aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • aty
    Felhasználó

      Nem fut egy gpm? Nem tudom melyik disztró alatt de frászt kaptam tõle, hogy képes volt az X egérkezelését is összezavarni. Mert gondolom /dev/gpm volt devicenak is megadva stb. 🙁

      Hozzászólás: Bugok az oldalon #2006691
      aty
      Felhasználó

        Nem jó nekem se. El van rontva a karakterkódolása rendesen.

        Hozzászólás: NeroLinux #2006251
        aty
        Felhasználó

          a megboldogult Gnome Toaster GUI-ját használja a progi
          [align=right][snapback]123459[/snapback][/align]

          Ilyen GUIval már értem miért „megboldogult”. 😀

          Hozzászólás: open office könyv #2006015
          aty
          Felhasználó

            rast: harmadszor linkeljük be ugyanazt 😀

            Hozzászólás: open office könyv #2006012
            aty
            Felhasználó
              Hozzászólás: Kernel fordítás -> Kernel panic : VFS… #2006623
              aty
              Felhasználó

                Hmhm.
                Uhu rescue módjával nem vagyok tisztában teljesen. De gondolom olyan mintha egy live cd lenne, de kizárólag karakteres felülettel.
                Inéttõl kezdve az UHUs partíciókat betudod mountolni, esetleg már be is vannak. Nézz körül kicsit. Lehet a /mnt-ba bepakolta õket.
                Chroot: chroot /ahova_a_root_particiot_mountoltad /bin/bash
                Azt hiszem ennyi, de ez csak halovány emlék, nagyon rég használtam már. Valaki majd talán megerõsít vagy megcáfol:)
                Biztos nem maradt semmi használható kernel a /boot könyvtárban? Grubnál is lehet trükközni tabbal. Tehát ha ../boot/ aztán megjelennek a fájlok. Feltéve ha elõtte root(hd0,7) paranccsal megjelölted a partíciót.

                Hozzászólás: Kernel fordítás -> Kernel panic : VFS… #2006621
                aty
                Felhasználó

                  Töröld már az initrds sort, ahogy pomm is mondta.
                  Hogy nem érsz el semmit rescue módban? Chroottal átjelentkezel, aztán megpróbálsz egy normális kernelt forgatni. Vagy felpakolsz egyet csomagból.
                  Hm, konzol támogatásához egyáltalán beleforgattál valamit a kernelbe?

                  Hozzászólás: Kernel fordítás -> Kernel panic : VFS… #2006616
                  aty
                  Felhasználó

                    hda8 a / partíció biztosan?
                    FS-támogatás rendesen benne van? Ha ext3 akkor is kell a secondary extfs támogatás.
                    Egy fstab jól jönne.

                    Különben miért cserélgetted a config fileban a Win és a Linux helyét? A „default x” jelzi, hogy melyik az alapértelmezett.

                    Nem tudom UHUnak milyen „recovery” eszközei vannak, de egy live-cdvel simán módosíthatsz alatta mindent. A default kernel meg még ott van a boot mappában gondolom, azt is elindíthatod.

                    Hozzászólás: NTFS wincsi konvertálása #2006459
                    aty
                    Felhasználó

                      Lassú, nagy fileoknál meg használhatatlan sajnos.
                      Nézd meg a Partition Magic vagy az Acronis particionáló program leírását. Talán lehet.

                      Hozzászólás: NTFS wincsi konvertálása #2006457
                      aty
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 1,776