Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Aha. Akkor bootolj be és a /etc/lilo.conf -ot egy kicsit meg kell szerkeszteni:
van benne egy olyan bejegyzés most neked, hogy:
boot=/dev/hdb
a hdb helyett kell kitalálni valami mást. Ez lehet hda, ekkor a hda MBR-jébe kerül a lilo-ból a LI :), de akkor úgy kell továbbszerkeszteni ezt a file-t, hogy az eredeti OS-ed is indítható legyen LILO-val. Pl. az enyém így néz ki:prompt
timeout=50
default=linux
boot=/dev/hda2
map=/boot/map
install=/boot/boot.b
message=/boot/message
vga=9
linearother=/dev/hda1
optional
label=W2Kimage=/boot/vmlinuz-2.4.18-3
label=linux
initrd=/boot/initrd-2.4.18-3.img
read-only
root=/dev/hda2Ha a tiedbe te is teszel egy ilyen „other” kezdetü blokkot persze a megfelelõ partícióra mutatva, akkor az eredeti oprendszered is bootolható marad. Más beállításokat ne vegyél át tõlem, ha nem tudod, hogy mire való. Pláne ne a boot=/dev/hda2-t !
Ezek után consolra írd be, hogy:
liloha minden jól ment, akkor ki fog írni valami ilyesmit:
linux*
W2KHa valami gondja van, akkor meg arról fog csevegni. DE…ha ezek után lezúzod a linuxot a vinyódról, akkor nem fogsz tudni bootolni mindaddig, amég a hda-n helyre nem állítod az MBR-t !
Ha valamiben bizonytalan vagy, akkor inkább kérdezz, mert a lilo parancs kiadásával hazavághatod az OS-det is ! Szóval csak okosan, „kétszer mérni és egyszer vágni”.
3. Létezik linux-commander a linuxhoz….
thx ..::benzol::..
mc, azaz Midnight Commander
Akkor írom a lényeget:)
hdb1-re tettem a RH-t, LILO-t raktam fel és az mbr-be rakta magát (elvileg), vagyis a hdb-re.
Floppyról indul, de szeretném kijavítani, hogy normálisan menjen:)Köszi a választ Dávid!
Azóta beszélgettem egy ISDN emberkével.
Hova tetted a LILO-t (vagy azt a G-vel kezdõdõ csodát, bár azt nem ismerem) ?
– Ha a root partíciódra, akkor unhide és active állapotba kell tenned azt a partíciót. Unhide-olni egyébként is kell.
– Ha MBR-be, akkor remélem a /dev/hda-ra, akkor rossz a konfigja.
– Ha /dev/hdb-re akkor hiába cseréled meg a vinyókat a BIOS-ban, akkor sem fog bootolni.
– Lehet még a hiba oka az is, hogy egy nagyon „távoli” particióra raktad, vagyis 8 GB fölött vannak a boot-hoz szükséges file-ok.Felraktam az RH 8-at és eltolhattam valamit, mert nem bootol fel a vinyóról 😡 , csak a floppyról, hogyan tudnám ezt javítani?
Amúgy tetszik a rendszer eddig 😀
Most látom, hogy a Mandrake fórumba raktam véletlenül (elõtte Mandrake volt, ez a megszokás), de hiába törlöm akkor is megmarad, bocsi!
köszi, holnap kipróbálom!
Nem biztos, hogy minden fogalom pontos, meg minden teljesen így van, de kb. errõl van szó (majd ha erre téved vki, aki tényleg ért hozzá, akkor kijavít :)):
A két ISDN kapcsolat között az akülönbség, hogy az egyik egy olyan ISDN doboz, amelyik sosors porton keresztül egy általános modemet mutat a PC felé. A másik esetben, te gyakorlatilag egy ISDN eszközt teszel a gépbe és az ISDN eszköz csatlakozik az s0 buszra, azaz az NT1 dobozra. A különbség alapvetõen így a PC oldalon jelentkezik, hiszen az elsõ esetben egy általános soros modemet kell az oprendszernek kezelni, míg a másik esetben egy ISDN eszközt. Véleményem szerint, mindkét megoldásnak mûködnie kellene linux alatt, de meg lehet nézni a Mandrake support adatbázisát is, hogy pont ezt az ISDN kártyát szereti-e.Betárcsázás: valószínûleg azért nem enged be, mert ha jól tudom akkor a szolgáltatónál engedélyeztetni kell az adathívást. Ez gyakori probléma szokott lenni.
Köszi a választ mindenek elõtt, de sajna nem igazán értek a Matáv dobozaihoz. Nekem egy fehér NT1 ffelíratú dobozkám van, amin van két ISDN port, egy analog port, no meg egy tápkábel. Gyanítom, hogy ez nem a megfelelõ doboz.
Jah, és nem emlékszem rá, hogy bármiféle Soros illesztõ kábelt kaptam volna.
Kaptam viszont egy BeeTel szürke csodát, de az el sem akart indulni, így odaadtam egy telefonos havernak, hoy sefteljen vele ha már ebbõl él.
Szóval györtröm a Diva kártyát. már sikerült is beizzítani, de a kapcsolat tesztelésénél a log szerint a szolgáltatóm nem fogadja el a user nevemet meg a password-t. Pedig már százszor beírtam szerintem jól. 🙁 :casstet:Bosi
Lehet, hogy az mplayer beallitasaban ki kell kapcsolni a frame-k eldobasat.
(Nekem is volt mar ilyen problemam, es nekem megoldotta)Joker
-
SzerzőBejegyzés