Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Második kérdés:
cat /var/log/auth.log | grep ssh
Ezt még finomítod dátummal esetleg és átirányítod mailbe. Crontabbal pedig idõzíted.http://www.jacked-in.org/linux/belkin_wireless.php
Ezt hozta a google, orinoco drivert használna, ha minden igaz. Chipset típusa nem tudom ugyanaz-e mint a srácénak.
Mivel úgy látom, hogy a kernel támogatja alapból, beszámolnál róla, hogy a sebessége milyen és mennyire terheli esetleg a procit a driver(feltéve ha mûködni fog). Pont ilyen kártyát keresnék, amit a kernel alapból támogat. Hol szereztétek? 🙂Ezt most miért kellett újra beidézni? 🙁
Köszönöm.
akkor mást telepítesz a /dev/hda12-re.
[align=right][snapback]128805[/snapback][/align]Nem hda8 a max? Vagy lehet játszani úgy a logikai partíciókkal különben, hogy több, mint 8 partíciód lehessen egy gépen?
Nem érdekelnek az ideaológiai/szakmai (szakmai?) viták a MS linuxszal kapcsolatban.
[align=right][snapback]128761[/snapback][/align]Engem különösen az ideológiai viták irritálnak. Bár sokszor nem is ideológiákról van szó, hanem egyszerû fikázásról.
Nem kerülhetne lakat erre a topicra? Ugyan semmi kirívó nem történt, de nincs helye még a közösségi kávézóban se szerintem.2. Ha egyszer elindítod az arts démon-t, akkor minek elindítani újra minden egyes progi indulásakor????
[align=right][snapback]128573[/snapback][/align]Most nem tudom, hogy én értem-e félre, de Gyuszk nem errõl beszélt.
Gyuszk azt akarja elérni, hogy az a program is az artsdt használja, amelyiknél alaphelyzetben nem lehetne az artsdt audio kimenetnek választani. Erre talált egy kiváló programot úgy látszik, és ezt szeretné minden programmal automatikusan használni.Különben én is esdvel buheráltam eddig, de ez kellemesebb megoldásnak látszik. Csak az a tapasztalatom, hogy az artsd nagyon gyakran rámászik a processzorra 🙁
Grafikus felületen keresztüli adminisztráció:
az még 10Mbites Lanon sem megy zökkenõmentesen…
[align=right][snapback]128538[/snapback][/align]Ez nagyon nem igaz. Tökéletesen mûködik egy vnc még adsl vonalon is. Maximális felbontással és színmélységgel használ 10kilobájt/sec sávszélességet, ebbõl következõen butítva akár modemes kapcsolattal is tökéletesen használható.
Tehát ha grafikusan kívánod kezelni a másik gépet akkor a vnc4servert próbáld ki, vagy pedig a KDEnek is van valami „távoli asztali kapcsolat”hoz hasonló eleme.Sshd vagy vncserver jó megoldás lehet.
mcedit, nano – ezek könnyen használható text-editorok.
Ha most Win alól írsz, akkor ext2fs explorerrel, vagy a total commanderrel pluginnal megnézheted az xf86config fájl tartalmát. -
SzerzőBejegyzés