Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha a lilo beírta magát az mbr-be, akkor lilo uninstallal lehet onnan eltávolítani, és az eredeti mbrt visszaállítani. A pontos parancsért nézd meg a man oldalakat. A kapcsoló a -u vagy -U (van különbség!), az eredeti mbr pedig boot könyvtárban van valahol elmentve. De ha jól emlékszem ez le van írva. Az fdisk mbr parancs kifejezetten ellenjavallott, hacsak nem akarsz egy mozdulattal az nt-tõl is megszabadulni.
A lilo uninstall elõtt feltétlenül csinálj bootlemezt a linuxhoz!
Az nt és a linux többféleképpen összehozható multiboottal.
kozben megtalaltam
rossz volt a beallitas
toroltem a etc/dhcpcd/*.piddhcpcd eth0
THX a segítségért!
ALSA nélkül gyönyörûen muzsikál a gépem.
😀Hi mindenki!
Az elmúlt hetekben kipróbáltam a Debiant, és azt kell mondanom, hogy egyáltalán nem fapados az installja, sõt, nagyon kényelmes és felhasználóbarát. Persze én már életemben legalább százszor telepítettem MSDOS-t, szóval nem nagyon lepett meg a telepítõ kinézete.
Mindezek ellenére úgy döntöttem, hogy adok egy új esélyt a Suse 8-nak, mert azt már jobban ismerem. Ezt most telepítettem másodszor, (az elõzõ installt totál szétbarmoltam, kinyúvasztottam) és idõközben összeszedtem annyi tapasztalatot, hogy most sikerült egy igen stabil és gyors rendszert összeállítanom, amivel egyáltalán nincs gond. (Majd ha lesz, akkor szólni fogok 🙂Szóval a Suse kifejezetten jó irodai oprendszer.
Szia!
A probléma nálam is felmerült. Amit tenni lehet: root-ként bejelentkezel, majd az UHU-vezérlõpulton hozzáadsz egy felhasználót. Azonban még itt is elõjöhet egy bug, nevezetesen a felhasználó létrejön, de belépéskor nem fogadja el a jelszót. Nálam ez a második felhasználó létrehozása után történt meg.Más. Nem biztos, hogy az oprendszer hibája: Ha Gnome alatt futtatom az MPlayer-t, mégpedig úgy, hogy mp3-at haltgatok vele, és a desktopra kattintok, eltûnik a két Gnome-panel. Ha minimalizálom az MPlayert, semmi nem látszik, csak a háttér. Ekkor jobb esetben középsõ kattintásra bejön egy kis menü, amibõl választani lehet az aktuálisan futó alkalmazások közül, de ettõl még nem jön vissza a panel, csak ha lelövöm az MPlayert.
Mégegy:Ha Gnome alatt futtatom elõször a Gimpet, KDE alatt is Gnome-os felületet használnak a widgetek.
Na nézzük, hogy én hogy csináltam, de még mindig NEM megy!!!
Leszedtem a file-okat, SU, aztán kicsomagoltam õket, aztán be a kernel könyvtárba, és make.
Ekkor kicsit darál, majd ezt írja ki:
….
….
size NVdriver
text data bss dec hex filename
659757 43936 52396 756089 b8979 NVdriver
Couldn’t create device „/dev/nvidia0”
rm: nem lehet törölni a következõt: „/dev/nvidia0”: A mûvelet nem engedélyezett
mknod: `/dev/nvidia0′: A fájl már létezik
make: *** [package-install]Error 1No innentõl kezdve megáll a tudomány, merthogy semmit sem tudok kezdeni ezzel. Valakinek valami 5let?
Kicsit más: harmadik indítás óta nem hajlandó dhcp-t kérni, így manuálisan kellett beállítani neki a chello-t. Ez egy kicsit gáz, mert az UHU-vezérlõközpontban meg dhcp van (volt) beállítva neki. Mi van akkor, ha megint változtatja az IP-t a chello? Ez is egy jó kis probléma 🙂
Hello mindenki!!
Ha olyan locális hálót arasz, ahol szétvan osztva net, elég egy 386 v. 486 pár megar rammal, és egy floppy meghajtóval, háló kártyák és kész.Koszonom a valaszt de nalam abban akonyvtarban semmi nincs
ha kicsit bovebben kifejtened a problemat
megkoszonnemHali !
Ihaj- csuhaj SuSE halunk meg :))))))))))).
Tudtam, hogy mennie kell.
Nos az illeto gep tokeletesen megfelel, meg egy kicsit tulzas is.
Viszont egy par aprosag:
1. Ha elofizetsz a Chello-ra, akkor olyan csomagot valassz, ami megengedi a tobb gepes csatlakozast, ui. szolgaltatoja valogatja, de nem szoktak jjo neven venni, ha egy gepes elofizetes eseten tobbet hasznalsz.
Ugyan nemi buheralassal el lehet tuntetni a megosztast, de szerintem jobb a bekesseg :)))
2. Monitort, meg ilyesmit ne vegyel, mert semmi szukseg rajuk, csak a telepitesnel. Utana meg csak utban van.
3. Lehetoleg ne tul egzotikus halokartyakat tegyel a gepbe, ezzel sok szivastol kimeled meg magad.
(barmelyik RTLxxx kartya tokeletes, raadasul feilleres dolgok.)
4. Ha ket gepnel tobbet hasznalsz, akkor szukseg lesz meg egy hub-ra is, bar ezt gondolom tudod.
Ha meglesz a gep, jelentkezz.Udv Laci
Ui: Mar az elejen gondoltam, hogy ez lehet a gond, tiszta hulye vagyok, hogy nem javasoltam hamarabb a kernel cseret.
kernel térülj, fodulj!
😎
Lehet, hogy más is kell, de az automount-ot nyisszantsd ki…
Bár nem tudom, hogy minden megvan-e a fordításhoz…Majd megnézem a UHU-s gépen… -
SzerzőBejegyzés