Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A MS a legnagyobb gengszterbanda, de sajnos ez a legismertebb (még akkor is, ha jobb helyeken unix-ot használnak). Mondjuk, eddig a legkevésbé gázos az XP, de azért még mindig vannak benne idegesítõ dolgok. Például minek van Help, ha egyáltalán nem jó semmire? Az is biztos, hogy az XP olyanoknak készült, akik nem akarnak elmerülni a számítástechnikában, hanem csak használnák azt a dögöt. Szóval az MS szívesen nézi hülyének az embert… De nekem így is jó, ahogy van. A lényeg: használjam, és kész. Sajnos, jobb Win nicsen, a linuxot meg csak most kezdtem el kóstolgatni, még messze vagyok a guruságtól. Viszont ami egy érdekesség: feltelepítettem még régebben egy programot, GhostSurf-nek hívják. Lehet vele kémprogikat irtani, bár nem ez a fõprofilja. Nos, gondoltam, ráeresztem a vinyóra, meg a frissen telepített XP-re (Home Edition). Megrökönyödésemre talált is mindjárt három spyware-t a system32 könyvtárban! Gondoltam, biztos progival jött, nekiálltam megkeresni, de láttam, hogy nem-nem, ezek a WinXP termékei… Egy ötperces szkeptikus röhögõgörcs után átírattam a dll-eket a programmal, mire a Win kiírta, hogy „változtatások történtek (haha! tényleg?), a rendszer nem fog stabilan mûködni. Megtartja biztosan a változtatásokat?” Mondtam, hogy naná, „te idióta, majd biztos fogsz utánam kémkedni, elmész te a tudod hová”. 🙂 Azóta a prg elég stabilan mûködik, de abban sem vagyok biztos, hogy az XP nem írta -e felül az elõbb említett kémfájlokat. Elvégre biztos felkészült arra, hogy lesz egy prg, ami leirtja õket… Szóval a MS a legnagyobb maffia! 😀 A cégünknél meg járt a BSA nemrégiben, úgyhogy nagyon kellett pucolni, meg rendezgetni. Nyilván ott is Win van… Ja!
Ismersz olyan játokot is mint pl a Catz & Dogz?
Namég annyit ehez a hibaüzenetekhez: ha a vindowzban sincs rendesen megoldva, a Linuxban miért ne lehetne?
A helpet azért nem olvassa szinte senki, mert úgy érzik nekik nem lehet újat mondani, másrészt a vinben, ha nem tudsz valamit akárkit megkérdezhetsz, linben csak az a néhány fórum van itt mo-n, hidd el akiket én ismerek, azért nem linuxoznak mert nincs megfelelõ magyar nyelvû súgó, vagy áttérés win-bõl tutorial, vagy ha Linuxoznak hiányolják a megfelelõ sgítséget. Félre ne értsétek jó ez a fórum, csak kevés.Udv Silent!
Velemenyem szerint a „kernel panic: Loop 1” vmint a „Sulyos kivetel tortent….” hibauzenet kozott felhasznaloi szinten semmi kulonbseg, ui. egyiket sem olvassak el, de meg ha elolvassa is mire megy vele? Ugyhogy ez nem okozhat problemat. A help-rol meg annyit, hogy hiaba van, ha az atlagfelhasznalo nem olvassa el. En mar nagyon varom az OO.org magyar helpjet, mert legalabb valaszolni tudok majd a felmerult kerdesekre, de a felhasznaloim 85 %-anak akar oheber nyelven is feltehetnem.:)))
A kisgyerekeknek eleg sok jatekot lehet talalni Linux ala is, csak nem biztos, hogy mindenki ismeri oket. (Krumpli ur, Circus linux, Tux Typing, stb)
Egyebkent a kisgyerekek kedvenc jateka az ismeretsegi koromben a Paint, amibol meg tenyleg van dogivel.
Tovabbi problema viszont, hogy csdas allami intezmenyeink (APEH, TB) meg mindig kizarolag Win ill dos platformra irjak meg a programjaikat. Momentan a konyvelomnek installalom a Linux-ot, de az ABEV2 nyomtatvanykitoltovel lovesem nincs mit kezdjek, mert nem megy wine alatt.
