admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,411-48,420 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU-Linux, mint terminál szerver és kliens #1893644
    admin
    Adminisztrátor

      Szerintem erre a celra nem az UHU a legjob valasztas.
      A linuxvilag valamelyik korabbi szamaban olvastam egy termekrol, ami pont erre a celra keszult, majd utana nezek, es megirom.

      Laci (blaci)

      Hozzászólás: Redhat 8 nem bootol #1893637
      admin
      Adminisztrátor

        hmmm, pontosítok, a saját loginommal voltam bent, majd kiadtam a su parancsot és így garázdálkodtam:)

        most rootként belépve megy a lilo parancs, de ezt a hibaüzenetet adja:
        Syntax error near line 11 in file /etc/lilo.conf

        elvileg a read-only -ra vonatkozik, mi a baja?

        Hozzászólás: Redhat 8 nem bootol #1893636
        admin
        Adminisztrátor

          OK, akkor az elsõ eset van, vagyis nemtom.
          Bye

          Hozzászólás: Redhat 8 nem bootol #1893635
          admin
          Adminisztrátor

            rootként voltam bent 🙁

            ez volt a válasz:
            lilo-21.4.4-20

            ?
            Szerintem aludjunk egyet, hátha jön valami jó ötlet!
            Köszi a türelmes segítséget!

            Hozzászólás: Redhat 8 nem bootol #1893634
            admin
            Adminisztrátor

              !!!
              Mielött kiadod a lilo parancsot, nézd meg, hogy a telepítés nem vágta-e fejbe a lilo.conf file-odat. Ezt nem tudom neked elõre megmondani, meg el is felejtetem.

              Hozzászólás: Redhat 8 nem bootol #1893633
              admin
              Adminisztrátor

                Akkor:
                a. Nem root-ként adtad ki
                b. nincs feltelepítve

                Nézd meh, hogy fent van-e:

                rpm -q lilo

                Ha ez kiír neked egy
                lilo-21.4.4-14
                jellegü sort, akkor fent van és akkor nemtom. Ha nem, akkor telepíteni kell a lilo-t. Egyes CD be, mountolni, aztán a CD-n a RedHat/RPMS alatt lesz. Oda masírozni és ez után:
                rpm -i lilo-*

                Hozzászólás: Redhat 8 nem bootol #1893632
                admin
                Adminisztrátor

                  lilo parancsot kiadva command not found a válasz

                  Hozzászólás: Redhat 8 nem bootol #1893631
                  admin
                  Adminisztrátor

                    OK. Akkor:

                    boot=/dev/hda
                    prompt
                    timeout=50
                    message=/boot/message
                    root=/dev/hdb1

                    image=”/boot/vmlinuz-2.4.18-14″
                    label=”2.4.18-14″
                    root=”/dev/hdb1″
                    read-only
                    initrd=”/boot/initrd-2.4.18-14.img”

                    image=”/usr/src/linux/arch/i386/boot/bzImage”
                    label=”Linux_Compiled”
                    root=”/dev/hdb1″
                    read-only
                    optional

                    other=/dev/hda1
                    optional
                    label=AzEnRegiOSem

                    A hda1-et írd át a megfelelõ partícióra ! Ez a „Linux_Compiled” blokk maradhat, de nem szükséges. Akkor fog jól jönni, ha saját kernelt fordítasz. Tehetsz még egy
                    default=”2.4.18-14″
                    bejegyzést a legfelsõ blokkba. Ez mondja meg a lilo-nak, hogy ha timeout=50, azaz 5 másodpercen belül nem választasz OS-t, akkor melyiket boot-olja fel automatikusan induláskor.

                    Hozzászólás: Redhat 8 nem bootol #1893630
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Eszem ágában sincs lehúzni a Linuxot a géprõl!

                      ez a lilo.conf tartalma:

                      boot=Insert_your_boot_device_here
                      prompt
                      timeout=50
                      message=/boot/message
                      root=/dev/hdb1

                      image=”/boot/vmlinuz-2.4.18-14″
                      label=”2.4.18-14″
                      root=”/dev/hdb1″
                      read-only
                      initrd=”/boot/initrd-2.4.18-14.img”

                      image=”/usr/src/linux/arch/i386/boot/bzImage”
                      label=”Linux_Compiled”
                      root=”/dev/hdb1″
                      read-only
                      optional

                      ez is én voltam, csak már RH alól!

                      Hozzászólás: Redhat 8 nem bootol #1893629
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Eszem ágában sincs lehúzni a Linuxot a géprõl!

                        ez a lilo.conf tartalma:

                        boot=Insert_your_boot_device_here
                        prompt
                        timeout=50
                        message=/boot/message
                        root=/dev/hdb1

                        image=”/boot/vmlinuz-2.4.18-14″
                        label=”2.4.18-14″
                        root=”/dev/hdb1″
                        read-only
                        initrd=”/boot/initrd-2.4.18-14.img”

                        image=”/usr/src/linux/arch/i386/boot/bzImage”
                        label=”Linux_Compiled”
                        root=”/dev/hdb1″
                        read-only
                        optional

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,411-48,420 / 49,394