Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Velem anno ezt a SuSE csinálta. Miután lecseréltem az alaplapomat, kikapcsolta az ATX-es tápot. 🙂
Regen a Slackware-ben hasznaltam ilyent … secure-filesystem volt a neve es bootkor kellett passwordot adni.
Mas rendszerben ilyen modon hasznalhatatlani hiaba tudtad a passt.Nezz utanan , hogy az altalad hasznalt distribuciban van -e ilyen opcio.
megjegyzes.: ha fontosh adatok vannak rajta akkor pl eleg csak a file-okat cryptalni nem pedig az egesz rendszert….
TamsA
😀 Kösz az info-t. 😀
Ismerem a hangkártyám beállítását.
Csak linuxban vagyok kezdõ, win-el már sok éve foglalkozom.Nagyon kösz, már sok felé érdeklõdtem, de sehol sem kaptam választ. Most hazamehyek és kiprbálom… 😎
Szia!
Eloszor is a vezerlopulton allitsd be a hangkartyat.
Nem fogja megtalalni, ugyhogy neked kell kivalasztani.Ezutan nyitsz egy terminalt.
su
beirod a root jelszavat
mcedit /etc/modules.conf
valahova beirod az alabbi sort
options snd-sb8 snd_port=0x220 snd_irq=7 snd_dma8=3Ezekutan mented F2-vel, majd ujrainditod a gepet.
Nekem igy mukododtt.Mondjuk, ha tudod a kartyad beallitasait, az nem hatrany, nalam pl az irq=5, a dma8=1.
Ha rossz erteket irsz, akkor ertelemszeruen nem fog mukodni.Udv:Laci (blaci)
[url]]http://www.pclinuxonline.com/modules.php?o…7&forum=7
NVidia driver, mdk 9
Végülis mihez kell az nvidia driver? 3d? Nekem Nvidia Geforce256-osom van, és soha nem tettem fel külön drivert mégis gond nélkül megy.
Kcommander-t letöltöttem, de telepítéskor libpng.so.2 szükséges feliratot kapom.
Tudna nekem segíteni ebben valaki, hogy ilyenkor mit hogyan?Elvileg fel kellene tenni csomagból a libpng.so.2-t, amit a Mandrake csomagkezelõje automatikusan meg is tenne, csak az említett csomag már a Mandrake8.2-ben sem így volt elnevezve és ezért nem tudta feloldani a függõségeket.
Kcommander-t letöltöttem, de telepítéskor libpng.so.2 szükséges feliratot kapom.
Tudna nekem segíteni ebben valaki, hogy ilyenkor mit hogyan?Mindent köszönök elõre
Sagal
-
SzerzőBejegyzés