admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,781-48,790 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: boot MANDRAKEvsNT #1893005
    admin
    Adminisztrátor

      Kedves Segítõk!

      Hogy értsétek is a történteket.
      Olyan vállalati gépre tettem fel a Mandrake-et, amelyiket többen használnak.

      Hozzászólás: Realmagic Hplus telepítés #1893074
      admin
      Adminisztrátor

        a hplus.hu-n 0.6-os verziószámú driver van fenn, a fejlesztés meg már 0.12-nél tart; javaslom, hogy a hivatalos projekthonlapról töltsd le; ott találsz hozá útmutatót is

        Hozzászólás: SuSe&Internet #1893040
        admin
        Adminisztrátor

          Na csak nem akar gömbölyödni a dolog.
          A kinternet csak akkor hajlandó tárcsázni, ha elõtte a KPPP-t elindítom és azzal kézbõl tárcsázok. Az persze rögtön kiszáll, mert valamiért (miért 😡 ) nem tudja a kppp-t betölteni. Na amikor ez megtörtént, akkor a böngészõbõl indul a tárcsázás, na az se mindig. (cím +enter). Valamit biztos elbarmoltam, de mit?? A kinternetnél nem kéne választhatónak lenni a tárcsázásnak is? Nálam csak az indítás választható. Ha már van kapcsolat akkor állj és kapcsolat bontása.

          Hálás vagyok minden ötletért.

          NiGo

          Hozzászólás: Realmagic Hplus telepítés #1893073
          admin
          Adminisztrátor

            Hali
            Kösz. Megtaláltam a hplus.hu-n is.
            Viszont egy kis segítség kéne a telepítéshez. Eddig csak olyan csomaggal volt dolgom ami *.rpm kiterjesztésû. Azt már megtanultam Lacitól hogyan kell telepíteni. Amit itt találtam az egy tömörített állomány. Belenézetem és a következõket találtam:
            /modules van egy rakás forrás file *.c
            /omsplugin /cv3 /dxr3 néhány forrás
            /scripts *.pl

            Na ezek nekem újak, de szívesen tanulnék tovább. (Ha értitek mire gondolok :))

            Elõre is kösz.
            NiGo

            Hozzászólás: A grafikus felület nem indul ! #1892937
            admin
            Adminisztrátor

              Sziasztok…
              Most szerettem volna ismerkedni a linuxal, ezért telepítettem az UHU-t… aztán nagy huhogás lett a vége, mert amikor elinditom, akkor csak nagy nehezen jut el a szoveges módhoz, bár én grafikusban használtam…
              p3 500
              256 Mb
              Matrox g400
              Ether kártya
              Telepített win2000p
              belos zip drv
              Megköszönném, ha valami jótanácsot adnátok, miért jártam így…

              Hozzászólás: Melyik disztró a jobb? #1892456
              admin
              Adminisztrátor

                Ui: Szerintem volt olyan rendszer, amirõl beszélsz. A BeOs talán ezt nyújthatta volna mára, ha nem hal ki anno. Egyszerû volt de összetett, felhasználóbarát de stabil, mikrokerneles de összetett szolgáltatásokkal megáldott, nem volt homokóra, játszani is lehetett( már amivel, de készült a Gl), készült a Bone network stb. stb. Na ennyi, ha ráérsz próbáld ki. Elég bivaly még most is, pedig már régen fejlesztettek rá egy egészségeset.

                kovi,debrecen

                kovi szívembõl szóltál! 😀

                Hozzászólás: Magyar progik es beallitasuk #1893082
                admin
                Adminisztrátor

                  Downloader for X
                  UHU-ban alapból benne van. Indítani az nt parancs kiadásával lehet. Van hozzá bedobóablak is, meg egy rakás beállítás benne. Tud magyarul is, bár ami az UHU-ban van, azt nem sikerült rávennem más nyelv megjelenítésére csak az angolra. De a http://www.krasu.ru/soft/chuchelo címen mindent megtalálsz róla, ami érdekel. Szerintem ez egy jó kis letöltõprogi linux alá. (Ha már Flashgetes megfelelõt szeretnél)
                  De megemlíthetném még az Aria letöltõmanagert is, ami ugyancsak szépen dolgozik.

                  Hozzászólás: mount config hol van #1892746
                  admin
                  Adminisztrátor

                    ja,
                    vagy parameterzd ugy a kernelt, hogy ne legyen automount…
                    hogy ezt hogy kell?
                    majd biztos leirja valaki!!

                    VALAKI?!!

                    tpp: mount=noauto??

                    Hozzászólás: lapolvasó #1893080
                    admin
                    Adminisztrátor

                      mindezt elvégeztem de sajnos azt irja ki hogy nem találja a scannert
                      a scannert valoszinû hogy támogatja mert a hp elött nem volt # jel

                      sjoci

                      Hozzászólás: Realmagic Hplus telepítés #1893072
                      admin
                      Adminisztrátor

                        szia,

                        dxr3.sourceforge.net

                        mûködik mplayerrel és xineével is

                        Gentoora ven belõle ebuild, nem tudom, SuSE csinált-e csomagot belõle

                        üdv,

                        amanibhavam

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,781-48,790 / 49,394