admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,401-48,410 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893661
    admin
    Adminisztrátor

      2.: kérdésem: van olyan commander, ami nagyjából hasonló paraméterekkel bír, mint a wincommander?

      Midnight Commander. Két baja van:
      1. Nem tud könyvtárakat szinkronizálni (a rekurzív kigyûjtésre gondolok), legalábbis én nem tudtam még rábírni.
      2. Mivel konzolon fut, a file asszociációk nem mûködnek.

      Létezek grafikusak is pl. Krusader, XNC, stb.. szóval lehet próbálgatni, hogy melyik jön be.

      Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893660
      admin
      Adminisztrátor
        Hozzászólás: MPlayer #1892560
        admin
        Adminisztrátor

          Tedd fel a win32 codecet. Megtalálod az mplayer honlapján. Persze újra le kell fordítanod az mplayert.

          Remélem segítettem

          Hozzászólás: Mndk 9.0 no meg ISDN #1893441
          admin
          Adminisztrátor

            Ejnye srácok!! 🙂
            A Mandrake mindent kezel 😉
            Egyébként évek óta az állandó linuxom a Mandrake, nekem is Eicon Diva 2.0 PCI van (a kábelmodem mellett) és semmi probléma, de még beállítanivaló :exclam: sincs a 8.0-ás verziótól, mindent automatán megcsinál, csak engedni kell 😉
            Amikor rákérdez a kártya felismerése és a hozzáférési adatok bekérése után, az isdn4linux csomagot válaszd az isdnlight-al szemben, és kész is 😉

            Hozzászólás: suseforum kéne #1893648
            admin
            Adminisztrátor
              Hozzászólás: MPlayer #1892559
              admin
              Adminisztrátor

                Hi all!

                Azt meg tudja mondani valaki, hogy hol tudok beszerezni olyan gány M$ codeceket? Amivel sztríming videjót lehetne lejátszani.

                Nagyon fontos, mert munka miatt kéne…

                Hozzászólás: DVD lejátszás akadozik #1893604
                admin
                Adminisztrátor

                  A hdparm-ot próbáltam,de azt írta, a /dev/dvd nem támogatott eszköz (vagy valami ilyesmi).A vinyók UDMA-san mennek megy,tehát a kernel támogatás rendben. Video driver rendben.

                  Hangkártya: alaplapi AC97-es.

                  A többi javaslatot ma kipróbálom.

                  Thx

                  Hozzászólás: Mndk 9.0 no meg ISDN #1893440
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Megnéztem a Mandrakenél a támogatott hardvereket, pont a te eszközöd nincs közötte, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem is tud vele mûködni. (Ahhoz a nem támogatott eszközök közörr kellene lennie, de ott sincs.)

                    Megnéztem az eicon weoboldalát, ott mintha lenne vmi makogás suseról meg redhatról, és elképzelhetõ, hogy driver kell, hozzá, ami ezekben a disztrókban van benne. Ugyanakkor a Mandrake híres a hardvertámogatottságról, tehát nehezen tudom elképzelni, hogy pont a Mandrakkel ne mûködne.

                    Tehát az a kérdés, hogy mit állítottál be, és azt hol. Minden amit grafikus felületen beállítható, annak van vhol egy linux disztribúciókban általában közös config fileja. A legjobb lett volna a suse alatti configot elmenteni, de valószínûleg az már a múlté.

                    A suse tényleg furcsa üzleti irányt vett, én is kerülöm. Mindazonáltal, ha csak ezzel a disztróval megy a kártyád, akkor használd. De szerintem kell legyen nálam avatottabb személy is a témában, aki konkrétan segíteni tud neked az általad kiválasztott disztróban telepíteni az isdn kártyát.

                    Hozzászólás: UHU-Linux, mint terminál szerver és kliens #1893645
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Attól függ, mit értesz terminálszerveren. UI. klasszikus értelemben a terminálszerver több soros porton, és estetleg modem(ek)en keresztül kezeli a külsõ masinákat, amik lehetnek bamba kararakteres terminálok jobb esetben X terminálok vagy valamilyen terminálprogramot futtató izék. Az UHU -val ez is megoldható . Ha viszont LAN – on keresztül gondoltad, az már nem terminálszerver és ha jól értem errrõl van szó azzal a kiegészítéssel hogy a „Terminál” gépeket is diszk nélkül a szerverrõl akarod éleszteni. Egy ilyen rendszerhez az UHU valóban kevés mert a boot image-k elkészítéséhez szükséges eszküzök nincsenek benne. Ahhoz inkább a Debian – t javaslom, de mindenek elõtt tisztázd MAGADBAN !!! ,hogy mit szeretnél. Berczy

                      admin
                      Adminisztrátor

                        Valami még mindig nem jó!!!
                        Most már szépen vissza is hív az NT4, de a logban hierogifák jelennek meg a kapcsolódás után. A debug logban meg nem jelenik meg semmi. Szerinted ez valami autentikációs hiba lehet??? :casstet:

