aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Boot loop eszközrõl #2004902
    aty
    Felhasználó

      A Corel Linux még pont így mûködött. Létrehozott egy image fájlt a FAT partíción és a boot managere onnét töltötte be.

      Hozzászólás: Backup server #2004216
      aty
      Felhasználó

        Kössz mindenkinek maradt  a mount-olás :
        Be mount-olom amegosztott könyvtárat átmásolom a tartalmát dátummal létrehozott mappába majd umount (egy script segítségével). Még az nincs megoldva hogyan töröljem az egy hétnél régebbi könyvtárakat ha valaki még tudna erremegoldást írjon köszi: Pt 😀
        [align=right][snapback]121045[/snapback][/align]

        Csinálsz scriptet, ami a dátumból visszaszámol majd törli a megfelelõ könyvtárat. Crontabbal automatizálod.

        Hozzászólás: Nyílt levél az IHM-nek #2004642
        aty
        Felhasználó

          5.) a tanároknak ki van adva egy tanterv, amit tanítaniuk KELL. abban pedig word meg excel van, és nem szövegszerkesztés és táblázatkezelés…
          [align=right][snapback]120797[/snapback][/align]

          Tudtommal az érettségire készítenek fel, az érettségi követelményrendszerben pedig nem látom ezeket az MS-specifikus dolgokat.

          Tudja az általa tanult szövegszerkesztõ programot indítani.
          Ismerje a szövegszerkesztõ kezelõfelületét.

          u.i.: „A teljes anyag letöltése MS Word formátumban” – ez rontja kicsit az összképet :angry:

          Hozzászólás: Kernel #2004458
          aty
          Felhasználó

            Sokan panaszkodtak rá, hogy Suse alatt a kernel cseréje nem egyszerû – nekem se sikerült anno. De a Suse is kiadja az általa módosítgatott kernelforrást, ebbõl célszerû leforgatni egyet a masinádra, minden valószínûség szerint mûködni is fog.

            Hozzászólás: Függõségek #2004343
            aty
            Felhasználó

              A .deb csomagokban van egy INFO nevû fájl, ebben megtalálod a szükséges infokat, ha az UHU csomagokat is megfelelõen készítették el.

              Hozzászólás: számtech hulladék #2004337
              aty
              Felhasználó

                http://apro.mogyoro.hu/
                Azt hiszem van miskolci boltjuk is. Rossz monitort nem tudom mennyire keresnek, de a régi mûködõ cuccok érdekelhetik õket. Több secondhand cuccal nagy mennyiségben foglalkozó számtech boltot sajnos nem ismerek.

                Még valami. Közel van hozzátok a román határ. Lomtalanítással nem szokták elvinni a régi gépeket? Itt Ausztriából hordták anno a régi hardvereket zsák számra. Tehát a helyzet hasonló lehet, csak most Mo. a gazdag fél. 🙂

                Hozzászólás: Backup server #2004208
                aty
                Felhasználó

                  Hálózatban vannak gondolom a gépek.
                  Primitív de hatásos megoldás: osszd meg a könyvtárat Windows alatt, amelynek tartalmát menteni szeretnéd. Smbfsként mountold be Linux alatt ezt a megosztott könyvtárat. Majd írj egy scriptet, ami ezt a könyvtárat lementi, esetleg tömöríti, ellátja dátummal a tömörített fájlt stb. Idõzítésre pedig ott a cron.hourly, cron.daily.

                  Hozzászólás: Nvidia #2003915
                  aty
                  Felhasználó

                    Egyszer tõletek kapok szívinfarktust.
                    Van egy lezárt levél az ügyvédemnél, amit ebben az esetben felbonthat.
                    [align=right][snapback]119511[/snapback][/align]

                    Bocs, de ez a kifejezés rám ragadt.

                    Hozzászólás: kernel fordítás után nem megy a net:( #2003747
                    aty
                    Felhasználó

                      Nekem is nvidiám van és nekem sem megy a framebuffer.
                      [align=right][snapback]119506[/snapback][/align]

                      Vesa meghajtással tökéletesen megy Nvidia kártyával is.

                      Hozzászólás: Nvidia #2003908
                      aty
                      Felhasználó

                        Szerintem az „nv” driverrel az életben nem fog menni a tv. Kiforratlan driver sajnos.
                        Inkább azt próbáld meg kideríteni, hogy a gyári „nvidia” driver miért nem megy. Követted a leírását? Például a ” Load „dri”” sort kikommentelted, amikor az „nvidia” drivert használtad? Hibaüzenet mi volt? Indítsd mélyterminálról az Xet és nézd meg.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 1,776