Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
rpm -Uvh *.rpm ez mit takar? thx a Help.
Ez a telepítési parancs minden RPM alapú rendszeren használható. Viszont az rpm -Uvh vagy rpm -ivh parancsoknak nincs függőségkezelése. Tehát a hiányzó csomagot magadnak kell megadnod egymás után. Ellentétben mikor a telepites parancsot használtad akkor a hiányzó de meglévő függőségeket a rendszer automatikusan leszedte a szerverről.
Tehát egy csomag telepítése mehet így is:
rpm -ivh csomagodneve-megaverzió.rpm
frissítheted így is:
rpm -Uvh csomagodneve-megaverzió.rpmMost töltöm felfelé: ))
Az uploadom nem valami nagy, de reggelre fenn lesznek a csomagok. Kéretik tesztelni innen:
ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Devel/testing/Office/Figyelem: a kattintgatós módszer itt nem megy, letölt minden csomagot aztán cd ahovaleszedted és telepites *.rpm illetve
rpm -Uvh *.rpmNa, ilyesmire ki ragadtatja magát? Nem fél? Mentelmi joga van?
(van tippem…)Nyakam rá, hogy innen tudta meg.
LOL
Kössz a linket! A Janesz még mindig a fos hardvert emlegeti, itt írtam valamikor hogy fos gépe van… Ha tudná hogy nekem mekkora fos van ahhoz képest… Még ő mondja hogy nyomoznak utána… 😀
Egyszer írtam itt, hogy nem megy a birodalomban a regisztráció: néhány nap múlva a fővezér bejelentette hogy javítva, pedig ott nem jelezte senki hogy nem megy…
Szóval vannak itt rendesen offline olvasók… Érdekes dolgokat írogatunk azért. 🙂ez így kicsit kevés infó, hogy okosat tippeljünk…
Ez a hype-os téveszme szerintem onnan indult ki, hogy bírálni mertem ezelőtt az Ubuntu „nagy ötleteként” beállított extra gyors bootolást. A HUP-on megjelent a cikk amire mindenki ujjongani kezdett, hogy micsoda szuper dolog. Persze az egész nem valósult meg (egyelőre nem is lehet megoldani) pont azok az okok miatt amiért a HUP-os hír előtt 1-1,5 évvel korábban én is letettem róla. Illetve akkor már (1 évvel az Ubuntu előtt, sőt ott a HUP-on a képet is mellékeltem róla) felvetettem az általam X-boot-nak nevezett megoldást, de több összetevő a jelenlegi formában alkalmatlan rá. Ekkor mondtam, hogy az Ubuntu szándékosan generálja ezeket a hype-okat, a legtöbben meg felülnek neki és már véráldozatot mutatnak be ha valamit kiköhögnek. Legyen az bármi… Illetve még azt mertem írni, hogy a sok millió dollárt nem a marketingre hanem a fejlesztésre kellett volna költeni, így talán pát primitív problémát már orvosolni lehetett volna.
Ha ez így lenne akkor most miatta, na meg a többi „bajtársa” miatt akik évek óta mocskolják a bP-t, egyszerűen meg kellene szűnnie létezni. Csakis miattuk, mert ilyenek! :D))))) Az a helyzet , hogy a gyerekeim is kitalálnak dolgokat, belekapnak aztán rájönnek, hogy túl kicsik és még nagyon de nagyon gyerekek ilyenhez. És akkor van, hogy az egyik a másikra fogja mert ugye a gyerekek nehezen tudják feldolgozni a tehetetlenséget . De ők még óvodásak, meg lehet érteni :D))))
Ennél jobb a tulipános történet volt csak 2004-ben! :D)) Megvan még az archívban:D))) Azok jobban csinálták, mert a lejáratást ütemezték több napra előre :))) Ebbe is buktak bele, és mára hol vannak? Sehol, már a nyomaikat is elmosta az „eső”…
kisbetu wrote:Mivel a Drup
xine-plugin jácca
(Debian/Squeeze/midori)http://packages.opensuse-community.org/index.jsp?searchTerm=xine-browser-plugin&distro=openSUSE_112
-
SzerzőBejegyzés