admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,361-48,370 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Redhat 8 nem bootol #1893639
    admin
    Adminisztrátor

      Ha root-ként tevékenykedsz, akkor a
      su –
      használd inkább.  
      Nemtom bi baja. Talán van ott egy oda nem illõ karakter, pl.: DOS sorvégjel. Biztos, hogy az a 11. sor ?

      köszi, egy oda nem illõ karakter volt a hibás, most már mûködik:)

      Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893678
      admin
      Adminisztrátor

        Ha este/éjszaka (ez helyzettõl függ 😎 ) hazaérek, akkor leszedem a kcommandert, felteszem MDK 9 alá, és leírom „hülyegyerek” szinten az egészet.
        Persze elég kell legyen egy ./configure && make && make install kiadása is, de ha talál valami függõséget, azt is leírom, hol keresd.

        Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893677
        admin
        Adminisztrátor

          ….momentán ott tarok, hogy lefuttatam a configure-t és természetesen hibával leállt, é s ellenõrizzem a config.log-ot amit létrehozott, de az nekem nem sokat mond..

          Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893676
          admin
          Adminisztrátor

            Ezeket már letöltöttem.
            Az rpm futtatásakor , hiányolja libpng.so.2-t!
            A csomagolt állományt kitömörítettem és onéttól kezdõdõen nem tudok mit csinálni,
            parancssorból írhatok amit akarok nem történik semmi.
            Tudom, tudom valamit nem jól csinálok, de nem lenne rossz, ha „hülyegyerek” szinten elmondanád, hogy mit hogyan….

            Nvidia:
            Nem tudom kinek megy tv out a 9.0 alatt ,mert nekem a grafikus felületet simán kinyírta….

            Hozzászólás: SB Pro UHU alatt. De hogyan ??? #1893750
            admin
            Adminisztrátor

              A kártyám típusa pontosan:
              Sound Blaster Pro OPTI931-es chip-el.
              A kártya 16-bites (annak dacára, hogy sok ember szerint a pro csak 8 bites lehet).

              Amit írtál kiprobálom, tényleg lehet, hogy az snd-sb16 mod.-ra van szükségem…

              Hozzászólás: SB Pro UHU alatt. De hogyan ??? #1893749
              admin
              Adminisztrátor

                Szia!

                ]X betöltése közben, mielõtt megjelenik a az UHU embléma, a /dev/mixer-t hiányolja, miután pedig ]megcsodálom az UHU emblémát és teljesen betöltõdik a gnome, a /dev/sound/mixer-t.

                Ez mar csak a kovetkezmenye annak, hogy b…szott betolteni a megfelelo modult.
                Probald meg parancssorban modprobe -d snd-sb8, es nezd meg mit ir ki.
                Elkepzelheto, hogy valami hibat fog jelezni. Viszont, ha nem jelez hibat, es ezek utan mukodik a hang, akkor nem konfiguraltad jol a vezerlopulton.
                Vagy meg egy dolgot tudok elkepzelni, hogy neked nem az snd-sb8, hanem az snd-sb16 modulra van szukseged.

                Udv Laci

                Hozzászólás: SB Pro UHU alatt. De hogyan ??? #1893748
                admin
                Adminisztrátor

                  Megint kösz amit írtál blaci, de sajna nem mûködik.

                  A legnagyobb bajom az lenne, hogy a mixer-t hiányolja. Ezt a következõképpen teszi:
                  X betöltése közben, mielõtt megjelenik a az UHU embléma, a /dev/mixer-t hiányolja, miután pedig megcsodálom az UHU emblémát és teljesen betöltõdik a gnome, a /dev/sound/mixer-t. Sajna egyik sem létezik a rendszerben, így nem tudom mit csináljak.
                  Erre is lehetne valakinek ötlete.

                  admin
                  Adminisztrátor

                    Lehet, hogy iptables-ben letiltottál olyan dolgokat ami szügséges az aktiv ftp-hez.
                    Probálkozz passzív elérésel vagy nézd át a tüzfal beálitásokat!

                    Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893675
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Azért win alatt is lehet szórakozni ezzel meló alatt 😉

                      Szóval szedd le ezt: ftp://codewizards.de/pub/kcommander/kcommander3-3.0Beta2.tar.gz

                      mc-vel csomagold ki valami könyvtárba. Ahová neked jólesik.
                      Aztán:
                      1. ./configure a könyvtárban. Ha esetleg kiakadna valamin, akkor azt kiírja, esetleg valami függõség miatt, és akkor azokat uis tedd fel.
                      2. make
                      3. make install

                      Ha minden hiba nélkül lemegy, akkor írd be: kcommander, és lõn csoda.

                      Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893674
                      admin
                      Adminisztrátor

                        No ha *.bin file-ok vannak benne, akkor azok linux binárisok. Azokat futtatni lehet.
                        Futtatási jogot kell rá adni. Valahogy így:
                        pl. a file neve valami.bin

                        ezt írd be:

                        chmod 555 valami.bin

                        utána ugyan abban a könyvtárban kiadod a ./valami.bin parancsot, és akkor futtatja.
                        A kcommandert megnézem neked, ha hazaérek, mert most meló van w2k-val :casstet:

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,361-48,370 / 49,394