aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,121-1,130 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: NTFS wincsi konvertálása #2006455
    aty
    Felhasználó

      Captive NTFS kiegészítéssel.
      Vagy pedig FAT32vé alakítod, nem tudom lehet-e. De nem éri meg az 100%.

      Hozzászólás: Fájlrendszerek #2005926
      aty
      Felhasználó

        Jah, hogy kérem egy fájlrendszer támogatás fejlesztéséhez egy operációs rendszerhez, még a cég engedélyét is ki kell kérni, hogy egyáltalán a fejlesztés elkezdõdhessen. Egyre szánalmasabbak a szememben.

        Hozzászólás: Fájlrendszerek #2005922
        aty
        Felhasználó

          Nem a Windows részeként kértem számon. Microsoft soha nem fejlesztene ilyet. 😛
          Ellenben, ha már annyi kis segédprogram van az ext3 olvasásához, akkor a normális mountoláshoz és biztonságos, gyors írásához miért nincs.

          Hozzászólás: Távoli asztal #2006021
          aty
          Felhasználó

            Mi lenne ha ez a program esetleg automata indulna a gép indításakor?
            Hozz létre egy initscriptet neki, feltéve hogy nem grafikus.

            Hozzászólás: Fájlrendszerek #2005920
            aty
            Felhasználó

              Reiser túl érzékeny a memória minõségére, vagy nem tudom mi baja volt neki a gépemmel – de ezt már ezerszer megemlítettem.

              Ellenben nem értem, hogy miért nincs a mai napig olyan szoftver Windows alá, ami tökéletesen(!) írja és olvassa ezen fájlrendszereket(reiser/ext/xfs/jfs). Elvégre nem kell semmit sem visszafejteni, mint NTFSnél. Nem hiszem, hogy így kell bosszút állni vélt sérelmekért. :angry2:

              Hozzászólás: Lapos monitor (LCD TFT) #2005771
              aty
              Felhasználó

                ui: votl itt egy topic amiben az egyik user uhu/lcd-vel küzdött keress rá
                [align=right][snapback]122341[/snapback][/align]

                A mai napig nem derült ki, hogy UHU alatt miért voltak szõrösek a betûk, illetve miért villant fel az elõzõ kifagyás, leállás képe hidegindítás után.
                Suse, Slackware, Mandrake, Windows ment vele tökéletesen.

                Hozzászólás: open office könyv #2006010
                aty
                Felhasználó

                  Létezik egy „Linux ECDL” könyv. Pontos címére nem emlékszem, csak annyira, hogy Suse-specifikus. Ennek ellenére gondolom nem a Kofficet taglalja.

                  Közben megtaláltam, talán ez volt az: http://portal.fsn.hu/modules.php?name=Revi…owcontent&id=92
                  A minõségérõl majd valaki más nyilatkozik remélem.

                  Hozzászólás: lassú a fórum!!! #2003313
                  aty
                  Felhasználó

                    (olyankor is beleszól a külsõ kép, amikor pl. egy debian topicba lépek be, ahol semmi kép nincs? mert az is lassú…)
                    [align=right][snapback]122525[/snapback][/align]

                    De az avatarok ott vannak, és sok felhasználó nem töltötte fel õket ide, inkább csak belinkelte õket. Ezen kellene változtatni.

                    Hozzászólás: KDE 3.2 gondok #2005895
                    aty
                    Felhasználó

                      4. Néhány program (pl. gtkam, OpenOffice.org, KDE fájlkezelõ) nem hajlandó a vezérlõközpontban beállított betûméreteket használni. Más programokkal (pl. Krusader, Konsole) nincs gond.
                      5. Bizonyos programok (pl. Vezérlõpult) fejlécében az ékezetes karakterek helyén krikszkraksz jelenik meg.
                      [align=right][snapback]122529[/snapback][/align]

                      4. gtkam, Openoffice nem QT alkalmazások. A KDE vezérlõpultban pedig kizárólag ezen alkalmazások stílusát, betûtípusát, betûméretét állíthatod.
                      A Konqueror nem tudom miért nem megy, de szerintem van a beállításai között opció a betûtípusára. Annak ellenére hogy QTs alkalmazás.
                      5. Olyan betûtípust használj a fejlécben, ami tartalmazza az ékezetes magyar betûket is.

                      Hozzászólás: File kezelés linux alatt #1961362
                      aty
                      Felhasználó

                        Hogy érdekel mindenkit egy kis csalás.
                        Ha én elmondanám, hogy csalok dcn az egész open source közösség kinyírna. Mert valójában nem is csalok, csak kihasználom, amit az orrom elé raktak. :blush:

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,121-1,130 / 1,776