admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,711-48,720 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mandrake 9..0 full mikor/vélemények #1892720
    admin
    Adminisztrátor

      Hi
      En felraktam az uj NVidia drivert, tökéletes az RC1- ben
      Le kell tolteni az srcrpm-eket es utána ro-ként kiadni a következöket:
      rpm –rebuild –target i686 xy.srcrpm és utána van egy használhato rpm csomag a gépedhez

      Hozzászólás: UHU 1.0 RC1 vélemények #1892686
      admin
      Adminisztrátor

        Udv Spenot!

        Mondjuk gozom nincs, mivel pakoltad tele az 5GB-t, ugyanis az UHU full telepites 2GB alatt van. Ezmeg ugye tavol van a 75%-tol :))
        A processzor nincs huzva veletlen? (Tulporgetve
        Ezen kivul meg el tudok kepzelni memoria hibat is. Probald meg betenni az UHU telepito cd-t, es az elejen nyomd meg az F1-et, akkor kiirja a lehetosegeket van ott egy memtest vagy hasonlo, azt futtasd le (mondjuk szanj ra egy ejszakat…)
        Ha nem ez a hiba, akkor kalkulald be azt is, hogy az UHU meg csak BETA verzio, tehat elofordulhatnak hibak.
        Az ugyfelszolgalatrol meg csak annyit, hogy az UHU INGYEN van, kovetkezeskepp ne varj ilyesmit.
        Bar en emlekszem arra, amikor egy nem tul olcso oprendszer ugyfelszolgalatat felhivtam, akkor a fel oras bejelentkezo-ellenorzo procedura utan megvontak a vallukat, es kozoltek, hogy fogalmuk sincs.
        Itt viszont, ha konkret kerdeseket teszel fel, akkor biztos talasz valakit, aki segit.
        Ugyan nem telefonon, hanem mail-ban, de azt hiszem nem ez a lenyeg.
        Egyebkent, ha Szeged kornyeki vagy (bar az axelerobol itelve nem valoszinu) akkor szemelyesen is segithetek.

        Udv:Laci

        Hozzászólás: sis630 #1893129
        admin
        Adminisztrátor

          Köszönöm a választ.

          A PCWorld-ös UHUt telepítettem, az mplayert nem fordítottam, hanem a telepítõ rakta fel nyilván elõre fordított állományból.
          Az xv opció nem mûködik, kék képet ad, a hang szól, és látszólag lejátssza a filmet, csak éppen a kép helyén kék háttér van.
          A default xfree beállítás megy, de hw segítség nélkül a 800-s P3 nem elég gyors, nem folyamatos a mozgás. A többi opció hibajelzéssel el se indul.

          Az mplayer dokumentációban nincs szó errõl a kártyáról.

          Elolvastam a http://www.winischhofer.net/linuxsis630.shtml lapon található leírást. Ebbõl az derül ki, hogy az xv opcióhoz egy kiegészítõ driver kell, és a kernelt is érinti, újra kell fordítani.

          A leírás alapján kissé bizonytalan vagyok, hogy ez a módosítás már bekerült azóta a kernelbe és a sis driverbe, igy az uhu ezt már tartalmazza , és nem ennek hiánya, hanem valami más baj van. Vagy ez még nincs benne, és érdemes lenne megpróbálkozni a telepítéssel.

          Nem vagyok gyakorlott linuxos, és eléggé ijesztõen hangzik egy kernel fordítás és upgrade… Nem teljesen világos, hogy kernel fordításnál hogyan kellene a rengeteg beállító opciót beállítgatni, hogy ez azonos legyen a jelenlegi UHU-val, kivéve persze az új drivert. Van esetleg egy beállító file vagy hasonló?

          Nem tervezik esetleg az UHU alkotói, hogy belefordítják ezt a drivert a kiadott verzióba? Legtöbb olcsó notebook a sis630 chipset valamelyik változatát használja, így elég sok embert érinthet a dolog.

          Még egy amatõr kérdés:
          egy windowsos ethernet hálóra kötöttem a gépet. Az internetet sikerült beállítanom, a hálózati serveren keresztül tökéletesen mûködik. Viszont gondom van a sima belsõ hálózati gépek elérésével. A mellékelt samba program mintha nagyon hibás lenne. Pl. copy funkcióra egyszerûen kilép. Upload/download megy, de ez így nagyon kényelmetlen. Hogy lehetne elérni, hogy a sima browser lássa a másik gépek megosztott állományait? Ha root-ként belépek, és mountolom a megosztott könyvtárakat, akkor ez lehetséges, de ha legközelebb sima userként belépek, ez már nem él. Nincs erre egy kézenfekvõ, egyszerû módszer, csak éppen nem tudom, hogy kell?

