Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A boot partíció nem feltétlenül szükséges dolog. Nyugodtan lehet a kernel a / partícióján. Csak a grubot/lilot ennek megfelelõen állítsd be.
Fat32 az „vfat” tudtommal, mindenhol.Mélyterminálon inkább azzal szokott gond lenni, hogy nem a lat2-16.psfu.gz az alapértelmezett betûtípus.
2. Ha ctrl+alt+f1 -el átváltok term1-be csak fekete a képernyõ és nincs beléptetõ loggin.
De bármelyik term-nél ugyan az a helyzet, csak a grafikus megy.
Hogy tudom megoldani,hogy ez is müködjön?
[align=right][snapback]118615[/snapback][/align]/etc/inittab
Code:1:2345:respawn:/sbin/getty 38400 tty1Az ilyen soroknál legyen 4es is a szintek között. Gondolom a 4est tetted meg alapértelmezett init szintnek.
Különben Slackwarenél úgy van, hogy 4es init szint esetén egyes mélyterminálok azért mennek – ötös, hatos talán. Próbálkozz, de egyszerûbb ha inittabot átírod.Ha superuserként akarsz grafikus programot indítani akkor inkább használd a „kdesu progineve” parancsot. Be lehet allitani hogy a root nevében terminálból indított grafikus programok is a te X szervered alatt fussanak, de hogy hogyan, azt majd egy tapasztaltabb emberke megmondja. :rolleyes:
Scanner kérdés. Keresd meg a scanner device fileját. Nézd meg hogy milyen csoport tulajdonában van. Majd add hozzá a felhasználódat ehhez a csoporthoz. Ha nem tartozik különleges csoporthoz (pl: root:root), akkor chmod o+x /dev/xy
Pl a KDE Konsolejának ettõl egy teljesen független problémája van. A használt betûtípusban nincs û,õ.
Kernelcsere kellene, ha van külön acpis csomag. Vagy egyszerûen a bootmanager configjából ki kellene venni a „noacpi”t. Nem tudom Susenál mi a pontos helyzet.
Ma felraktam a bittorrent nevû progit a telepítõcd-rõl, és a netrõl letöltöttem hozzá az Azureus klienst.
[align=right][snapback]117945[/snapback][/align]Nem értem miért és minek tetted ezt. Van „bittorrent” és „Azureus” nevû kliens is, az Azureus nem csak frontend.
A hiba okáról ad infót az Azureus, csak kattints rá kétszer a torrent adataira.Ez a kezdõ/halaladó/expressz/intercity már sok lesz szerintem. Még a kezdõ/haladó is zavaró számomra – annyira különbözõ színvonalú kérdéseket nem láttam még mondjuk egy Suse kezdõ ill. Suse haladó részlegben. Igaz, hogy szükség van kezdõ részre is, de úgy veszem észre, hogy az itt felbukkanó kérdések nem disztribúció-specifikusak.
off: és fontos, hogy senki se feledje el, hogy honnan jött. mi mindannyian ugyanonnan jöttünk. ezért minél sûrûbben látogassunk vissza oda. ^^
[align=right][snapback]117930[/snapback][/align]Császármetszéssel gyártottak :angry:
😀…2 hét és 18. :rolleyes:
87/02/28 létrejöttöm dátuma. 😀Még amikor elkezdtem desktopon Linuxot használni akkor találkoztam ezzel a problémával, de már nem emlékszem a pontos megoldásra. A hibaüzenetet másold be a Google keresõjébe.
Talán: http://216.239.59.104/search?q=cache:D5PJg…lient=firefox-a -
SzerzőBejegyzés