Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szia!
A SuSE ugyan valoban letoltheto, de:
1. a merete 5 GB (a hetvegen toltottem le)
2. Semmilyen formaban nem irhato cd-re, mert nem tudsz rola telepiteni.
3. Szukseged van egy mar mukodo linuxra, amin ftp szerver fut, es arra kell letolteni, mert tele van olyan
linkekkel, amik nem hasznalhatok win alatt.A masik lehetseges megoldas, ha direktben installalod az internetrol, de ez biztos eltart egy darabig.
Ebben az esetben ftp://ftp.suselinux.hu/8.0/disks/bootdisk.iso allomanyt kell letolteni, ezt kiirni cd-re, es bootolni rola. Aztan valaszd az ftp telepitest.En ugyan nem javaslom, de ha van valami szelessavu Interneted, akkor mehet.
Javasolnam inkabb, hogy probald ki az UHU-t.
Beszerezheto:
1. PCWOLRD legutobbi szamahoz kapsz egyet.
2. letoltod a http://www.uhulinux.hu cimrol, majd kiirod cd-re.Esetleg rengeteg Linuxot talalsz a :ftp://ftp.fsn.hu/pub/CDROM-Images helyen.
Mindig az iso kiterjesztesueket kell letolteni. Es kiirni cd-re.Remelem segitettem: Laci (blaci)
na itt van amirõl én beszéltem :-))) mivel az ilyen laikus felhasználókra senki nem gondol az ftp oldalakon mint én, nem tudom mit töltsek le :-)))) Ebben segítene még valaki? Kedves vendég ha még ezt is elmagyaráznád nekem, nagyon hálás lennék :-))) yaa és azt is, hogy mit írjak ki CD-re
köszi: nfsnem is gondoltam, hogy ilyen gyorsan választ kapok, köszönöm szépen. Elsõsorban a Suse érdekel, nagyon megörültem a válasznak :-))) remélem le is tudom tölteni. A debiant próbáltam, és a honlapján található hivatkozások el is vezettek egy magyar oldalhoz, de letölteni sajnos nem tudtam. Nem tudjátok, a debian is tud magyarul?
köszi:nfsHello!
A SuSE letölthetö az ftp://ftp.suselinux.hu/pub/suse/i386/8.0/ -ról. A dobozosnál a kézikönyvekért, meg a terméktámogatásért kell fizetni
Visszatérve az eredeti kérdéshez: szerintem manapság már bármelyik disztribbel el lehet kezdeni, akár Debiannal is :).
Köszi a válaszokat.
a problémát megoldottam egy reistallal 🙂 de sajna a formázós változattal 🙁
sajna a grubot nem tudtam a grub-install /dev/hda1 és egyéb parancsokkal helyrehozni
mivel ha floppyról vagy cd-ról bootolok a boot kt. nem lesz írható a chroot parancsal ugytûnik megoldódna a dolog csak ott a /dev/hda nem olyan mint amilyennek lennie kell. gondoltam még a lilo telepítésére ami pedíg közli hogy nem tudja eldönteni hogy hova pakolja magát és ezzel ki is lép.az uhu cd-n NINCSEN olyan mód ahol egy meglévõ rendszert el lehetne indítani!!!!
hát ennyi maradok a debiannal, annak ellenére hogy nagyon tetszik az uhu és nagyon jó fejesztés.
Petyuska
No megoldottam a problémát! Feltettem az UHU RC1-et, így búcsú a Suse-nak 😀
Itt ne jön elõ ez a jelenség, bár azt le kell írnom, hogy arts nem is megy, mert ha az is elindul a kde-vel, akkor nem szólal meg semmi sem. Lehet, hogy csak nálam van ez, de arts nélkül is szépen elvagyok. Most oss meg alsa között kapcsolgattam az xmms-t meg az mplayert, de nem állt le sehol sem.Azért elgondolkodtató volt ez számomra… A következõ amit felrakok a Mandrake 9 végleges lesz. Remélem lesz benne flash… hö? Meg is nézem a csomaglistát.
Azért THX a segítséget, de egyszerûen megoldottam 😉
Megnyitni? Minek? Azt telepíteni kell.
dpkg -i blablabla.uhu Ez telepíti is és kész.
Szia Petyuska!
Bevallom az uhut nem ismerem, de más disztrókból kiindulva; -be kéne bootolnod cdrõl ha megvan az install cd.
aztán ott válaszd a rescue módot a bootoláshoz. Ott a linux felmountolja a /root partíciót vagy neked kell???
nem tom hogyan mûxik ez uhunál…Ott ezzel kapsz egy bash promptot:
linux init=/bin/bash
ha nem mountolja /mnt/sysimage-be automatikusan akkor meg kéne próbálni így valahogy:
mount -n -o remount, rw / (vagy valami efféle)
és utána lehet az elõttem szóló módszerével újrainstallálni a grubot!
Aztán meg legfeljebb /etc/grub.conf-ban igazítás. -
SzerzőBejegyzés