Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha minden igaz, akkor szeptember 16-án jön a full! 😎
[Szerkesztve 13/9/2002 Wercsy]
Kedves Segítõk!
Mostanában minduntalan :casstet:, amikor olyan oldalakra tévedek a Konquerorral,
ahol php-t, vagy flash-t használ az oldal kékítõje. 🙁
Nem járok másképp a Galeonnal sem, habár az már netre van hegyezve. 😮Flash esetében fel is ajánlja a lejátszó letöltését, csakhát az meg netcápához vagyon kitanálva, vagyis szvsz felesleges lenne telepítenem, ha tudnám hogyan kell.
Nohát itt van a kacsa elásva, mert ugyan letöltöm a tgz állományokat, s ki is tömörí-
tem, de aztán megáll a tudomlány. Más disztribeknél is ott van egy csomó tgz
miskulancia, de hogyan kell azokkal bánni? 😉—
udv
novoilKedves Laci
Elõször is kösz, hogy reagáltál. Errefelé ritkán foglalkoznak a szerencsétlen mazsolákkal.
A konfiguráciot így nem tudom értelmezni. Kérlek konkrétan, hogy mire van szükség.
Nekem az a bajom, hogy alapvetõ dolgokat nem tudok. A web és levelezésen kívül semmit. (file megnyitás, mentés -cd, floppy-) Igy itt most bogarászok, de ha tennivaló akad, vissza a vindózra.Amit ui. írtál, értelmezni sem tudom. (innen nem látszik, de mindegy , úgy se értem)
Nekem alapinformáció kéne, hogy tudok elindulni, aztán (szerintem) már mûködne a különféle web, fórum segítségekkel.
üdv: Spenót
* Kernel 2.4.19
* KDE 3.0.3
* OpenOffice 1.0.1
* YOU (YaST Online Update) Package management
* YaST Parancssor alapvetõ javítsok ??
* Wireless LAN
* Hotplug for USB2 and FirewireForrás : http://www.SuSE.de
Spenot!
Egy kicsit konkretabb hibaleirast nem lehetne? Mondjuk megtuzdelve meg a geped konfigjaval.
Akkor esetleg segiteni is lehet.Udv Laci
Ui: rpm installproblemaival egyetertek. Meg valami: en csak nehany olyan programmal talalkoztam,ami nem letezik normalis csomagban. Pl. a Lirc-t azt hetszentseg, hogy forditani kell, vagy nem hasznalni.
„a neten is rengeteg rpm csomag van készen, amit nem kell fordítgatni+konfigolni, rákattintasz és települ, ez kell a kezdõnek”
igen, így van, és ha mondjuk a rákattintás után a gép közli, hogy a függõségek miatt kellene még neki ötven kiló másik rpm, akkor a kezdõ nagyon örül, mert f ingja sincs arról, mi a függõség, vagy hogy hol tudná a többi rpmet összevadászni. (talán a Conectiva a maga rpm-re idomított aptgetjével kivétel, de azt nem ismerem.)
egy fordítás+konfigolás lehet ugyanolyan könnyû, mint egy rpm telepítés, ha jól van dokumentálva. MINDEN a doksikon múlik.Klassz, tetszik, gond nelkul fut ASUS P4T-E lapon 1 GB rammal, 3Com905 halokartyaval P4 1,6 512-n. Korrektul eszlelte az AC97 integralt hangkartyat is (miutan rajottem, hogy En tiltottam be biosbol regebben :)))
Viszont nem talaltam „rdate”-t. Pedig klassz lenne time-serverrol frissiteni idot.
Meg aztan kicsit erdekes az egesz init.d konyvtar is, nem lenne rossz hozza valami GYIK vagy man (bar lehet, hogy van, igazabol csak futolag kerestem, mert 5-10 perc alatt azert ra lehetett jonni mi micsoda :))
Picit maceras atallitani az ablakkezeloket masmilyen kinezeture, meg Gnome alatt bacik megjegyezni a rencer a virtual desktopok szamat is (meg a sceen savereket se talaltam meg Gnome alatt, de bizti csak hulye vagyok:)).
Hianyolom meg az init-ek korrekt kezeleset, ha en X-mentesen akarok inditani, vagy nem manualisan akarom kiloni az X-et a gdm-el egyutt akkor kenyelmesebb lenne csak egy init valami mondjuk, bar az mar „nem tul egyeni” :)))
Egyebkent meg sok szerencset :)))
Csipi
Engöm az érdekelne, hogy ha megvettem a suse 8-at, akkor érdemes-e a hamarosan megjelenõ 8.1-gyel foglalkoznom, vagy csak frissítsem rendszeresen a jelenlegi verziómat.
Mennyi újítást tartalmazhat a 8.1 a 8.0-hoz képest?
Vajh lesz benne gnome2?Na ehhez szóljatok hozzá!
Szia. Nézz be a: Fõoldal ] Telepítés ] Winmodem no modem ??? topicba. Szívtam vele rendesen, még sikerült belõni. Laci (blaci) hozzászólásai voltak az iránymitatóak. Végül a hsflinmodem ment fel, a hcf… nem mûködött.
Sok sikert.
NiGo.
-
SzerzőBejegyzés