Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nem fut egy gpm? Nem tudom melyik disztró alatt de frászt kaptam tõle, hogy képes volt az X egérkezelését is összezavarni. Mert gondolom /dev/gpm volt devicenak is megadva stb. 🙁
Nem jó nekem se. El van rontva a karakterkódolása rendesen.
a megboldogult Gnome Toaster GUI-ját használja a progi
[align=right][snapback]123459[/snapback][/align]Ilyen GUIval már értem miért „megboldogult”. 😀
rast: harmadszor linkeljük be ugyanazt 😀
Pont aktuális hír: http://hup.hu/modules.php?name=News&file=a…order=0&thold=0
Hmhm.
Uhu rescue módjával nem vagyok tisztában teljesen. De gondolom olyan mintha egy live cd lenne, de kizárólag karakteres felülettel.
Inéttõl kezdve az UHUs partíciókat betudod mountolni, esetleg már be is vannak. Nézz körül kicsit. Lehet a /mnt-ba bepakolta õket.
Chroot: chroot /ahova_a_root_particiot_mountoltad /bin/bash
Azt hiszem ennyi, de ez csak halovány emlék, nagyon rég használtam már. Valaki majd talán megerõsít vagy megcáfol:)
Biztos nem maradt semmi használható kernel a /boot könyvtárban? Grubnál is lehet trükközni tabbal. Tehát ha ../boot/ aztán megjelennek a fájlok. Feltéve ha elõtte root(hd0,7) paranccsal megjelölted a partíciót.Töröld már az initrds sort, ahogy pomm is mondta.
Hogy nem érsz el semmit rescue módban? Chroottal átjelentkezel, aztán megpróbálsz egy normális kernelt forgatni. Vagy felpakolsz egyet csomagból.
Hm, konzol támogatásához egyáltalán beleforgattál valamit a kernelbe?hda8 a / partíció biztosan?
FS-támogatás rendesen benne van? Ha ext3 akkor is kell a secondary extfs támogatás.
Egy fstab jól jönne.Különben miért cserélgetted a config fileban a Win és a Linux helyét? A „default x” jelzi, hogy melyik az alapértelmezett.
Nem tudom UHUnak milyen „recovery” eszközei vannak, de egy live-cdvel simán módosíthatsz alatta mindent. A default kernel meg még ott van a boot mappában gondolom, azt is elindíthatod.
Lassú, nagy fileoknál meg használhatatlan sajnos.
Nézd meg a Partition Magic vagy az Acronis particionáló program leírását. Talán lehet.http://www.jankratochvil.net/project/captive/
Fórumon is rengetegszer elõjött már: http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?a…ighlite=captive -
SzerzőBejegyzés