_2960_SRC.RPM-el is, majd írd át a az XF86Config-4-et úgy, ahogy fentebb leírtam.Gyakorlatilag ezek az utasítások megtalálhatóak az nvidia weboldalán is a letöltés szekció felett, csakhát angolul, úgyhogy gondoltam leírom ide magyarul is, hátha segít valakinek.
Mégvalami. Ha nem indul el mégsem az X (lefagy mondjuk a splash-screennél, majd text módban indul), akkor sem kell pánikolni, rendbehozható a dolog. Hogy hogyan? azt én is szeretném tudni, ugyanis én elõbb forrásból raktam fel az nvidia drivert, letöltöttem a tar.gz-t, az readme-ben annyi volt, hogy egy parancsot kell beírni: make install. Megcsináltam, felrakta magát, módosítottam az XF86Config-4-et, reboot, majd nvidia logónál leakadás. Ok, szöveges mód, mc, majd: na most mi legyen. Az lett, amit fent leírtam – megvoltak az source rpm-eks (sõt, a RedHat 7.3 rpm-ek is), úgyhogy kipróbáltam, hogy mi lesz ha újratelepítem ezekbõl. Az lett, hogy most fut az X rendesen. Ez azt is jelenti, hogy nem biztos hogy mûködik mindenkinek amit fent leírtam. Ha esetleg nem mûködne, érdemes failsafe módban elindítani a Mandrake-t, megnézni mit lehet állítgatni még, néhányszor újraindítani, megpróbálni elindítani a grafikus felületet a startx paranccsal, megnézni a logfájlokat a /var/log-ban, stb.
Röviden a libpng.so.2-rõl: keress rá a Google segítségével. Nekem így derült ki, hogy rajta van a régi RedHat 7,3-as install cédén, és mivel még megvolt, arról feltelepítettem. Ha simán beírod a keresõbe, hogy libpng.so.2, ki fog írni egy rakat oldalt, többek között olyan rpm-ekkel, amelyek tartalmazzák a fájlt – nézd meg, melyik az, amelynek a legkevesebb a dependenciája (jó eséllyel az fog felkúszni a gépedre) – tölts le, installáld. Sok helyen valamilyen kis progi leírását fogod találni, és többnyire egy „provides” címszó alatt lesz megemlítve a libpng.so.2 – mindegy, ha kis progi, kevés dependenciával, és viszonylag új is, akkor annak telepítésével is szert tehetsz a libpng.so.2-re – ha így külön nem találnád.
Egy rövid válasz egy kérdésre: nekem történetesen azért kellett az nvidia driver, mert az mplayer fordítás közben kilépett egy hibaüzenettel amíg fel nem telepítettem. Szóval ha nem telepítem, lemondhattam volna a filmnézésrõl – (ja, egy régi1 TNT2 Pro kártyám van, úgyhogy nem biztos hogy ez mással is elõfordult)
smoketoomuch
😎Köszike,
Ezt természetesen megpróbálom. Nem akarom, hogy ne Mdk-t használjak 😉
Egy csöppnyi különbség, hogy amíg a Te kártyád 2.0 és benne van a hardver listában, addig az enyém, ahogy Dávid is írta nincs benne sajna 2.01 PCI. Jah, én a Mdk9.0-t próbálom rábeszélni. Az is egy kicsike különbség.A konfig file-okat meg fogom nézni, hál ‘Istennek a SuSE még nem a múltté. Ha csak lehet dobom, de két külön vinyón vannak cserélhetõ rack-be szerelve. Egyenlõre még a SuSE alatt mennek a munkáim és a net-ezésem (levelek is).
Csak egy rövid OT és hál’ Istennek erre a listára nem tarotzik, ne is legyen itt háború:
Bocs, nekem egy emulalt sb-pro-m van, az csak 8 bites.
Termeszetesen a -etc-modulesben is csereld le sb16-ra az sb8 bejegyzest.Laci (blaci)
Pont az ilyen probalgatos reszt akartam elkerulni,
mert annyira nem ertek hozza.Es amint irtam, CD-t sem szandekozom irni.
:casstet:
De azert koszi.
Röviden: Próbáld ki és kiderül!
Ha valami nincs benne, akkor fordíts magadnak.Nagyon megköszönném!
A configure-t lefuttatam, de mint mondtam lib no long stb.stb error-ok és létrehozott egy config.log-ot, ami szerintem egy sima felhasználónak nem sokat mond.
A krusader-rel ugyanígy jártam… -
SzerzőBejegyzés