Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hali!
Ez a vezetekcsere lett volna meg az utolso javaslatom, de elment az aram, es csak valamikor hajnalba
allitottak helyre.:((
Azert orulok, hogy nem kellett visszatenni az NT-t :))))Laci (blaci)
Hello!
Ati driver-rel próbáltad?
Alapból nincs benne a 4.2.1-esben a Radeaon 8500-as 3d támogatása.Csaba
Szia blaci!
Van egy söröd. Ugyanis eszembe jutott, hogy amikor kiszedtem a másik kártyát, akkor csak a helyi hálózatot próbáltam meg beállítani, ami sikerült is, de a külsõt nem.
A problémám, hogy xp alól nem tudom elérni a samba megosztásokat, pedig mindenfajta jogokat megadtam. ftp protokollal megy, de a hálózatok közül (azonos munkacsoport) visszavág az UHU (vagy a win), hogy nincs jogosultságom elérni a hálózati erõforrást bla-bla-bla.
A biztonság kedvéért már azt is porbáltam hogy kivettem a második kártyát, de az sem segített. Azért köszi a segítséget.
Pedig ennek menni kene!
Te nem az a gaz, hogy az eth0 es az eth1 felcserelodott?
En mar szivtam ilyesmivel, ui az az eth0, aminek a modulja hamarabb toltodik be.
Mas tippem nincs, nekem hsaonlo beallitassal siman mukodik.Laci (blaci)
Na, kész a telepítés.
A vezérlõpultban beállítottam az ip címet (mivel kötelezõen ezt az ip-t kell használjam, mivel statikus ip címet adott a szolgáltató, és nem kérhetek a dhcp-tõl.
Az eredmény sajna semmit sem változott.
A következõképpen néz ki a hálózat: (Ja, és most ott vannak azok a fájlok, és bennük minden rendben).ifconfig eth0
[…] inet addr: 195.199.61.253 Bcast: 195.199.61.255 Mask: 255.255.255.240 […]route
Destination Genmask Gateway […] Iface
195.199.61.240 255.255.255.240 * eth0
172.16.0.0 255.255.255.0 * eth1
127.0.0.0 255.0.0.0 * lo
default 0.0.0.0 195.199.61.254 eth0Ezúttal a vezérlõpultban állítottam be, de az eredmény ugyanaz. Csak saját magát látja, a router-t (default gateway-t) már nem (195.199.61.254)
Pedig egy windows-os gépen ugyanezekkel a beállításokkal minden ok.
Hali!
Igy biztos menni fog, egyebkent sajna nem vagyok egy tcp/ip guru, de ha automatikusan inditja a kartyat,
akkor a route is stimmelni fog.Laci (blaci)
Szia blaci!
Köszi szépen a választ!
Most éppen újrarakom az egészet, ezúttal X-el együtt, hogy a vezérlõpultban is megpróbálhassam beállítani.
Egyébként szerintem a 255.255.255.240 -es netmask kavar be, mert a belsõ hálón lévõ 255.255.255.0 -s netmask-al jól mûködik a belsõ háló.
megy a V-net ADSL Linux alatt is, most tértek át a PPPOE-ra!
-
SzerzőBejegyzés