Off
Ha erre van valakinek otlete sziivesen vennem
On
Kormanyzati szinten pedig meg messze vagyunk a Linux tamogatasatol, es addig sajnos a legtobb helyen marad a win.Udv: Laci (blaci)
Szia attilav2
Nekem is ilyen tv kártyám van SB128PCI(es1371) hangkártyával, szintén lineba dugva és nálam szól rendesen akárcsak win és BeOS alatt.
archicad helyett – http://www.cycas.de
autocad helyett – pl qcad
de ha a http://www.freshmeat.net oldalon beirod hogy „cad” ott talalhatsz boven kedvedre valot!Köszönöm a válaszokat megfogadom a tanácsot .
Tehát várok . Egyébként nagy valószínúséggel itt is elengedik a bekötési díjat . 😀Teljes mértékben egyetértek veled!
Mellesleg most csinálgatják az új ütemezõt a Linuxhoz, így ilyen tekintetben sem mondhatjuk, hogy a Linux lemaradt az NT/200/XP-tõl, a normál értelemben vett „átállás” még csak most kezdegett kibontakozni nálam, pl ezt a választ XP-ben írom, közben megy a Partition Magic 20 Gigát szabadítok el Linuxnak, tudod, nem tudok választani, melyiket tegyem fel ezért menni fog egyelõre a Suse 8 Redhat 7.3 (majd nemsokára a 8), Mandrake 9 és nem utolsó sorban tanulni a Linuxot: egy Debian 3.A programellátotságról annyit még: mit fog meglátni egy 3-5 éves gyerek amikor elkezdi tanulmányozni az ámítógépet? Egy windost, mert tuttommal csak arra vannak olyan játékocskák, amiket az ilyen korú gyerekek használnak, ezt fogják megszokni.
Mellesleg mégegy dolog, ahogyan a prog.hu-n leírtam a magyarosítás sem tökéletes, amíg azt dobálhatja mondjuk, hogy ‘kernel panic’ v. amíg a súgó sincsen teljesen magyar többszáz oldalnyi infóval, addig nem fog menni a felhasználók elcsábítása, mert ugye én még nem láttam olyan részletes súgót, mint a vinben, megkövezhettek, de a Linuxok súgója vázlatnak is kevés.Egyen lõre ennyi jutott eszembe, ha majd beugrik valami más megírom!
u.i: érdemes kipróbálni a mdk 9-et elággé aquás néhol a felület.
Silent, nagyon köszi a „rugdosást” olvasás terén, pont azelõtt hagytam abba, mielõtt a lényeg elkezdõdött volna. (Szép mondat, máshol is jó lehet még. :))
Kernel vita: szép és jó, relatíve sokat értettem belõle, de sajnos nem eleget.De nekem újabb a tv kártyám, lehet, hogy áttervezték, és más chip került bele. 😛
No itt is egy topic az összehasonlításról…
DE! Leírom, hogy nekem mi a véleményem:Nekem az utóbbi idõben kezd elegem lenni a win-bõl, de sajnos mindaddig, amíg nincs meg ugyan az (vagy hasonló) software-bázis (amit használok) linux alá, addig kénytelen vagyok win-t is használni.
Azzal nem értek egyet, hogy azért van mindenhol win, mert a linuxtól félnek a vállalatok vezetõi. Ugyanis most is folyamatban van az egyik iskolában a linuxot telepítése. A titkárnõknek semmivel sem lesz nehezebb a dolgok, mivel nekik mi kell:
– Szövegszerkesztõ (OpenOffice)
– Táblázatkezelõ (OpenOffice)
– Nyomtatás (linux alatt megoldva az is)
– Internet (lehetõségek tárháza)Szóval ha ott sikerülni fog, akkor bárhol máshol sikerülhet. Nem kell már továbbképzésekre költeni semmit sem, mert nem olyan nehéz megtanulni, ha ilyen ide-kattintok-elindul-módszerben kell gondolkodni.
Viszont sokan úgy vélik, hogy nincs élet a windóz után, és ezért nem váltanak.Nézzük, hogy én mire használom a linuxot/windowst:
Windows:
Már vagy 3 hónapja game, net, winamp, capture TV-tunerrõl, VirtualDub néha letöltögetés…
Linux:
Már vagy 3 hónapja Szövegszerkesztés (elég ritkán ugyan), zenehallgatás (xmms folyamatosan az egyik hangkártyán), TV-nézés, CD-írás filmnézés (mplayer rulez 😎 ), egy kis UT 😉 Net, e-mail, és többet nem is vagyok otthon.
Ha megoldott lenne az mpeg2 felvétele tunerrõl linux alatt, akkor azt is elintézném alatta, mivel sokkal stabilabbnak tapasztalom, mint a win-t. Akkor pedig már csak game maradna m$ alatt 😎 …
-
SzerzőBejegyzés