Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nálam is az nvidia0 -fájlt nem tudja törölni. Valahol azt írták, hogy ki kell lépni az x-bõl, csak azt nem írták, hogy lehet átváltani tiszta karakteres módba. (Alt+Ctrl+F1 kevés)
Más kérdés: Hogyan lehet úgy elindítani a linuxot, hogy az X ne töltõdjön be? (A Rossz drájver install miatt lefagy, ezért kellene X nélkül indítanom….)
Olyan kéréssel fordulnák ide, hogy valaki megtudná-e mondani hogy PCi-os modemet hogyan lehetne bekonfigurálni Suse Linuxon?
Segítséget elöre is köszönöm.
HaliA supportos monitoráról annyit, hogy az lcd-nek elég behatárolt az a szögtartomány, ahonnan látható….
ha jól tudom, az azt jelenti, hogy cdrõl bootolható, de nem települ. ez nem olyan, hanem rendesen telepíthetõ változat. mindegy a probléma megoldódott, mivel egy mandraket tettem föl, ami szintén ujságból van :-))) nagyon teccik, azt hiszem megmarodok ennél :-)))) ezt tényleg még egy ilyen hülye is tudja kezelni mint én és semmivel nem nehezebb telepíteni, mint a wint, sõt még jobban is teccett, meg kell mondanom. remélem sokan követik példámat és válnak linux baráttá.
lenne még egy kérdésem. a telepítés közben elkezdett frissítéseket letölteni és közben megakadt (tökéletesen mûködik így is:))) ha szeretném folytatni a frissítéseket, honnan tudom letölteni õket és hogyn tudom telepíteni?
köszönöm, hogy ennyit segítetetek egy lamanak :-)))
nfsEmlekeim szerint az Mplayer xxxxx.tar.bz2 formatum Tehat eloszor bunzip2 xxxx.tar.bz2, aztan johet a tar.
Udv Laci
mivel autómatikus telepítést választottam, ezért nem tudom mit tett föl :-((( én még soha nem is láttam linuxot, tehát nem tudom mit hogyan kell. ezt az X-et utólagosan is fel lehet tenni? és ha igen, hogyan?
Sziasztok :-)))
megint lenne egy problémám :-)) Találtam egy régebbi CHIP Magazin mellékletében egy Suse 7.3-as telepítõ CD-t, gondoltam felrakom :-))) azt kipróbálom. A problémám az alábbi:
Az én gépem: Celeron 600, 3x128MB SDRAM, ASUS V7700-as GeForce2, Master 40GB + Slave 6.4GB, 17″, alaplap VL6-o, egy 52X CD és egy 16X-os író és háló kártya, mert kábeles vagyok.
Találtam valamelyik chip magazin számán egy linux 7.3-as CD-t (1 lemez) és gondoltam felteszem a kisebbik winyóra. A telepítés szépen le is ment, nekem mint laikusnak is eccerû volt, miután betettem a kis winyómat, mert a másikra nem mertem feltenni, mivel féltem ha az autómata telepítést választom, akkor letörli a WINrõl az összes dolgom, a szakértõ módban meg olyanok kérdezett, amikrõl még nem is hallottam :-))) (kezdõ cilinder helye, meg hasonlók) Amikor még a nagyra próbáltam, akkor felismerte az egeret is és grafikus környezetben telepíthettem volna. Miután azonban betettem a slave meghajtót, nem ismert fel semmit és kétszer kiírt telepítés közben valamilyen hibát is, amit sajnos nem írtam le. Most fönt van a gépen, de nem igazán indul el. Szép SUSE LINUX keretben, mintha egy fehér alapú DOS ablak lenne, ahol kilistáz egy csomó mindent, kéri a loginom, a jelszavam és nem csinál semmit utána, csak kiír egy parancssort. A lisdtában szinte minden zöld DONE felirattal van zárva, kivéve kettõ. Ezek:
„Starting service xbmstartproc: cannot stat /usr/x11rg/bin/xdm: no such file or directory ennek a sornak a végén pirossal: FAILED
Gondolom ez valami hiba a linux x11-es grfikával összefüggõ valamilyénél, mert nem jelent meg a teszt kép sem amikor telepítettem.„Failed services in runlevels 5: ennek a végén szintén pirossal: XDM
mik lehetnek ezek a hibák?
Ja és még egy. Kiírta, hogy megváltoztta a boot szektort és ha vissza szeretném állítani az eredeti állapotot, akkor írjam be: LILO -U /DEV/HDA ezt hova kell beírni?
NiGo
Nekem ugyan ISDN-em van, de én is a KInternet-et használom kapcsolódásra. Ez a progi nincs arra felkészítve, hogy usernevet és password-öt kérjen. Amíg a használt kapcsolatot be nem álítod úgy, hogy megadod a usernevet is és a password-öt is (nem úgy, hogy mindig kérdezze) addig nem fog kapcsolódni. A használt kapcsolatot a YaST2-ben tudod baállítani ugyanott ahol a modem-et. A kérdéses bepöttyintõ valahol az ablak alján van.
Ha nem ez a gond, akkor bocsi hogy belepof@zok… 😛
Bosi
SuSE80 – KDE3Hali
Ha nix tapasztalatod akkor a konfiguralashoz jol hasznalhato a WEBADMINTamsA
Kösz a tippet csaba2!
Azonban van egy érdekes dolog: leállítottam az X-et ahogy az le is van írva és beírtam a „XFree86 -scanpci” parancsra nem történt semmi :(. Ezért aztán nem tudom, hogy hogyan módosítsam az XF86Config fájlt.
-
SzerzőBejegyzés