Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Termeszetesen
/etc/inittab ban helyesesn a sor :
id:5:initdefault:bocs …
Ha jol sejtem akkor Te azt szeretbed, ha mar eleve X-el induljon a Linux ?
Ha igen akkor 1x u a beallitas
/etc/inittab elso ertelmesh sora valami ilyennek koll lennie:
id:3:initdefault:persze csak ha startx-el rendesen Lindult!
TamsA 😎
Ha taskelben kiválasztottad, akkor fent van az X. Elindítása: startx. Ha nem indul akkor viszont a gázos. Ilyenkor lehet a konfigfilet hegeszteni, a kiírt hibaüzinak megfelelõen, illetve a log fájlban szereplõ hibáktól függõen. Ha nincsen fent, akkor a feljebb olvasható módon apt-get -el de elég csak egyet beírni a csomagok közül, a függõségeket kezeli és felteszi a többi csomagot is.
RC1 -es elég jónak tûnik.
Tedd nyugodtan az MBR -be. Az Nt -s partíciókat magától behúzza, de ezt a telepítés vége felé. elõször a Lilo-t vagy Grubot állíthatod be, majd utána tudsz bootfloppyt készíteni, illetve ha nagyon akarod akkor tedd be win alatt az elsõ CD-t és onnan is tudsz készíteni. Ha kiakarod ütni a Lilo-t az mbr bõl, akkor egy sima dos boot floppy és fdisk/MBR. Innentõl minden megy „rendesen”. Arra vigyázz, hogy egyenlõre kernelszinten nemírja az NTFS fájlrendszert, csak olvassa.
Szia.
Ha az inittab rendben akkor passz…
Viszont jobban jársz ha X11-t kikapcsolod indításkor amit grafikus bejelentkezésnél ugye nem könnyû…
,mert egyébként ott figyelne egész idõ alatt tcp/6000 porton.
Tehát az /etc/bashrc fileba add meg ezeket a paramétereket valahol a script elején:alias x=’xinit — -nolisten tcp’
alias g=’gnome-session’
alias k=’startx — -nolisten tcp’utána reboot és bejelentkezés után írd be hogy ” k” (idézõjelek nélkül) ha kde
vagy elõször „x” majd a konzol ablakban „g” ha gnome.így sem lesz grafikus bejelentkezés, de legalább az X11 port zárva lesz, ami nem egy hátrány… :)))
Sok sikert!
Hali
INTRACOM kulso ISDN NETMOD internet beallitasat szeretnem megtudni,valamint a net megosztasat Window-os gep fele.De ugy latom itt az ISDN temaban senki nem nagyon tud mit mondani.Vagy nem is lehetseges?
Froccs
lHát én ezt nem értem…
Suse és Mandrake alatt is simán megy az nVidia drivr felrakása, UHU alatt nekem nem jön össze.
Belépek rootként, de úgy, hogy X nincs is. Elindítom a kernel make install-ját, egy darabig darál, majd azt írja ki, hogy az /dev/nvidia0 már létezik, nem lehet törölni (hozzáférés megtagadva).
No ezen kicsit elgondolkodtam, és feltettem úgy az UHU-t, hogy VESA-nak állítottam be a monitorkártyát. Elindul, megint elindítom a kernel make-jét, de ugyan az a helyzet. Miután pedig beírom a glx sort az xfree86 konfba, meg az nv-t átírom nvidiára, onnantól kezdve se kép, se hang X terén. Most akkor hogy a pékbe zúzzam fel ezt a drivert a rendszerre????Szia!
Megint en :)))Na itt egy kicsit gondolkodj el, hogy mit is akarsz tulajdonkeppen.
Ha nem gond, hogy a geped be van kapcsolva, es allandoan linux fut, (mar ha egyszer elindul vegre) akkor folosleges egy kulon szerver, mert ha teszel meg egy 3eFt.- halokartyat a gepedbeakkor az is tokeletesen megfelel a celnak.
Ha mindenkeppen kulon szervert akarsz, akkor egy p1-100 32 Megaval meg egy 500Mb (lehet kisebb is, de olyat mar ugy se talalsz) mindenfele monitor, bill, eger nelkul megfelel. Talatam mar olyan tuzfalat is, amelyik cdrol fut, de letezik egy floppys valtozat is, ahhoz tenyleg nem kell semmi.
Ha konkret elkepzelesed van, akkor ird meg, es irok konkretumokat is.Udv Laci
Ahogy látom a Mandrake a nyerõ szerintetek.
Jó. Abban legalább annyire „jó” vagyok mit a SuSe-ban. 😉Gondolom arra nem kell semmi csicsa(grafikus felület), elég a konzol, karakteres mód.
Milyen konfigot javasoltok. A min. rendszerkövetelmények nyilvány valami readme-ben benne vannak, de a minimum lehet hogy nem = optimális. a jelenlegi konfigot kicsit túlzásnak tartanám arra, hogy szerver legyen, és ne csináljak rajta semmit. Na meg lóvém se lenne még egy combosabb (ahogy Laci tanár -
SzerzőBejegyzés