admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,451-48,460 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Halo – miert nem megy? #1893544
    admin
    Adminisztrátor

      Hali!

      Ez a vezetekcsere lett volna meg az utolso javaslatom, de elment az aram, es csak valamikor hajnalba
      allitottak helyre.:((
      Azert orulok, hogy nem kellett visszatenni az NT-t :))))

      Laci (blaci)

      Hozzászólás: Radeon 8500 & Mandrake 9 #1893545
      admin
      Adminisztrátor

        Hello!

        Ati driver-rel próbáltad?
        Alapból nincs benne a 4.2.1-esben a Radeaon 8500-as 3d támogatása.

        Csaba

        Hozzászólás: Halo – miert nem megy? #1893543
        admin
        Adminisztrátor

          Szia blaci!

          Van egy söröd. Ugyanis eszembe jutott, hogy amikor kiszedtem a másik kártyát, akkor csak a helyi hálózatot próbáltam meg beállítani, ami sikerült is, de a külsõt nem.

          Hozzászólás: Linux és Win … #1893528
          admin
          Adminisztrátor

            A problémám, hogy xp alól nem tudom elérni a samba megosztásokat, pedig mindenfajta jogokat megadtam. ftp protokollal megy, de a hálózatok közül (azonos munkacsoport) visszavág az UHU (vagy a win), hogy nincs jogosultságom elérni a hálózati erõforrást bla-bla-bla.

            Hozzászólás: Halo – miert nem megy? #1893542
            admin
            Adminisztrátor

              A biztonság kedvéért már azt is porbáltam hogy kivettem a második kártyát, de az sem segített. Azért köszi a segítséget.

              Hozzászólás: Halo – miert nem megy? #1893541
              admin
              Adminisztrátor

                Pedig ennek menni kene!

                Te nem az a gaz, hogy az eth0 es az eth1 felcserelodott?
                En mar szivtam ilyesmivel, ui az az eth0, aminek a modulja hamarabb toltodik be.
                Mas tippem nincs, nekem hsaonlo beallitassal siman mukodik.

                Laci (blaci)

                Hozzászólás: Halo – miert nem megy? #1893540
                admin
                Adminisztrátor

                  Na, kész a telepítés.
                  A vezérlõpultban beállítottam az ip címet (mivel kötelezõen ezt az ip-t kell használjam, mivel statikus ip címet adott a szolgáltató, és nem kérhetek a dhcp-tõl.
                  Az eredmény sajna semmit sem változott.
                  A következõképpen néz ki a hálózat: (Ja, és most ott vannak azok a fájlok, és bennük minden rendben).

                  ifconfig eth0
                  […] inet addr: 195.199.61.253 Bcast: 195.199.61.255 Mask: 255.255.255.240 […]

                  route

                  Destination Genmask Gateway […] Iface
                  195.199.61.240 255.255.255.240 * eth0
                  172.16.0.0 255.255.255.0 * eth1
                  127.0.0.0 255.0.0.0 * lo
                  default 0.0.0.0 195.199.61.254 eth0

                  Ezúttal a vezérlõpultban állítottam be, de az eredmény ugyanaz. Csak saját magát látja, a router-t (default gateway-t) már nem (195.199.61.254)

                  Pedig egy windows-os gépen ugyanezekkel a beállításokkal minden ok.

                  Hozzászólás: Halo – miert nem megy? #1893539
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Hali!

                    Igy biztos menni fog, egyebkent sajna nem vagyok egy tcp/ip guru, de ha automatikusan inditja a kartyat,
                    akkor a route is stimmelni fog.

                    Laci (blaci)

                    Hozzászólás: Halo – miert nem megy? #1893538
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Szia blaci!

                      Köszi szépen a választ!

                      Most éppen újrarakom az egészet, ezúttal X-el együtt, hogy a vezérlõpultban is megpróbálhassam beállítani.

                      Egyébként szerintem a 255.255.255.240 -es netmask kavar be, mert a belsõ hálón lévõ 255.255.255.0 -s netmask-al jól mûködik a belsõ háló.

                      Hozzászólás: ADSL de milyen? #1893316
                      admin
                      Adminisztrátor

                        megy a V-net ADSL Linux alatt is, most tértek át a PPPOE-ra!

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,451-48,460 / 49,394