          Hozzászólás: Mandrake 9..0 full mikor/vélemények #1892719
          admin
          Adminisztrátor

            Ha minden igaz, akkor szeptember 16-án jön a full!  😎  

            [Szerkesztve  13/9/2002   Wercsy]

            Hozzászólás: UHU 1.0 RC1 vélemények #1892685
            admin
            Adminisztrátor

              Kedves Laci

              Ecce:

              Alaplap: CANYON 6 SP2AS-T (ALCA6SP2AS-T)
              Processzor: Genniuelutel Celeron (Coppernine) 1097.900 IV
              Videokártya: MV nVIDIA GF2 MX200 32MB
              Hangkártya: Intel Corporation ICH 2810 Chipset
              UHU-Linux 1.0-RC1 (Jóságpor)???

              A Galeon szokott lefagyni, (az Evolutionnal karöltve) csak úgy menet közben. (mondjuk amikor ablakot váltok)
              Bár 2 napja nem csinálta 🙂 Az a furcsa, hogy újraindításkor a legördülõ lista semmi hibát nem jelez.
              5GB-s particiora telepítettem az UHU-t, s tegnap elborzadva vettem észre, hogy 75%-a foglalt. Nos ahoz képest, hogy nem tudok semmit elmenteni, ez eléggé elborzaszt. (az is, hogy pl. ha 1 levelet el akarok menteni, nem tudom milyen utasítást adjak)

              Mikor még Axeleros voltam, (úgy kezdtem internetezni, hogy még soha nem csináltam) ha fölhívtam õket, pontról-pontra elmondták, hogy mit kell csinálnom, s mûködött. Nem lehetne itt azUHU-nál is valami hasonlót?

              Hozzászólás: NVidia driver #1892796
              admin
              Adminisztrátor

                Jeeee! Sikerült megoldanom a dolgot!

                1. CTRL+ALT+F1
                2. Belépek root-ként, kilövök minden X-el kapcsolatos dolgot (ps -x segít) Meg a gdm-et is kilövöm.
                3. Utána telepítem a drivert ahogy le van írva
                4. gdm

                Hozzászólás: SuSe&Internet #1893046
                admin
                Adminisztrátor

                  Bosi. A kapcsolat paraméreit (szám, user, passw.) a Ysat2-ben állítottam be. Mégsem mûködött, egyszerûen nem tárcsáz a kinternet.

                  Viszont.
                  Találtam egy megoldást. Nem tudom mennyire jó, de úgy néz ki mûködik.
                  A wvdial-t indítom konzolon. Elõtte beállítottam a config fileban a user nevet, telefonszámot, stb. Ha konzolon elíndítom csatlakozik. Beírtam a kinternet/beállítások/szkript futtatása alatt a wvdial-t. Ha egyszer már lefutott a wvdial konzolon, akkor a kinternet is tárcsáz+csatlakozik. Tényleg olyan mintha addig nem is tudná, hogy létezik a modem.

                  Elég kényelmetlen így használni. Nem lehetne valami hasonló szkriptet írni, ami úgy mint a wvdial inicializálja a modemet?? rögtön a rendszerindításánál. Ehhez (sem) értek sajnos, jól jönne egy kis segítség egy gurutól. Lehet persze, hogy létezik ilyen, akkor meg dobjatok meg lécci a címmel ahonnan pl. letölthetem.

                  Kösz
                  NiGo

                  Hozzászólás: SuSe&Internet #1893045
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Hello!
                    Hát nem sikerült beállítani a modemet.
                    Nem tudom mit csináltam, de a végén at lsmod parancsal nem volt benne a modem ami kellett.

                    Hozzászólás: UHU 1.0 RC1 vélemények #1892684
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Hali Spenot!

                      1.Az utoirat nem Neked szolt.
                      2. A konfiguracio:
                      alaplap, processzor, videokartya, hangkartya tipusa
                      a telepitett linux tipua, verzioszama.
                      Ugy elso korben mondjuk ennyi. Plusz nem artana valami konkretebb hibajelenseg, pl mit csinalsz mikor elszall, melyik programot hasznalod?
                      Igy tul altalanos a hibajelenseg. A linuxnak nem szokasa csak ugy elszallnifelteve, hogy a hardver jo. Deszamtalan mas is okozhatja.

                      Udv Laci

                      Hozzászólás: Mandrake 9 béta #1891902
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Mint már a másik topicban is írtam, tudomásom szerint szeptember 16.

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,711-48,720 / 49,394