admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,391-48,400 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: RedHat 8 #1893757
    admin
    Adminisztrátor

      Velem anno ezt a SuSE csinálta. Miután lecseréltem az alaplapomat, kikapcsolta az ATX-es tápot. 🙂

      Hozzászólás: Fájlrendszer titkosítás linux alatt #1893384
      admin
      Adminisztrátor

        Regen a Slackware-ben hasznaltam ilyent … secure-filesystem volt a neve es bootkor kellett passwordot adni.
        Mas rendszerben ilyen modon hasznalhatatlani hiaba tudtad a passt.

        Nezz utanan , hogy az altalad hasznalt distribuciban van -e ilyen opcio.

        megjegyzes.: ha fontosh adatok vannak rajta akkor pl eleg csak a file-okat cryptalni nem pedig az egesz rendszert….

        TamsA

        Hozzászólás: SB Pro UHU alatt. De hogyan ??? #1893747
        admin
        Adminisztrátor

          😀 Kösz az info-t. 😀
          Ismerem a hangkártyám beállítását.
          Csak linuxban vagyok kezdõ, win-el már sok éve foglalkozom.

          Nagyon kösz, már sok felé érdeklõdtem, de sehol sem kaptam választ. Most hazamehyek és kiprbálom… 😎

          Hozzászólás: SB Pro UHU alatt. De hogyan ??? #1893746
          admin
          Adminisztrátor

            Szia!

            Eloszor is a vezerlopulton allitsd be a hangkartyat.
            Nem fogja megtalalni, ugyhogy neked kell kivalasztani.

            Ezutan nyitsz egy terminalt.
            su
            beirod a root jelszavat
            mcedit /etc/modules.conf
            valahova beirod az alabbi sort
            options snd-sb8 snd_port=0x220 snd_irq=7 snd_dma8=3

            Ezekutan mented F2-vel, majd ujrainditod a gepet.
            Nekem igy mukododtt.

            Mondjuk, ha tudod a kartyad beallitasait, az nem hatrany, nalam pl az irq=5, a dma8=1.
            Ha rossz erteket irsz, akkor ertelemszeruen nem fog mukodni.

            Udv:Laci (blaci)

            Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893667
            admin
            Adminisztrátor
              Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893666
              admin
              Adminisztrátor

                Végülis mihez kell az nvidia driver? 3d? Nekem Nvidia Geforce256-osom van, és soha nem tettem fel külön drivert mégis gond nélkül megy.

                Hozzászólás: MPlayer #1892561
                admin
                Adminisztrátor
                  Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893665
                  admin
                  Adminisztrátor
                    Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893664
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Kcommander-t letöltöttem, de telepítéskor libpng.so.2 szükséges feliratot kapom.
                      Tudna nekem segíteni ebben valaki, hogy ilyenkor mit hogyan?

                      Elvileg fel kellene tenni csomagból a libpng.so.2-t, amit a Mandrake csomagkezelõje automatikusan meg is tenne, csak az említett csomag már a Mandrake8.2-ben sem így volt elnevezve és ezért nem tudta feloldani a függõségeket.

                      Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893663
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Kcommander-t letöltöttem, de telepítéskor libpng.so.2 szükséges feliratot kapom.
                        Tudna nekem segíteni ebben valaki, hogy ilyenkor mit hogyan?

                        Mindent köszönök elõre

                        Sagal

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,391-48,400 / 49,394