admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,721-48,730 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mandrake 9..0 full mikor/vélemények #1892718
    admin
    Adminisztrátor

      Ha minden igaz, akkor szeptember 16-án jön a full! 😎

      [Szerkesztve 13/9/2002 Wercsy]

      Hozzászólás: Kezdõ Linuxossss #1892221
      admin
      Adminisztrátor

        Kedves Segítõk!
        Mostanában minduntalan :casstet:, amikor olyan oldalakra tévedek a Konquerorral,
        ahol php-t, vagy flash-t használ az oldal kékítõje. 🙁
        Nem járok másképp a Galeonnal sem, habár az már netre van hegyezve. 😮

        Flash esetében fel is ajánlja a lejátszó letöltését, csakhát az meg netcápához vagyon kitanálva, vagyis szvsz felesleges lenne telepítenem, ha tudnám hogyan kell.

        Nohát itt van a kacsa elásva, mert ugyan letöltöm a tgz állományokat, s ki is tömörí-
        tem, de aztán megáll a tudomlány. Más disztribeknél is ott van egy csomó tgz
        miskulancia, de hogyan kell azokkal bánni? 😉


        udv
        novoil

        Hozzászólás: UHU 1.0 RC1 vélemények #1892683
        admin
        Adminisztrátor

          Kedves Laci

          Elõször is kösz, hogy reagáltál. Errefelé ritkán foglalkoznak a szerencsétlen mazsolákkal.

          A konfiguráciot így nem tudom értelmezni. Kérlek konkrétan, hogy mire van szükség.
          Nekem az a bajom, hogy alapvetõ dolgokat nem tudok. A web és levelezésen kívül semmit. (file megnyitás, mentés -cd, floppy-) Igy itt most bogarászok, de ha tennivaló akad, vissza a vindózra.

          Amit ui. írtál, értelmezni sem tudom. (innen nem látszik, de mindegy , úgy se értem)

          Nekem alapinformáció kéne, hogy tudok elindulni, aztán (szerintem) már mûködne a különféle web, fórum segítségekkel.

          üdv: Spenót

          Hozzászólás: suse kéne #1893118
          admin
          Adminisztrátor

            * Kernel 2.4.19
            * KDE 3.0.3
            * OpenOffice 1.0.1
            * YOU (YaST Online Update) Package management
            * YaST Parancssor alapvetõ javítsok ??
            * Wireless LAN
            * Hotplug for USB2 and Firewire

            Forrás : http://www.SuSE.de

            Hozzászólás: UHU 1.0 RC1 vélemények #1892682
            admin
            Adminisztrátor

              Spenot!

              Egy kicsit konkretabb hibaleirast nem lehetne? Mondjuk megtuzdelve meg a geped konfigjaval.
              Akkor esetleg segiteni is lehet.

              Udv Laci

              Ui: rpm installproblemaival egyetertek. Meg valami: en csak nehany olyan programmal talalkoztam,ami nem letezik normalis csomagban. Pl. a Lirc-t azt hetszentseg, hogy forditani kell, vagy nem hasznalni.

              Hozzászólás: UHU 1.0 RC1 vélemények #1892681
              admin
              Adminisztrátor

                „a neten is rengeteg rpm csomag van készen, amit nem kell fordítgatni+konfigolni, rákattintasz és települ, ez kell a kezdõnek”

                igen, így van, és ha mondjuk a rákattintás után a gép közli, hogy a függõségek miatt kellene még neki ötven kiló másik rpm, akkor a kezdõ nagyon örül, mert f ingja sincs arról, mi a függõség, vagy hogy hol tudná a többi rpmet összevadászni. (talán a Conectiva a maga rpm-re idomított aptgetjével kivétel, de azt nem ismerem.)
                egy fordítás+konfigolás lehet ugyanolyan könnyû, mint egy rpm telepítés, ha jól van dokumentálva. MINDEN a doksikon múlik.

                Hozzászólás: NVidia driver #1892795
                admin
                Adminisztrátor
                  Hozzászólás: UHU 1.0 RC1 vélemények #1892680
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Klassz, tetszik, gond nelkul fut ASUS P4T-E lapon 1 GB rammal, 3Com905 halokartyaval P4 1,6 512-n. Korrektul eszlelte az AC97 integralt hangkartyat is (miutan rajottem, hogy En tiltottam be biosbol regebben :)))

                    Viszont nem talaltam „rdate”-t. Pedig klassz lenne time-serverrol frissiteni idot.

                    Meg aztan kicsit erdekes az egesz init.d konyvtar is, nem lenne rossz hozza valami GYIK vagy man (bar lehet, hogy van, igazabol csak futolag kerestem, mert 5-10 perc alatt azert ra lehetett jonni mi micsoda :))

                    Picit maceras atallitani az ablakkezeloket masmilyen kinezeture, meg Gnome alatt bacik megjegyezni a rencer a virtual desktopok szamat is (meg a sceen savereket se talaltam meg Gnome alatt, de bizti csak hulye vagyok:)).

                    Hianyolom meg az init-ek korrekt kezeleset, ha en X-mentesen akarok inditani, vagy nem manualisan akarom kiloni az X-et a gdm-el egyutt akkor kenyelmesebb lenne csak egy init valami mondjuk, bar az mar „nem tul egyeni” :)))

                    Egyebkent meg sok szerencset :)))

                    Csipi

                    Hozzászólás: suse kéne #1893117
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Engöm az érdekelne, hogy ha megvettem a suse 8-at, akkor érdemes-e a hamarosan megjelenõ 8.1-gyel foglalkoznom, vagy csak frissítsem rendszeresen a jelenlegi verziómat.

                      Mennyi újítást tartalmazhat a 8.1 a 8.0-hoz képest?
                      Vajh lesz benne gnome2?

                      Na ehhez szóljatok hozzá!

                      Hozzászólás: SuSe&Internet #1893044
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Szia. Nézz be a: Fõoldal ] Telepítés ] Winmodem no modem ??? topicba. Szívtam vele rendesen, még sikerült belõni. Laci (blaci) hozzászólásai voltak az iránymitatóak. Végül a hsflinmodem ment fel, a hcf… nem mûködött.

                        Sok sikert.

                        NiGo.

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,721-48,730 / 49,394