aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,151-1,160 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: fstab #2003575
    aty
    Felhasználó

      A boot partíció nem feltétlenül szükséges dolog. Nyugodtan lehet a kernel a / partícióján. Csak a grubot/lilot ennek megfelelõen állítsd be.
      Fat32 az „vfat” tudtommal, mindenhol.

      Hozzászólás: Globális karakter kódolás #2003060
      aty
      Felhasználó

        Mélyterminálon inkább azzal szokott gond lenni, hogy nem a lat2-16.psfu.gz az alapértelmezett betûtípus.

        Hozzászólás: Néhány kérdés #2003458
        aty
        Felhasználó

          2. Ha ctrl+alt+f1 -el átváltok term1-be csak fekete a képernyõ és nincs beléptetõ loggin.
          De bármelyik term-nél ugyan az a helyzet, csak a grafikus megy.
          Hogy tudom megoldani,hogy ez is müködjön?
          [align=right][snapback]118615[/snapback][/align]

          /etc/inittab

          Code:
          1:2345:respawn:/sbin/getty 38400 tty1

          Az ilyen soroknál legyen 4es is a szintek között. Gondolom a 4est tetted meg alapértelmezett init szintnek.
          Különben Slackwarenél úgy van, hogy 4es init szint esetén egyes mélyterminálok azért mennek – ötös, hatos talán. Próbálkozz, de egyszerûbb ha inittabot átírod.

          Ha superuserként akarsz grafikus programot indítani akkor inkább használd a „kdesu progineve” parancsot. Be lehet allitani hogy a root nevében terminálból indított grafikus programok is a te X szervered alatt fussanak, de hogy hogyan, azt majd egy tapasztaltabb emberke megmondja. :rolleyes:

          Scanner kérdés. Keresd meg a scanner device fileját. Nézd meg hogy milyen csoport tulajdonában van. Majd add hozzá a felhasználódat ehhez a csoporthoz. Ha nem tartozik különleges csoporthoz (pl: root:root), akkor chmod o+x /dev/xy

          Hozzászólás: Globális karakter kódolás #2003056
          aty
          Felhasználó

            Pl a KDE Konsolejának ettõl egy teljesen független problémája van. A használt betûtípusban nincs û,õ.

            Hozzászólás: ACPI #2002754
            aty
            Felhasználó

              Kernelcsere kellene, ha van külön acpis csomag. Vagy egyszerûen a bootmanager configjából ki kellene venni a „noacpi”t. Nem tudom Susenál mi a pontos helyzet.

              Hozzászólás: Azureus elhalt #2002731
              aty
              Felhasználó

                Ma felraktam a bittorrent nevû progit a telepítõcd-rõl, és a netrõl letöltöttem hozzá az Azureus klienst.
                [align=right][snapback]117945[/snapback][/align]

                Nem értem miért és minek tetted ezt. Van „bittorrent” és „Azureus” nevû kliens is, az Azureus nem csak frontend.
                A hiba okáról ad infót az Azureus, csak kattints rá kétszer a torrent adataira.

                Hozzászólás: A fórum új topic struktúrát keres #2002552
                aty
                Felhasználó

                  Ez a kezdõ/halaladó/expressz/intercity már sok lesz szerintem. Még a kezdõ/haladó is zavaró számomra – annyira különbözõ színvonalú kérdéseket nem láttam még mondjuk egy Suse kezdõ ill. Suse haladó részlegben. Igaz, hogy szükség van kezdõ részre is, de úgy veszem észre, hogy az itt felbukkanó kérdések nem disztribúció-specifikusak.

                  Hozzászólás: Hány éves vagy? #1962067
                  aty
                  Felhasználó

                    off: és fontos, hogy senki se feledje el, hogy honnan jött. mi mindannyian ugyanonnan jöttünk. ezért minél sûrûbben látogassunk vissza oda. ^^
                    [align=right][snapback]117930[/snapback][/align]

                    Császármetszéssel gyártottak :angry:
                    😀

                    Hozzászólás: Hány éves vagy? #1962062
                    aty
                    Felhasználó

                      …2 hét és 18. :rolleyes:
                      87/02/28 létrejöttöm dátuma. 😀

                      Hozzászólás: Kezdeti nehézség (ek) #2001642
                      aty
                      Felhasználó

                        Még amikor elkezdtem desktopon Linuxot használni akkor találkoztam ezzel a problémával, de már nem emlékszem a pontos megoldásra. A hibaüzenetet másold be a Google keresõjébe.
                        Talán: http://216.239.59.104/search?q=cache:D5PJg…lient=firefox-a

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,151-1,160 / 1,776