admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,421-48,430 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Redhat 8 nem bootol #1893628
    admin
    Adminisztrátor

      Aha. Akkor bootolj be és a /etc/lilo.conf -ot egy kicsit meg kell szerkeszteni:
      van benne egy olyan bejegyzés most neked, hogy:
      boot=/dev/hdb
      a hdb helyett kell kitalálni valami mást. Ez lehet hda, ekkor a hda MBR-jébe kerül a lilo-ból a LI :), de akkor úgy kell továbbszerkeszteni ezt a file-t, hogy az eredeti OS-ed is indítható legyen LILO-val. Pl. az enyém így néz ki:

      prompt
      timeout=50
      default=linux
      boot=/dev/hda2
      map=/boot/map
      install=/boot/boot.b
      message=/boot/message
      vga=9
      linear

      other=/dev/hda1
      optional
      label=W2K

      image=/boot/vmlinuz-2.4.18-3
      label=linux
      initrd=/boot/initrd-2.4.18-3.img
      read-only
      root=/dev/hda2

      Ha a tiedbe te is teszel egy ilyen „other” kezdetü blokkot persze a megfelelõ partícióra mutatva, akkor az eredeti oprendszered is bootolható marad. Más beállításokat ne vegyél át tõlem, ha nem tudod, hogy mire való. Pláne ne a boot=/dev/hda2-t !
      Ezek után consolra írd be, hogy:
      lilo

      ha minden jól ment, akkor ki fog írni valami ilyesmit:
      linux*
      W2K

      Ha valami gondja van, akkor meg arról fog csevegni. DE…ha ezek után lezúzod a linuxot a vinyódról, akkor nem fogsz tudni bootolni mindaddig, amég a hda-n helyre nem állítod az MBR-t !

      Ha valamiben bizonytalan vagy, akkor inkább kérdezz, mert a lilo parancs kiadásával hazavághatod az OS-det is ! Szóval csak okosan, „kétszer mérni és egyszer vágni”.

      Hozzászólás: FAT32 #1893643
      admin
      Adminisztrátor

        3. Létezik linux-commander a linuxhoz….

        thx ..::benzol::..

        mc, azaz Midnight Commander

        Hozzászólás: Redhat 8 nem bootol #1893627
        admin
        Adminisztrátor

          Akkor írom a lényeget:)
          hdb1-re tettem a RH-t, LILO-t raktam fel és az mbr-be rakta magát (elvileg), vagyis a hdb-re.
          Floppyról indul, de szeretném kijavítani, hogy normálisan menjen:)

          Hozzászólás: Mndk 9.0 no meg ISDN #1893439
          admin
          Adminisztrátor

            Köszi a választ Dávid!

            Azóta beszélgettem egy ISDN emberkével.

            Hozzászólás: Redhat 8 nem bootol #1893626
            admin
            Adminisztrátor

              Hova tetted a LILO-t (vagy azt a G-vel kezdõdõ csodát, bár azt nem ismerem) ?
              – Ha a root partíciódra, akkor unhide és active állapotba kell tenned azt a partíciót. Unhide-olni egyébként is kell.
              – Ha MBR-be, akkor remélem a /dev/hda-ra, akkor rossz a konfigja.
              – Ha /dev/hdb-re akkor hiába cseréled meg a vinyókat a BIOS-ban, akkor sem fog bootolni.
              – Lehet még a hiba oka az is, hogy egy nagyon „távoli” particióra raktad, vagyis 8 GB fölött vannak a boot-hoz szükséges file-ok.

              Hozzászólás: RedHat 8 nem bootol #1893625
              admin
              Adminisztrátor

                Felraktam az RH 8-at és eltolhattam valamit, mert nem bootol fel a vinyóról 😡 , csak a floppyról, hogyan tudnám ezt javítani?

                Amúgy tetszik a rendszer eddig 😀  

                Most látom, hogy a Mandrake fórumba raktam véletlenül (elõtte Mandrake volt, ez a megszokás), de hiába törlöm akkor is megmarad, bocsi!

                Hozzászólás: Direct Connect kliens #1893555
                admin
                Adminisztrátor

                  köszi, holnap kipróbálom!

                  Hozzászólás: Mndk 9.0 no meg ISDN #1893438
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Nem biztos, hogy minden fogalom pontos, meg minden teljesen így van, de kb. errõl van szó (majd ha erre téved vki, aki tényleg ért hozzá, akkor kijavít :)):
                    A két ISDN kapcsolat között az akülönbség, hogy az egyik egy olyan ISDN doboz, amelyik sosors porton keresztül egy általános modemet mutat a PC felé. A másik esetben, te gyakorlatilag egy ISDN eszközt teszel a gépbe és az ISDN eszköz csatlakozik az s0 buszra, azaz az NT1 dobozra. A különbség alapvetõen így a PC oldalon jelentkezik, hiszen az elsõ esetben egy általános soros modemet kell az oprendszernek kezelni, míg a másik esetben egy ISDN eszközt. Véleményem szerint, mindkét megoldásnak mûködnie kellene linux alatt, de meg lehet nézni a Mandrake support adatbázisát is, hogy pont ezt az ISDN kártyát szereti-e.

                    Betárcsázás: valószínûleg azért nem enged be, mert ha jól tudom akkor a szolgáltatónál engedélyeztetni kell az adathívást. Ez gyakori probléma szokott lenni.

                    Hozzászólás: Mndk 9.0 no meg ISDN #1893437
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Köszi a választ mindenek elõtt, de sajna nem igazán értek a Matáv dobozaihoz. Nekem egy fehér NT1 ffelíratú dobozkám van, amin van két ISDN port, egy analog port, no meg egy tápkábel. Gyanítom, hogy ez nem a megfelelõ doboz.
                      Jah, és nem emlékszem rá, hogy bármiféle Soros illesztõ kábelt kaptam volna.
                      Kaptam viszont egy BeeTel szürke csodát, de az el sem akart indulni, így odaadtam egy telefonos havernak, hoy sefteljen vele ha már ebbõl él.
                      Szóval györtröm a Diva kártyát. már sikerült is beizzítani, de a kapcsolat tesztelésénél a log szerint a szolgáltatóm nem fogadja el a user nevemet meg a password-t. Pedig már százszor beírtam szerintem jól. 🙁 :casstet:

                      Bosi

                      Hozzászólás: DVD lejátszás akadozik #1893602
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Lehet, hogy az mplayer beallitasaban ki kell kapcsolni a frame-k eldobasat.
                        (Nekem is volt mar ilyen problemam, es nekem megoldotta)

                        Joker

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,421-48,430 / 49,394