                        Sep 28 18:31:18 hexen pppd[269]: pppd 2.4.1 started by root, uid 0
                        Sep 28 18:31:19 hexen chat[270]: timeout set to 120 seconds
                        Sep 28 18:31:19 hexen chat[270]: abort on (nBUSYr)
                        Sep 28 18:31:19 hexen chat[270]: abort on (nNO CARRIERr)
                        Sep 28 18:31:19 hexen chat[270]: abort on (nNO ANSWERr)
                        Sep 28 18:31:19 hexen chat[270]: send (ATZ^M)
                        Sep 28 18:31:19 hexen chat[270]: expect (OK)
                        Sep 28 18:31:19 hexen chat[270]: ATZ^M^M
                        Sep 28 18:31:19 hexen chat[270]: OK
                        Sep 28 18:31:19 hexen chat[270]: — got it
                        Sep 28 18:31:19 hexen chat[270]: send (ATDT123456^M)
                        Sep 28 18:31:19 hexen chat[270]: expect (CONNECT)
                        Sep 28 18:31:19 hexen chat[270]: ^M
                        Sep 28 18:31:33 hexen chat[270]: ATDT123456^M^M
                        Sep 28 18:31:33 hexen chat[270]: CONNECT
                        Sep 28 18:31:33 hexen chat[270]: — got it
                        Sep 28 18:31:33 hexen chat[270]: send (d)
                        Sep 28 18:31:34 hexen pppd[269]: Serial connection established.
                        Sep 28 18:31:34 hexen pppd[269]: Using interface ppp0
                        Sep 28 18:31:34 hexen pppd[269]: Connect: ppp0 /dev/ttyS0
                        Sep 28 18:31:35 hexen pppd[269]: Connection terminated.
                        Sep 28 18:31:36 hexen pppd[269]: Exit.
                        Sep 28 18:31:36 hexen pppd[271]: pppd 2.4.1 started by root, uid 0
                        Sep 28 18:31:37 hexen chat[272]: timeout set to 120 seconds
                        Sep 28 18:31:37 hexen chat[272]: abort on (nBUSYr)
                        Sep 28 18:31:37 hexen chat[272]: abort on (nNO CARRIERr)
                        Sep 28 18:31:37 hexen chat[272]: abort on (nNO ANSWERr)
                        Sep 28 18:31:37 hexen chat[272]: send (ATZ^M)
                        Sep 28 18:31:37 hexen chat[272]: expect (RING)
                        Sep 28 18:31:38 hexen chat[272]: ATZ^M^M
                        Sep 28 18:31:38 hexen chat[272]: OK^M
                        Sep 28 18:31:53 hexen chat[272]: ^^@`^N@`pG^^NG„^N^@^|^@^NG^@^^@`^N@|^@^N|`^N^?`^N^?`^N^pG^@^pG^^@p8„^Nx`px`^@p`^@p`~^^N^@^^NG^^@^|^^N?^|p
                        Sep 28 18:31:54 hexen chat[272]: `^@|p^?^^Nx`^N^@^^@^N^|pG^^N?^^@|p8|`p^@G^^NG|pG^^@`^N@`^|^@^@^@^^@`^N^@@^@^@^~@`^@^@`^@^@^@^@^@|^@^@^^@`^@~|^@`^@
                        Sep 28 18:31:56 hexen chat[272]: ^@p^^@`^@^@^@`^N@^@||^@`^@^@^@^@`^@^@^||„|`^|^@^@^@^^@`^N^@@^@^@^~@`^@^@`^@^@^@^@^@|^@^@^^@`^@~|^@`^@^@p^^@`^@^@^@`^N@^@|
                        Sep 28 18:31:59 hexen chat[272]: |^@`^@^@^@^@`^@^@^||„|`^|^@^@^@^^@`^N^@@^@^@^~@`^@^@`^@^@^@^@^@|^@^@^^@`^@~|^@`^@^@p^^@`^@^@^@`^N@^@||^@`^@^@^@^@`^@^@^||
                        Sep 28 18:32:07 hexen chat[272]: „|`^|^@^@^@^^@`^N^@@^@^@^~@`^@^@`^@^@^@^@^@|^@^@^^@`^@~|^@`^@^@p^^@`^@^@^@`^N@^@||^@`^@^@^@^@`^@^@^||„|`^|^@^@^@^^@`^N
                        Sep 28 18:32:11 hexen chat[272]: ^@@^@^@^~@`^@^@`^@^@^@^@^@|^@^@^^@`^@~|^@`^@^@p^^@`^@^@^@`^N@^@||^@`^@^@^@^@`^@^@^||„|`^|^@^@^@^^@`^N^@@^@^@^~@`^@^@`^@^@
                        Sep 28 18:32:15 hexen chat[272]: ^@^@^@|^@^@^^@`^@~|^@`^@^@p^^@`^@^@^@`^N@^@||^@`^@^@^@^@`^@^@^||„|`^|^@^@^@^^@`^N^@@^@^@^~@`^@^@`^@^@^@^@^@|^@^@^^@`^@~|^@
                        Sep 28 18:32:19 hexen chat[272]: `^@^@p^^@`^@^@^@`^N@^@||^@`^@^@^@^@`^@^@^||„|`^|^@^@^@^^@`^N^@@^@^@^~@`^@^@`^@^@^@^@^@|^@^@^^@`^@~|^@`^@^@p^^@`^@^@^@`^N@
                        Sep 28 18:32:23 hexen chat[272]: ^@||^@`^@^@^@^@`^@^@^||„|`^|^@^@^@^^@`^N^@@^@^@^~@`^@^@`^@^@^@^@^@|^@^@^^@`^@~|^@`^@^@p^^@`^@^@^@`^N@^@||^@`^@^@^@^@`^@^@^
                        Sep 28 18:32:38 hexen pppd[271]: Terminating on signal 2.
                        Sep 28 18:32:39 hexen pppd[271]: Terminating on signal 2.
                        Sep 28 18:32:39 hexen pppd[271]: Exit.

                        😮

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,401-48,410 / 49,394