admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,381-48,390 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: VMWare for windows alatt linuxos próbléma #1893127
    admin
    Adminisztrátor

      Nekem nem volt gondom vele. A VMWare Tools Install… menüpontot válaszd ki, a többit megtalálod a helpben ugyan ezen cím alatt.

      Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893668
      admin
      Adminisztrátor

        A feljebb lévõ topicban szereplõ linkrõl letöltöttem a kernel és a hozzátartozó nvidia drive-ot, de hazavágta a grafikus felületemet, a kde-ben olyan hibát okozott , hogy eset tanulmányt lehetne írni…….

        Grafikus felületen futó commandert, pedig ami fel is települ Mandrake 9.0 alánem tudok találni, ha nem rpm a kiterjesztése akkor nem akar települni semmi… 😡

        Tud valaki megoldást a fentiekre?

        Máskülönben azért kellene valami jó kis nvidia drive, mert tv outos a video kártyám és ezt kiszeretném használni….
        Grafikus felület alatt futó commandert meg azért szeretnék, mert megszoktam már a wincommander használatát, és nem hiszem el, hogy linux alá nincs valami normális,ami megy Mandrake 9.0 alatt is….

        Elõre is köszönök mindennemû segítséget!

        Sagal

        Hozzászólás: Redhat 8 nem bootol #1893638
        admin
        Adminisztrátor

          Ha root-ként tevékenykedsz, akkor a
          su –
          használd inkább.
          Nemtom bi baja. Talán van ott egy oda nem illõ karakter, pl.: DOS sorvégjel. Biztos, hogy az a 11. sor ?

          Hozzászólás: RedHat 8 #1893760
          admin
          Adminisztrátor

            biztos van egyszerûbb módja is:)

            Biztos. De a régi lapom nem tudta a k7-et. 🙂

            Hozzászólás: MPlayer #1892562
            admin
            Adminisztrátor

              No akkor mondjárt fordítok egyet!!!

              Hozzászólás: Game: gamma & brightness #1893453
              admin
              Adminisztrátor

                Kipróbáltam a aumix-et, és megnéztem a játékot is, nem volt levéve a hang, de nem mûködik továbbra sem. Hol kell keresni ezt a logot pontosan, mert /dev/dsp alatt nem találtam (azt hiszem a /lib/dev/sound alatt láttam mc-ben egy -dsp-t, de nem tudtam vele mit kezdeni.

                Hozzászólás: próba #1893744
                admin
                Adminisztrátor

                  ezért fórumot létrehozni….háát….

                  Hozzászólás: RedHat 8 #1893759
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Ha lilot hasznal, akkor a /etc/lilo.conf-ba be kell irni:
                    append=”apm=power-off”

                    majd lefuttatni a lilo parancsot termeszetesen root-kent.

                    Ha grub-ot hasznal, akkor a /boot/grub/menu.lst-be
                    igy kell beirni

                    kernel /vmlinuz root=/dev/hda apm=power-off

                    Ezenkivul kell meg a modprobe apm, illetve ezt betenni oda, ahol bootolaskor a tobbi modult betolti.
                    Debian alatt ez a /etc/modules allomany, de rh alatt gozom sincs.

                    Persze ettol meg nem biztos, hogy kikapcsol, allitolag ezen kivul meg rengeteg mindentol fugg.

                    Udv Laci

                    Hozzászólás: RedHat 8 #1893758
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Velem anno ezt a SuSE csinálta. Miután lecseréltem az alaplapomat, kikapcsolta az ATX-es tápot. 🙂

                      biztos van egyszerûbb módja is:)

                      Hozzászólás: mount #1893761
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Szia!

                        Mountolasra a mount, smbmount, ncpmount parancsok hasznalhatok.
                        A masodik a win, a harmadik a novell csatalakozasokhoz van.
                        Egyebkent milyen tipusu particio tartalma nem latszik?

                        Laci (blaci)

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,381-48,390 / 49,394