admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,791-48,800 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: boot MANDRAKEvsNT #1893004
    admin
    Adminisztrátor

      Ha a lilo beírta magát az mbr-be, akkor lilo uninstallal lehet onnan eltávolítani, és az eredeti mbrt visszaállítani. A pontos parancsért nézd meg a man oldalakat. A kapcsoló a -u vagy -U (van különbség!), az eredeti mbr pedig boot könyvtárban van valahol elmentve. De ha jól emlékszem ez le van írva. Az fdisk mbr parancs kifejezetten ellenjavallott, hacsak nem akarsz egy mozdulattal az nt-tõl is megszabadulni.

      A lilo uninstall elõtt feltétlenül csinálj bootlemezt a linuxhoz!

      Az nt és a linux többféleképpen összehozható multiboottal.

      Hozzászólás: Halozat nem megy miert? #1893069
      admin
      Adminisztrátor

        kozben megtalaltam
        rossz volt a beallitas
        toroltem a etc/dhcpcd/*.pid

        dhcpcd eth0

        Hozzászólás: modprobe: Can’t find snd module #1893013
        admin
        Adminisztrátor

          THX a segítségért!

          ALSA nélkül gyönyörûen muzsikál a gépem.
          😀

          Hozzászólás: Melyik disztró a jobb? #1892454
          admin
          Adminisztrátor

            Hi mindenki!

            Az elmúlt hetekben kipróbáltam a Debiant, és azt kell mondanom, hogy egyáltalán nem fapados az installja, sõt, nagyon kényelmes és felhasználóbarát. Persze én már életemben legalább százszor telepítettem MSDOS-t, szóval nem nagyon lepett meg a telepítõ kinézete.
            Mindezek ellenére úgy döntöttem, hogy adok egy új esélyt a Suse 8-nak, mert azt már jobban ismerem. Ezt most telepítettem másodszor, (az elõzõ installt totál szétbarmoltam, kinyúvasztottam) és idõközben összeszedtem annyi tapasztalatot, hogy most sikerült egy igen stabil és gyors rendszert összeállítanom, amivel egyáltalán nincs gond. (Majd ha lesz, akkor szólni fogok 🙂

            Szóval a Suse kifejezetten jó irodai oprendszer.

            Hozzászólás: Login..de hogyan????? #1893066
            admin
            Adminisztrátor

              Szia!
              A probléma nálam is felmerült. Amit tenni lehet: root-ként bejelentkezel, majd az UHU-vezérlõpulton hozzáadsz egy felhasználót. Azonban még itt is elõjöhet egy bug, nevezetesen a felhasználó létrejön, de belépéskor nem fogadja el a jelszót. Nálam ez a második felhasználó létrehozása után történt meg.

              Más. Nem biztos, hogy az oprendszer hibája: Ha Gnome alatt futtatom az MPlayer-t, mégpedig úgy, hogy mp3-at haltgatok vele, és a desktopra kattintok, eltûnik a két Gnome-panel. Ha minimalizálom az MPlayert, semmi nem látszik, csak a háttér. Ekkor jobb esetben középsõ kattintásra bejön egy kis menü, amibõl választani lehet az aktuálisan futó alkalmazások közül, de ettõl még nem jön vissza a panel, csak ha lelövöm az MPlayert.

              Mégegy:Ha Gnome alatt futtatom elõször a Gimpet, KDE alatt is Gnome-os felületet használnak a widgetek.

              Hozzászólás: NVidia driver #1892793
              admin
              Adminisztrátor

                Na nézzük, hogy én hogy csináltam, de még mindig NEM megy!!!

                Leszedtem a file-okat, SU, aztán kicsomagoltam õket, aztán be a kernel könyvtárba, és make.
                Ekkor kicsit darál, majd ezt írja ki:
                ….
                ….
                size NVdriver
                text data bss dec hex filename
                659757 43936 52396 756089 b8979 NVdriver
                Couldn’t create device „/dev/nvidia0”
                rm: nem lehet törölni a következõt: „/dev/nvidia0”: A mûvelet nem engedélyezett
                mknod: `/dev/nvidia0′: A fájl már létezik
                make: *** [package-install]Error 1

                No innentõl kezdve megáll a tudomány, merthogy semmit sem tudok kezdeni ezzel. Valakinek valami 5let?

                Kicsit más: harmadik indítás óta nem hajlandó dhcp-t kérni, így manuálisan kellett beállítani neki a chello-t. Ez egy kicsit gáz, mert az UHU-vezérlõközpontban meg dhcp van (volt) beállítva neki. Mi van akkor, ha megint változtatja az IP-t a chello? Ez is egy jó kis probléma 🙂

                Hozzászólás: Chello + Linux menni fog? #1892991
                admin
                Adminisztrátor

                  Hello mindenki!!
                  Ha olyan locális hálót arasz, ahol szétvan osztva net, elég egy 386 v. 486 pár megar rammal, és egy floppy meghajtóval, háló kártyák és kész.

                  Hozzászólás: Halozat nem megy miert? #1893068
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Koszonom a valaszt de nalam abban akonyvtarban semmi nincs
                    ha kicsit bovebben kifejtened a problemat
                    megkoszonnem

                    Hozzászólás: Chello + Linux menni fog? #1892990
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Hali !
                      Ihaj- csuhaj SuSE halunk meg :))))))))))).
                      Tudtam, hogy mennie kell.
                      Nos az illeto gep tokeletesen megfelel, meg egy kicsit tulzas is.
                      Viszont egy par aprosag:
                      1. Ha elofizetsz a Chello-ra, akkor olyan csomagot valassz, ami megengedi a tobb gepes csatlakozast, ui. szolgaltatoja valogatja, de nem szoktak jjo neven venni, ha egy gepes elofizetes eseten tobbet hasznalsz.
                      Ugyan nemi buheralassal el lehet tuntetni a megosztast, de szerintem jobb a bekesseg :)))
                      2. Monitort, meg ilyesmit ne vegyel, mert semmi szukseg rajuk, csak a telepitesnel. Utana meg csak utban van.
                      3. Lehetoleg ne tul egzotikus halokartyakat tegyel a gepbe, ezzel sok szivastol kimeled meg magad.
                      (barmelyik RTLxxx kartya tokeletes, raadasul feilleres dolgok.)
                      4. Ha ket gepnel tobbet hasznalsz, akkor szukseg lesz meg egy hub-ra is, bar ezt gondolom tudod.
                      Ha meglesz a gep, jelentkezz.

                      Udv Laci

                      Ui: Mar az elejen gondoltam, hogy ez lehet a gond, tiszta hulye vagyok, hogy nem javasoltam hamarabb a kernel cseret.

                      Hozzászólás: mount config hol van #1892745
                      admin
                      Adminisztrátor

                        kernel térülj, fodulj!
                        😎
                        Lehet, hogy más is kell, de az automount-ot nyisszantsd ki…
                        Bár nem tudom, hogy minden megvan-e a fordításhoz…Majd megnézem a UHU-s gépen…

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,791-48,800 / 49,394