admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 531-540 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Legújabb, programok, csomagok #2191524
    admin
    Adminisztrátor

      rpm -Uvh *.rpm ez mit takar? thx a Help.

      Ez a telepítési parancs minden RPM alapú rendszeren használható. Viszont az rpm -Uvh vagy rpm -ivh parancsoknak nincs függőségkezelése. Tehát a hiányzó csomagot magadnak kell megadnod egymás után. Ellentétben mikor a telepites parancsot használtad akkor a hiányzó de meglévő függőségeket a rendszer automatikusan leszedte a szerverről.

      Tehát egy csomag telepítése mehet így is:

      rpm -ivh csomagodneve-megaverzió.rpm
      frissítheted így is:
      rpm -Uvh csomagodneve-megaverzió.rpm

      Hozzászólás: Legújabb, programok, csomagok #2191522
      admin
      Adminisztrátor

        Most töltöm felfelé: ))
        Az uploadom nem valami nagy, de reggelre fenn lesznek a csomagok. Kéretik tesztelni innen:
        ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Devel/testing/Office/

        Figyelem: a kattintgatós módszer itt nem megy, letölt minden csomagot aztán cd ahovaleszedted és telepites *.rpm illetve
        rpm -Uvh *.rpm

        Hozzászólás: Ez is szánalmas #2199109
        admin
        Adminisztrátor

          Na, ilyesmire ki ragadtatja magát? Nem fél? Mentelmi joga van?
          (van tippem…)

          Hozzászólás: Ez is szánalmas #2199107
          admin
          Adminisztrátor

            Nyakam rá, hogy innen tudta meg.

            Hozzászólás: Ez is szánalmas #2199105
            admin
            Adminisztrátor

              LOL
              Kössz a linket! A Janesz még mindig a fos hardvert emlegeti, itt írtam valamikor hogy fos gépe van… Ha tudná hogy nekem mekkora fos van ahhoz képest… Még ő mondja hogy nyomoznak utána… 😀
              Egyszer írtam itt, hogy nem megy a birodalomban a regisztráció: néhány nap múlva a fővezér bejelentette hogy javítva, pedig ott nem jelezte senki hogy nem megy…
              Szóval vannak itt rendesen offline olvasók… Érdekes dolgokat írogatunk azért. 🙂

              Hozzászólás: Linux Mint wireless #2199155
              admin
              Adminisztrátor

                ez így kicsit kevés infó, hogy okosat tippeljünk…

                Hozzászólás: Ez is szánalmas #2199104
                admin
                Adminisztrátor

                  Ez a hype-os téveszme szerintem onnan indult ki, hogy bírálni mertem ezelőtt az Ubuntu „nagy ötleteként” beállított extra gyors bootolást. A HUP-on megjelent a cikk amire mindenki ujjongani kezdett, hogy micsoda szuper dolog. Persze az egész nem valósult meg (egyelőre nem is lehet megoldani) pont azok az okok miatt amiért a HUP-os hír előtt 1-1,5 évvel korábban én is letettem róla. Illetve akkor már (1 évvel az Ubuntu előtt, sőt ott a HUP-on a képet is mellékeltem róla) felvetettem az általam X-boot-nak nevezett megoldást, de több összetevő a jelenlegi formában alkalmatlan rá. Ekkor mondtam, hogy az Ubuntu szándékosan generálja ezeket a hype-okat, a legtöbben meg felülnek neki és már véráldozatot mutatnak be ha valamit kiköhögnek. Legyen az bármi… Illetve még azt mertem írni, hogy a sok millió dollárt nem a marketingre hanem a fejlesztésre kellett volna költeni, így talán pát primitív problémát már orvosolni lehetett volna.

                  Hozzászólás: Ez is szánalmas #2199100
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Ha ez így lenne akkor most miatta, na meg a többi „bajtársa” miatt akik évek óta mocskolják a bP-t, egyszerűen meg kellene szűnnie létezni. Csakis miattuk, mert ilyenek! :D))))) Az a helyzet , hogy a gyerekeim is kitalálnak dolgokat, belekapnak aztán rájönnek, hogy túl kicsik és még nagyon de nagyon gyerekek ilyenhez. És akkor van, hogy az egyik a másikra fogja mert ugye a gyerekek nehezen tudják feldolgozni a tehetetlenséget . De ők még óvodásak, meg lehet érteni :D))))

                    Ennél jobb a tulipános történet volt csak 2004-ben! :D)) Megvan még az archívban:D))) Azok jobban csinálták, mert a lejáratást ütemezték több napra előre :))) Ebbe is buktak bele, és mára hol vannak? Sehol, már a nyomaikat is elmosta az „eső”…

                    Hozzászólás: Ez is szánalmas #2199089
                    admin
                    Adminisztrátor
                      kisbetu wrote:

                      Mivel a Drup

                      Hozzászólás: suse 11.2 kde 4.3 firefox alatt online tv #2199077
                      admin
                      Adminisztrátor
                      10 bejegyzés megtekintése - 531-540 / 49,394