Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha root-ként tevékenykedsz, akkor a
su –
használd inkább.
Nemtom bi baja. Talán van ott egy oda nem illõ karakter, pl.: DOS sorvégjel. Biztos, hogy az a 11. sor ?köszi, egy oda nem illõ karakter volt a hibás, most már mûködik:)
Ha este/éjszaka (ez helyzettõl függ 😎 ) hazaérek, akkor leszedem a kcommandert, felteszem MDK 9 alá, és leírom „hülyegyerek” szinten az egészet.
Persze elég kell legyen egy ./configure && make && make install kiadása is, de ha talál valami függõséget, azt is leírom, hol keresd.….momentán ott tarok, hogy lefuttatam a configure-t és természetesen hibával leállt, é s ellenõrizzem a config.log-ot amit létrehozott, de az nekem nem sokat mond..
Ezeket már letöltöttem.
Az rpm futtatásakor , hiányolja libpng.so.2-t!
A csomagolt állományt kitömörítettem és onéttól kezdõdõen nem tudok mit csinálni,
parancssorból írhatok amit akarok nem történik semmi.
Tudom, tudom valamit nem jól csinálok, de nem lenne rossz, ha „hülyegyerek” szinten elmondanád, hogy mit hogyan….Nvidia:
Nem tudom kinek megy tv out a 9.0 alatt ,mert nekem a grafikus felületet simán kinyírta….A kártyám típusa pontosan:
Sound Blaster Pro OPTI931-es chip-el.
A kártya 16-bites (annak dacára, hogy sok ember szerint a pro csak 8 bites lehet).Amit írtál kiprobálom, tényleg lehet, hogy az snd-sb16 mod.-ra van szükségem…
Szia!
]X betöltése közben, mielõtt megjelenik a az UHU embléma, a /dev/mixer-t hiányolja, miután pedig ]megcsodálom az UHU emblémát és teljesen betöltõdik a gnome, a /dev/sound/mixer-t.
Ez mar csak a kovetkezmenye annak, hogy b…szott betolteni a megfelelo modult.
Probald meg parancssorban modprobe -d snd-sb8, es nezd meg mit ir ki.
Elkepzelheto, hogy valami hibat fog jelezni. Viszont, ha nem jelez hibat, es ezek utan mukodik a hang, akkor nem konfiguraltad jol a vezerlopulton.
Vagy meg egy dolgot tudok elkepzelni, hogy neked nem az snd-sb8, hanem az snd-sb16 modulra van szukseged.Udv Laci
Megint kösz amit írtál blaci, de sajna nem mûködik.
A legnagyobb bajom az lenne, hogy a mixer-t hiányolja. Ezt a következõképpen teszi:
X betöltése közben, mielõtt megjelenik a az UHU embléma, a /dev/mixer-t hiányolja, miután pedig megcsodálom az UHU emblémát és teljesen betöltõdik a gnome, a /dev/sound/mixer-t. Sajna egyik sem létezik a rendszerben, így nem tudom mit csináljak.
Erre is lehetne valakinek ötlete.Lehet, hogy iptables-ben letiltottál olyan dolgokat ami szügséges az aktiv ftp-hez.
Probálkozz passzív elérésel vagy nézd át a tüzfal beálitásokat!Azért win alatt is lehet szórakozni ezzel meló alatt 😉
Szóval szedd le ezt: ftp://codewizards.de/pub/kcommander/kcommander3-3.0Beta2.tar.gz
mc-vel csomagold ki valami könyvtárba. Ahová neked jólesik.
Aztán:
1. ./configure a könyvtárban. Ha esetleg kiakadna valamin, akkor azt kiírja, esetleg valami függõség miatt, és akkor azokat uis tedd fel.
2. make
3. make installHa minden hiba nélkül lemegy, akkor írd be: kcommander, és lõn csoda.
No ha *.bin file-ok vannak benne, akkor azok linux binárisok. Azokat futtatni lehet.
Futtatási jogot kell rá adni. Valahogy így:
pl. a file neve valami.binezt írd be:
chmod 555 valami.bin
utána ugyan abban a könyvtárban kiadod a ./valami.bin parancsot, és akkor futtatja.
A kcommandert megnézem neked, ha hazaérek, mert most meló van w2k-val :casstet: -
SzerzőBejegyzés