admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,821-48,830 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Egyfloppys Linux!!! #1891865
    admin
    Adminisztrátor

      Drága TuxIdióták!

      Használt már vki Trinux-ot?
      Van külön ide img-e, net img-e és PCMCIA im-e. Támogatja a Perl-t, pHp-t, Python-t, OpenSSH-t.

      Van egy csomo tgz állománya, netconftól az x11-ig, csakhát össz-vissz 6MB.

      Mivel én is newbie vagyok, ezért lenne ezzel kapcsolatban egy kérdésem: hogyan lehet ezeket az állományokat felírni lemez(ek)re? Ui betöltés végén rákérdez, hogy van-e supp lemezem.

      Hozzászólás: Videomagno szamitogepbol #1893008
      admin
      Adminisztrátor

        Szia

        A gep aran kivul mennyiert raksz ossze nekem egy ilyen gepet?

        Hozzászólás: RH/7.3 bash bill. kiosztás! #1892531
        admin
        Adminisztrátor

          X alatt vagy konzol uzemmodban ?!
          X alatt a KDE-nek kell kezelnie vagy Gnome bar az u” es o” betukkel gonban lehetel.
          consol bejelnetkezenel loadkeys hu tud segiteni

          TamsA

          Hozzászólás: PPP probléma linux<->win2k #1892533
          admin
          Adminisztrátor

            azt kell elbol tisztazni, hogy a szolgaltato NEM engedi ezt a metodust 🙂
            De … attol fugg mi a manora akarod hasznalni a szervert!
            Ami gondolom megy: osszefuyulnek Ip-t kapol + minden eddig teljesen jo. Gondolom be is tudsz jelentkezni egy telnettel a szerverre.

            Ha csak http protokolt szertnel hasznalni a kliensrol ( bongeszni) akkor telepits a szerverre egy proxy szervert es allitsd be azt a bongeszodben… ennek igy mennie kell.
            Ha mast is szeretnel a WInfo$rol pl.:IRC,telnet,ftp akkor szukseged lesz firewall/router szoftwarere is ami ipcimet fordit es jol definialja az atjarhato utvonalakat.

            Kerdezhetned miert?

            teszem azt az ADSL szolgaltatotol kapsz egy 157.23.4.6-os cimet viszont te a kliensednek 192.168.0-as tartomanybol adsz.. ezt nyilvan meg ha jol is routolsz… vissza fogjak utasitani …. hiszen nem legalis a cim!! Ellneben ha forditod akkor mar jo lehet .. persze semmi nem garancia
            AMi tuti mux az proxy

            Hozzászólás: Router… gép elérés #1892881
            admin
            Adminisztrátor

              Esetleg cimet forditasz ? v. nem ?
              Ez igy nagyon keves tampontot ad …
              Az emlitett routert ha kiiktatod akkor mukodik ?
              Egyaltalan nem lehet, hogy a haverod szolgaltatoja vagy/es firewallja tilt ?

              TamsA

              Hozzászólás: NVidia driver #1892789
              admin
              Adminisztrátor

                nvidia glx stb ami kell hozza megcsinalva, ezzel nincs is gond.
                nem tudom hogy az AUTOLOAD toltese helyett van-e jobb/szebb megoldas, ez a devfs-es rendszer meg kicsit idegen szamomra

                Hozzászólás: Melyik disztró a jobb? #1892452
                admin
                Adminisztrátor

                  Nos. Be kell látni, hogy a számítógépet (a hardverekkel, operációs rendszerekkel, programokkal együtt) használók köre egyre jobban tágul. Pár éve még a guruk, a kevésbé guruk és a nagyon okos munkatársak használták a számítógépeket. Ma már a nagymama is azzal köti a pulóvert. 😀

                  Mindezek ellenére nem készült egy olyan operációs rendszer sem, amit egy 80 IQ-val megálldott ember is fel tud telepíteni, használni tud (játszani, TV-t nézni, telepíteni, internetezni, stb…) és egy guru is megnyalja a 10 (neadjisten 20) újját. Mindezt úgy, hogy az egész rendszer stabil legyen.

                  Vegyünk pl egy hi-fi tornyot. Az eccerû ember beteszi a kazettát/CD-t, megnyomja a play-t, aztán szól. A profibbak rákötik a TVt/számítógépet, stb.. A guruk meg szétszedik, feltuningolják az erõsítõt, hozzákötik a saját maguk által készített lyukszallagos lejátszót. 🙂

                  Ilyen oprendszert még nem láttam. (Pedig ahogy az ember meg tudja állapítani egy hardverrõl, hogy milyen típusú, úgy egy oprendszernek is meg kell tudnia állapítani. Ha az ember el tudja dönteni, hogy mit szabad és mit nem törölnie egy program eltávolítása során ahhoz, hogy a rendszer másnap is mûködjön, úgy „a gép” is. Szóval minden csak azon múlik, hogy megírják-e.)

                  Miért szeretik az emberek a Windozert? Mert fél óra alatt feltelepíti. (+fél/másfél óra alatt a programokat és mûködik különösebb gondolkodás nélkül (Next] Next] Finish)) Ha telepíteni akar egy programot, akkor letölti, futtatja a telepítõt és mûxik. Ha új hardvert vesz a boltba és mire hazaér elfelejti a típusát, akkor is bedugja és feltelepíti. (Mert monnyuk így vette a cuccot: „Kérek fél kiló jó kis TV-kártyát, vagy hogy is hívják eztet. De piros legyen ám!”). Aztán ha nem megy így, akkor megpróbálja úgy telepíteni, de szintén gondolkodás nélkül, pusztán kísérletezgetéssel beüzemeli. (

                  Hozzászólás: modprobe: Can’t find snd module #1893012
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Akkor ezek szerint ha kiveszem az ALSA-t, akkor mûködni fog.
                    (Azt hiszem az emuk10k1 betöltõdik, de majd megnézem.)

                    Köszi, este kipróbálom.

                    Hozzászólás: modprobe: Can’t find snd module #1893010
                    admin
                    Adminisztrátor

                      ALSA-t nem forgattam.
                      A Live-ot elõször beforgattam, aztán kitettem modulba, de a modconf-al bekapcsoltam.

                      Az ALSA alapból indulna úgy, ahogy írtad, de elszáll.
                      Vegyem ki az ALSA-t és akkor menni fog a Live?

                      Hozzászólás: Kezdõ Linuxossss #1892220
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Hmmm… úgy tûnik hogy ez a hiba csak nálam áll fenn???

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,821-48,830 / 49,394