admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,751-48,760 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse kéne #1893102
    admin
    Adminisztrátor

      Szia!

      A SuSE ugyan valoban letoltheto, de:
      1. a merete 5 GB (a hetvegen toltottem le)
      2. Semmilyen formaban nem irhato cd-re, mert nem tudsz rola telepiteni.
      3. Szukseged van egy mar mukodo linuxra, amin ftp szerver fut, es arra kell letolteni, mert tele van olyan
      linkekkel, amik nem hasznalhatok win alatt.

      A masik lehetseges megoldas, ha direktben installalod az internetrol, de ez biztos eltart egy darabig.
      Ebben az esetben ftp://ftp.suselinux.hu/8.0/disks/bootdisk.iso allomanyt kell letolteni, ezt kiirni cd-re, es bootolni rola. Aztan valaszd az ftp telepitest.

      En ugyan nem javaslom, de ha van valami szelessavu Interneted, akkor mehet.
      Javasolnam inkabb, hogy probald ki az UHU-t.
      Beszerezheto:
      1. PCWOLRD legutobbi szamahoz kapsz egyet.
      2. letoltod a http://www.uhulinux.hu cimrol, majd kiirod cd-re.

      Esetleg rengeteg Linuxot talalsz a :ftp://ftp.fsn.hu/pub/CDROM-Images helyen.
      Mindig az iso kiterjesztesueket kell letolteni. Es kiirni cd-re.

      Remelem segitettem: Laci (blaci)

      Hozzászólás: suse kéne #1893101
      admin
      Adminisztrátor

        na itt van amirõl én beszéltem :-))) mivel az ilyen laikus felhasználókra senki nem gondol az ftp oldalakon mint én, nem tudom mit töltsek le :-)))) Ebben segítene még valaki? Kedves vendég ha még ezt is elmagyaráznád nekem, nagyon hálás lennék :-))) yaa és azt is, hogy mit írjak ki CD-re
        köszi: nfs

        Hozzászólás: suse kéne #1893100
        admin
        Adminisztrátor

          nem is gondoltam, hogy ilyen gyorsan választ kapok, köszönöm szépen. Elsõsorban a Suse érdekel, nagyon megörültem a válasznak :-))) remélem le is tudom tölteni. A debiant próbáltam, és a honlapján található hivatkozások el is vezettek egy magyar oldalhoz, de letölteni sajnos nem tudtam. Nem tudjátok, a debian is tud magyarul?
          köszi:nfs

          Hozzászólás: suse kéne #1893099
          admin
          Adminisztrátor

            Hello!

            A SuSE letölthetö az ftp://ftp.suselinux.hu/pub/suse/i386/8.0/ -ról. A dobozosnál a kézikönyvekért, meg a terméktámogatásért kell fizetni

            Visszatérve az eredeti kérdéshez: szerintem manapság már bármelyik disztribbel el lehet kezdeni, akár Debiannal is :).

            Hozzászólás: SOS—GRUB!!!! #1893061
            admin
            Adminisztrátor

              Köszi a válaszokat.

              a problémát megoldottam egy reistallal 🙂 de sajna a formázós változattal 🙁

              sajna a grubot nem tudtam a grub-install /dev/hda1 és egyéb parancsokkal helyrehozni
              mivel ha floppyról vagy cd-ról bootolok a boot kt. nem lesz írható a chroot parancsal ugytûnik megoldódna a dolog csak ott a /dev/hda nem olyan mint amilyennek lennie kell. gondoltam még a lilo telepítésére ami pedíg közli hogy nem tudja eldönteni hogy hova pakolja magát és ezzel ki is lép.

              az uhu cd-n NINCSEN olyan mód ahol egy meglévõ rendszert el lehetne indítani!!!!

              hát ennyi maradok a debiannal, annak ellenére hogy nagyon tetszik az uhu és nagyon jó fejesztés.

              Petyuska

              Hozzászólás: Flash+Linux+nem értem… #1892895
              admin
              Adminisztrátor

                No megoldottam a problémát! Feltettem az UHU RC1-et, így búcsú a Suse-nak 😀
                Itt ne jön elõ ez a jelenség, bár azt le kell írnom, hogy arts nem is megy, mert ha az is elindul a kde-vel, akkor nem szólal meg semmi sem. Lehet, hogy csak nálam van ez, de arts nélkül is szépen elvagyok. Most oss meg alsa között kapcsolgattam az xmms-t meg az mplayert, de nem állt le sehol sem.

                Azért elgondolkodtató volt ez számomra… A következõ amit felrakok a Mandrake 9 végleges lesz. Remélem lesz benne flash… hö? Meg is nézem a csomaglistát.

                Azért THX a segítséget, de egyszerûen megoldottam 😉

                Hozzászólás: UHU 1.0 RC1 vélemények #1892670
                admin
                Adminisztrátor
                  Hozzászólás: suse kéne #1893098
                  admin
                  Adminisztrátor
                    Hozzászólás: Frissítési problem #1893119
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Megnyitni? Minek? Azt telepíteni kell.

                      dpkg -i blablabla.uhu Ez telepíti is és kész.

                      Hozzászólás: SOS—GRUB!!!! #1893060
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Szia Petyuska!

                        Bevallom az uhut nem ismerem, de más disztrókból kiindulva; -be kéne bootolnod cdrõl ha megvan az install cd.
                        aztán ott válaszd a rescue módot a bootoláshoz. Ott a linux felmountolja a /root partíciót vagy neked kell???
                        nem tom hogyan mûxik ez uhunál…Ott ezzel kapsz egy bash promptot:
                        linux init=/bin/bash
                        ha nem mountolja /mnt/sysimage-be automatikusan akkor meg kéne próbálni így valahogy:
                        mount -n -o remount, rw / (vagy valami efféle)
                        és utána lehet az elõttem szóló módszerével újrainstallálni a grubot!
                        Aztán meg legfeljebb /etc/grub.conf-ban igazítás.

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,751-48,760 / 49,394