aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SUSE 9.2 #1985260
    aty
    Felhasználó

      A rendszereden keress rá a modversions.h fájlra és másold be az elérési útját.

      Hozzászólás: SUSE 9.2 #1985255
      aty
      Felhasználó

        @kisbetu: itt make install parancs végezné el a configuret a maket és a telepítést is.

        Hozzászólás: Fájlrendszerek #2005932
        aty
        Felhasználó

          Sajnos groupssal átláthatatlanná válna.
          De most nézem ilyen dologra XPben sincs lehetõség, csak Win2k3ban lehet grafikusan ügyködni ezzel. Nah majd beleásom magam ebbe az extended attributesbe érettségik után, de lehet inkább õsszel. <_<

          Hozzászólás: Fájlrendszerek #2005930
          aty
          Felhasználó

            Van már kiforrott, könnyen használható lehetõség Linux alatt, arra hogy egy fájlnak több tulajdonosa is lehessen?
            Ext3 extended attributes már létezik, de támogatják a file managerek bármelyik disztróban? Reisernek vagy jfsnek, xfsnek létezik ilyen funkciója?

            Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984522
            aty
            Felhasználó

              Ajánlom Pere László Linux ismeretek I. címû könyvét. Talán az tisztázná az alapokat.

              Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984514
              aty
              Felhasználó

                gibi:~$ /home/gibi/tvtime-0.9.12/
                bash: /home/gibi/tvtime-0.9.12/: is a directory
                gibi:~$ ./configure
                bash: ./configure: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
                gibi:~$
                [align=right][snapback]130124[/snapback][/align]

                A „cd” parancs használata hasznos tud lenni, ha be akarunk lépni egy könyvtárba. Nálad miért marad le?
                Ha „cd /home/gibi/tvtime-0.9.12/”-t írnál több sikered lenne.

                Hozzászólás: SUSE 9.2 #1985248
                aty
                Felhasználó

                  Rákeresnél mondjuk az „rpm” kifejezésre a dvdn? Vagy hogy pontosítsak a „gcc” csomagra? Akár még Windows alól is… Fenn van rajta? Ha igen, akkor telepítsd légyszíves. Nincs fenn? Akkor Yaston keresztül netrõl telepítsd. Ha nem jók a mirrorok, akkor pedig töltsd le a linkrõl, amit adtam. gcc-xy.rpm
                  Ennél többet nem tudunk segíteni, ha megszakadunk se, nem foghatjuk helyetted az egered.

                  Hozzászólás: SUSE 9.2 #1985243
                  aty
                  Felhasználó

                    A Yast tud netrõl updatelni és programot telepíteni.
                    De ha mégse sikerül beállítanod akkor itt vannak a Suse csomagjai:
                    ftp://ftp.uni-kl.de/pub/linux/suse/i386/9.2/suse/i586/

                    Hozzászólás: SUSE 9.2 #1985241
                    aty
                    Felhasználó

                      Gcc(GNU C Compiler) nélkül nehéz lesz forráskódot binárissá alakítani, csak úgy megjegyzem. Miért nem figyelsz arra, amit mondunk? Rakd fel a Gcc csomagot. Hol? Kisbetu mondta.. a Yastban.
                      De mit kéne nekem olvasni? :icon_redface:

                      Hozzászólás: SUSE 9.2 #1985239
                      aty
                      Felhasználó

                        aty
                        Olvasd el a topicot: LinuxForum.hu > SuSE Linux > SuSE kezdô  :rolleyes:
                        [align=right][snapback]130109[/snapback][/align]

                        Kifejtenéd ezt bõvebben? Mit vétettem?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 1,776