aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,021-1,030 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SuSE Linux 9.2 és a Router #2013424
    aty
    Felhasználó

      Routerek DHCP szerverként szoktak általában mûködni alapértelmezetten. Tehát ha DHCP kliens jól be van állítva yastban akkor nem lehet probléma. Elméletileg a DHCP szerver a nameserverek címeit is elküldi.
      Merre fele nem tudsz pingelni hálón kívül/belül?

      Hozzászólás: Slackware 10.1 kérdések #2013262
      aty
      Felhasználó

        ~/.bashrc vagy /etc/bashrc fájlokba (nincs már slackware elõttem, uhogy lehet ezek nem léteznek) rakd be, hogy PS1=’u@h:w$ ‘
        Init 4ben slackware alatt nem mûködik mindegyik terminál. /etc/inittabban találsz egy olan sort ahol tty*-hez hozzá vannak rendelve a futási szintek. Itt a számok közé írj be egy 4est is. Remélem csak ez a problémája neki.

        Hozzászólás: Javaslatok #1967588
        aty
        Felhasználó

          aty, én vhogy hiányolnám a national geographic, discovery, spectrum adásait…
          [align=right][snapback]130555[/snapback][/align]

          Nálunk ezek az adók „rejtélyes” módon a legdrágább csomagba kerültek.

          Hozzászólás: Javaslatok #1967582
          aty
          Felhasználó

            A tv-ét hogyan szûröd??? 🙂
            [align=right][snapback]130450[/snapback][/align]

            Megpróbálom távol tartani magam tõle. Nagyon kevés olyan mûsor van már csak, ami érdekel is. Filmek a kereskedelmi tvken egyre ritkábbak és nevetséges színvonalúak, inkább M1en Dunatvn szoktam filmet nézni (vagy sz.gépen vagy moziban).
            Kereskedelmi tvn egyedül a Vágót szoktam nézni, de abba is került egy reklámblokk. Régen mintha lett volna egy olyan szabály, hogy fél órásnál rövidebb mûsort nem lehet reklámmal megszakítani. Most ezt a szabályt egy kis lobbizás után eltörölték, vagy egyszerûen 31 perces lett a Vágó mûsora. 🙁

            Hozzászólás: Wlan SoS #2012830
            aty
            Felhasználó

              http://support.dlink.com/faq/view.asp?prod…eral%20Wireless
              De lehet nem is kell hozzá külsõ driver már. Googlezz pár kört.

              Hozzászólás: Javaslatok #1967580
              aty
              Felhasználó

                Javaslat: adblock extension, feltéve ha Firefoxot használsz. Nálam nagyon bevált, nem rak ki fölösleges feliratokat, nem hagyja hézagosan a reklám helyét, mint a többi hasonszõrû program. Egyszerûen gyönyörû letisztult lapokkal találkozok csak mostanság, és még a sávszélességemet se húzzák le a flash-csodák.
                Egyébként kicsit tájékozatlannak érzem magam mióta se neten se a tvben nem látok reklámokat. (A tvt nem az adblock szûrte:P) Globális piacunk csodáiról már csak a reggeli rádióadásból értesülök.

                Hozzászólás: squid help #1982076
                aty
                Felhasználó

                  Nekem sajnos még a log fájlokat se akarja elismerni, hogy ott vannak. :blink: (mármint a /var/log/squid/access.logot) Majd megnézem mi a gond.
                  Meg próbálkozok még. De ilen feldolgozás technikával akár bash scripttel is egyszerûen megoldható hogy az összes sor time adatát váltsa át.

                  Hozzászólás: squid help #1982074
                  aty
                  Felhasználó

                    Azt hogy lehet megoldani, hogy a számomra olvashatatlan unix idõt jelzõ timestamp helyett emberi agy számára is felfogható timestamp legyen a logokban?
                    Paraméterezhetõ úgy a loggolás mint apacheban? Tehát elemekbõl raknám össze.
                    http://www.unix.org.ua/squid/FAQ-6.html
                    Itt van leírás, de arra utalás sincs, hogy a squid.confban mit módosítsak.

                    Hozzászólás: SUSE 9.2 #1985269
                    aty
                    Felhasználó

                      Nem lenne draga egy adsl, de nalunk meg NINCS 🙁 A kulso modemrol meg csak annyit, hogy ezt mondd a szuleimnek…Biztos nem egyeznenek bele, es annyi fedezetem meg nincs…Tudniillik 13 eves vagyok…
                      [align=right][snapback]130265[/snapback][/align]

                      Nem nagyon foglak biztatni úgy érzem ezzel most.
                      Ha sikerül is feltelepíteni, akkor is csak 14400bps lesz a max. sebessége, mint ahogy idéztem a legelején. Le van korlátozva a sebesség a driver ingyenes verziójában. Ilyenkor próbáljon meg nyugodt maradni az ember fia. :icon_twisted:

                      Hogy a hardverpiacot ilyen gagyi termékekkel árasztották el azt tényleg sajnálom.

                      Hozzászólás: SUSE 9.2 #1985268
                      aty
                      Felhasználó

                        nem latja a sharp gx30 gprs modemjet, igy netem sincs linux alatt. 
                        [align=right][snapback]130257[/snapback][/align]

                        Gprs easyconnect
                        Ez a program támogatja a modemedet. Olyan mint Windows alatt a Connect Me.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,021-1,030 / 1,776