Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ezzel nem csak az UHU van így, hanem sok más disztribúció is (MANDRAKE, SuSE, stb.) Két éve az akkori MANDRAKE-hez még sikerült életet lehelni bele, de az akkori driverrel manapság nem tudom elindítani. Fõleg azért, mert a magja nem forrásban hanem objectben van. Szerintem az igazi megoldás egy másik hangkártya. Egyébként a WIN2K alatt is vannak gondjaim vele.
Az általam ismert utolsó LINUX driver lelõhelye:
http://sourceforge.net/projects/aureal
Hátha sikerül…. Habár gyanus, mert ez még a 2.2-es kernel idején volt.
16 MB RAM -al SuSu 8.0; hát nem tudom. Inkább próbáld ki a Debian -t.
Udv…Mi a baj a CD-írással? Nekem elsõre ment!
TV kártya: nekem Miro PCTV Pro-m van, és már UHU alatt is tudok TV-t nézni! Csak ez a két csomag kell hozzá:
1. gv4l
2. xawtv
Ha ezeket befordtod, akkor megy is a TV nézés!
De azért jó lenne ha pontosabban leírnád, hogy mi a problémád az égetéssel.Hamarosan nálunk is elérhetõ lesz az ADSl 😀 Már gyûjtik az embereket .
Ahol voltam ott egy V-net-es papirt nyomtak a keyembe .
Jó-e ez v. várjak más szolgáltatóra . A V-net-s ADSL megy Linux alatt ? :casstet:
Minden választ elõre köszönök .Ha több szolgáltató van, akkor nagyobb a lehetõséged. Esetleg összehasonlíthatod a szerzõdésekben foglaltakat, mert lehet, hogy az egyik drágább párszáz forinttal, de pl nem tiltja az internetkapcsolat megosztását több gép között, netán a szerver üzemeltetést sem tiltja, ami viszont tanulásra és egy kis házi webszerver üzemeltetésére is szuper (64k-s sávszélességgel). Szerintem egybõl ne ugorj bele, érdemesebb megvárni, hogy több szolgáltató lépjen porondra. Azonban azt is tudni kell, hogy a szolgáltatók általában kezdéskor szoktak kedvezõ belépést biztosítani ( elengedik a bekötési díjat, vagy esetleg kedvezõbb havidíjat ajánlanak mondjuk egy évre…)
Az ADSL egy jó konnekt lehetõség. Gyors és a szolgáltatók nem állítanak fel adatforgalmi korlátot az esetek többségében. Ugye a Chello -nál beszélnek valamilyen 15 GB -rõl… (Kábeles)
Hello megin. Azt írja a man ifconfigban, hogy:
mtu N This parameter sets the Maximum Transfer Unit (MTU)
of an interface.Lehet h. ez van rosszul beállítva (1500)?
update: megtaláltam az ifconfiget az sbinben. Ezt írja ki az ip cím, stbén kívül:
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:1071 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:269
TX packets:1053 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:100
RX bytes:1058656 (1.0 Mb) TX bytes:102995 (100.5 Kb)
Interrupt:11 Base address:0xec00lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:2 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:2 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:196 (196.0 B) TX bytes:196 (196.0 B)A furcsa az egészben, hogy nincs semmi rendhagyó hibaüzenet vagy ilyesmi – miközben lefuttattam az ifconfiget, az Operát töltöttem le (az Operával csak próbaképp) és stabilan jön 10K-val. (windoze alatt ugyanerrõl a helyrõl – stop.hu – 100 fölött szokott lenni. Olyan mintha lenne valami szûrõ ami nem engedi hogy 10K feletti sebességgel töltsek le. Még egy erdekesség: az egyetem szerverérõl (delfin) sem tudok letölteni, de onnan egyáltalán nem – lejön pár K aztán teljesen leáll, az gFtp ki is lép. A feltöltés viszont megy (feltöltöttem az Mplayert) 100 fölötti sebességgel. Jó mi?
RX: fogadott csomagok ; TX: elküldött csomagok
Kernel fordítást érdemesebb „manuálisan” csinálni, de lehet KC -ben is. HW: háló kártya „gyengesége” is lehet. Nézd meg a http://www.szabilinux.hu . Itt nagyon jó magyar nyelvû leírásokat találsz, többek között a kernel fordításról is. RH -nál forgalom korlátozás ?
Udv … CsabaHali!
Nekem csak egy egyszerû kérdésem lenne: van -e lehetõség arra. hogy az UHU-ban egyszerûen megosszunk egy szimplamodemes internet kapcsolatot, úgy, hogy ne kelljen átnyálazni 2 tonna doksit, és ne kelljen .conf fájlokkal foglalkoznom. Nekem most ugyanis egy ilyen rendszerre lenne szükségem.
Amúgy elég impozánsnak tûnik a rendszer, minden elismerésem a fejlesztõ csapatnak. El tudom képzelni a melót, miután én is egy oprendszeren dolgozom. Tehát: gratula!
Sok sikert:
SonicRulezHello. Köszi a választ. Persze elfelejtettem a hw-t: AMD Duron 700-as 128 rammal – ezen mennie kéne. Alap kernelt használom – egy reinstall elõtt megpróbáltam csinálni sajátot, de bootolásnál elakadt. nemtom mi az RX, TX csomag , ifconfigról már hallottam, de nincs a gépemen.
Sziasztok
Lenne egy kis gondom a scriptel…UHU Linuxot használok és nem mûködik alatta a script.
nem nyitja ki a komunikációs portot ezt írja ki: /dev/ttys1 Engedély megtagadva.
Van valami ötletetek hogy lehetne ezt megcsinálni?
thx elõrre is -
SzerzőBejegyzés