admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,601-48,610 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Vortex 2 nem szól #1893273
    admin
    Adminisztrátor

      Ezzel nem csak az UHU van így, hanem sok más disztribúció is (MANDRAKE, SuSE, stb.) Két éve az akkori MANDRAKE-hez még sikerült életet lehelni bele, de az akkori driverrel manapság nem tudom elindítani. Fõleg azért, mert a magja nem forrásban hanem objectben van. Szerintem az igazi megoldás egy másik hangkártya. Egyébként a WIN2K alatt is vannak gondjaim vele.

      Az általam ismert utolsó LINUX driver lelõhelye:

      http://sourceforge.net/projects/aureal

      Hátha sikerül…. Habár gyanus, mert ez még a 2.2-es kernel idején volt.

      Hozzászólás: SuSe Linux 8.0 live-eval #1893366
      admin
      Adminisztrátor

        16 MB RAM -al SuSu 8.0; hát nem tudom. Inkább próbáld ki a Debian -t.
        Udv…

        Hozzászólás: CD író és TV kártya használata #1893341
        admin
        Adminisztrátor

          Mi a baj a CD-írással? Nekem elsõre ment!
          TV kártya: nekem Miro PCTV Pro-m van, és már UHU alatt is tudok TV-t nézni! Csak ez a két csomag kell hozzá:
          1. gv4l
          2. xawtv
          Ha ezeket befordtod, akkor megy is a TV nézés!
          De azért jó lenne ha pontosabban leírnád, hogy mi a problémád az égetéssel.

          Hozzászólás: ADSL de milyen? #1893314
          admin
          Adminisztrátor

            Hamarosan nálunk is elérhetõ lesz az ADSl   😀 Már gyûjtik az embereket .
            Ahol voltam ott egy V-net-es papirt nyomtak a keyembe .
            Jó-e ez v. várjak más szolgáltatóra . A V-net-s ADSL megy Linux alatt ?   :casstet:  
            Minden választ elõre köszönök .  

            Ha több szolgáltató van, akkor nagyobb a lehetõséged. Esetleg összehasonlíthatod a szerzõdésekben foglaltakat, mert lehet, hogy az egyik drágább párszáz forinttal, de pl nem tiltja az internetkapcsolat megosztását több gép között, netán a szerver üzemeltetést sem tiltja, ami viszont tanulásra és egy kis házi webszerver üzemeltetésére is szuper (64k-s sávszélességgel). Szerintem egybõl ne ugorj bele, érdemesebb megvárni, hogy több szolgáltató lépjen porondra. Azonban azt is tudni kell, hogy a szolgáltatók általában kezdéskor szoktak kedvezõ belépést biztosítani ( elengedik a bekötési díjat, vagy esetleg kedvezõbb havidíjat ajánlanak mondjuk egy évre…)

            Az ADSL egy jó konnekt lehetõség. Gyors és a szolgáltatók nem állítanak fel adatforgalmi korlátot az esetek többségében. Ugye a Chello -nál beszélnek valamilyen 15 GB -rõl… (Kábeles)

            Hozzászólás: SOS – letöltésprobléma LAN-on keresztül #1893338
            admin
            Adminisztrátor

              Hello megin. Azt írja a man ifconfigban, hogy:
              mtu N This parameter sets the Maximum Transfer Unit (MTU)
              of an interface.

              Lehet h. ez van rosszul beállítva (1500)?

              Hozzászólás: SOS – letöltésprobléma LAN-on keresztül #1893337
              admin
              Adminisztrátor

                update: megtaláltam az ifconfiget az sbinben. Ezt írja ki az ip cím, stbén kívül:
                UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
                RX packets:1071 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:269
                TX packets:1053 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
                collisions:0 txqueuelen:100
                RX bytes:1058656 (1.0 Mb) TX bytes:102995 (100.5 Kb)
                Interrupt:11 Base address:0xec00

                lo Link encap:Local Loopback
                inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
                UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
                RX packets:2 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
                TX packets:2 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
                collisions:0 txqueuelen:0
                RX bytes:196 (196.0 B) TX bytes:196 (196.0 B)

                A furcsa az egészben, hogy nincs semmi rendhagyó hibaüzenet vagy ilyesmi – miközben lefuttattam az ifconfiget, az Operát töltöttem le (az Operával csak próbaképp) és stabilan jön 10K-val. (windoze alatt ugyanerrõl a helyrõl – stop.hu – 100 fölött szokott lenni. Olyan mintha lenne valami szûrõ ami nem engedi hogy 10K feletti sebességgel töltsek le. Még egy erdekesség: az egyetem szerverérõl (delfin) sem tudok letölteni, de onnan egyáltalán nem – lejön pár K aztán teljesen leáll, az gFtp ki is lép. A feltöltés viszont megy (feltöltöttem az Mplayert) 100 fölötti sebességgel. Jó mi?

                Hozzászólás: SOS – letöltésprobléma LAN-on keresztül #1893336
                admin
                Adminisztrátor

                  RX: fogadott csomagok ; TX: elküldött csomagok
                  Kernel fordítást érdemesebb „manuálisan” csinálni, de lehet KC -ben is. HW: háló kártya „gyengesége” is lehet. Nézd meg a http://www.szabilinux.hu . Itt nagyon jó magyar nyelvû leírásokat találsz, többek között a kernel fordításról is. RH -nál forgalom korlátozás ?
                  Udv … Csaba

                  Hozzászólás: Hogyan állítsam be a netet UHU Linux alatt? #1892344
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Hali!

                    Nekem csak egy egyszerû kérdésem lenne: van -e lehetõség arra. hogy az UHU-ban egyszerûen megosszunk egy szimplamodemes internet kapcsolatot, úgy, hogy ne kelljen átnyálazni 2 tonna doksit, és ne kelljen .conf fájlokkal foglalkoznom. Nekem most ugyanis egy ilyen rendszerre lenne szükségem.

                    Amúgy elég impozánsnak tûnik a rendszer, minden elismerésem a fejlesztõ csapatnak. El tudom képzelni a melót, miután én is egy oprendszeren dolgozom. Tehát: gratula!

                    Sok sikert:
                    SonicRulez

                    Hozzászólás: SOS – letöltésprobléma LAN-on keresztül #1893335
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Hello. Köszi a választ. Persze elfelejtettem a hw-t: AMD Duron 700-as 128 rammal – ezen mennie kéne. Alap kernelt használom – egy reinstall elõtt megpróbáltam csinálni sajátot, de bootolásnál elakadt. nemtom mi az RX, TX csomag , ifconfigról már hallottam, de nincs a gépemen.

                      Hozzászólás: Vodafone Internet elérés #1891529
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Sziasztok
                        Lenne egy kis gondom a scriptel…UHU Linuxot használok és nem mûködik alatta a script.
                        nem nyitja ki a komunikációs portot ezt írja ki: /dev/ttys1 Engedély megtagadva.
                        Van valami ötletetek hogy lehetne ezt megcsinálni?
                        thx elõrre is

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,601-48,610 / 49,394