Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A rendszereden keress rá a modversions.h fájlra és másold be az elérési útját.
@kisbetu: itt make install parancs végezné el a configuret a maket és a telepítést is.
Sajnos groupssal átláthatatlanná válna.
De most nézem ilyen dologra XPben sincs lehetõség, csak Win2k3ban lehet grafikusan ügyködni ezzel. Nah majd beleásom magam ebbe az extended attributesbe érettségik után, de lehet inkább õsszel. <_<Van már kiforrott, könnyen használható lehetõség Linux alatt, arra hogy egy fájlnak több tulajdonosa is lehessen?
Ext3 extended attributes már létezik, de támogatják a file managerek bármelyik disztróban? Reisernek vagy jfsnek, xfsnek létezik ilyen funkciója?Ajánlom Pere László Linux ismeretek I. címû könyvét. Talán az tisztázná az alapokat.
gibi:~$ /home/gibi/tvtime-0.9.12/
bash: /home/gibi/tvtime-0.9.12/: is a directory
gibi:~$ ./configure
bash: ./configure: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
gibi:~$
[align=right][snapback]130124[/snapback][/align]A „cd” parancs használata hasznos tud lenni, ha be akarunk lépni egy könyvtárba. Nálad miért marad le?
Ha „cd /home/gibi/tvtime-0.9.12/”-t írnál több sikered lenne.Rákeresnél mondjuk az „rpm” kifejezésre a dvdn? Vagy hogy pontosítsak a „gcc” csomagra? Akár még Windows alól is… Fenn van rajta? Ha igen, akkor telepítsd légyszíves. Nincs fenn? Akkor Yaston keresztül netrõl telepítsd. Ha nem jók a mirrorok, akkor pedig töltsd le a linkrõl, amit adtam. gcc-xy.rpm
Ennél többet nem tudunk segíteni, ha megszakadunk se, nem foghatjuk helyetted az egered.A Yast tud netrõl updatelni és programot telepíteni.
De ha mégse sikerül beállítanod akkor itt vannak a Suse csomagjai:
ftp://ftp.uni-kl.de/pub/linux/suse/i386/9.2/suse/i586/Gcc(GNU C Compiler) nélkül nehéz lesz forráskódot binárissá alakítani, csak úgy megjegyzem. Miért nem figyelsz arra, amit mondunk? Rakd fel a Gcc csomagot. Hol? Kisbetu mondta.. a Yastban.
De mit kéne nekem olvasni? :icon_redface:aty
Olvasd el a topicot: LinuxForum.hu > SuSE Linux > SuSE kezdô :rolleyes:
[align=right][snapback]130109[/snapback][/align]Kifejtenéd ezt bõvebben? Mit vétettem?
-
SzerzőBejegyzés