aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,171-1,180 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • aty
    Felhasználó

      Most már azért is kiváncsi vagyok, az init 1 véletlenül nem single user mode? Amikor nem kell semmi jelszó, chroot, ide-oda mountolgatás, nincs szükség live cdre, „rescue módra” satöbbire.
      Vagy mi az az egyes futási szint? Kezdek elbizonytalanodni. Valaki pls.

      Hozzászólás: VNC szerver #1999509
      aty
      Felhasználó

        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CHTTP: HOST : ‘-server-:80’
        CHTTP: URL  : ‘/update.xml’
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…
        CallBack failed (state)…

        Több ezer soron keresztül ez van a logban. :angry:

        aty
        Felhasználó
          Hozzászólás: ReiserFS megdöglik #1999601
          aty
          Felhasználó

            Sokan részesítik elõnyben a ReiserFSt, de nálam eddig csak probléma volt belõle.
            Ha a ReiserFSes partícióról hosszabb ideig olvastam valamit (filmet néztem, zenét hallgattam), akkor csontra fagyott a rendszer.
            Amióta EXT3at használok ilyen gondom nincs. Valószínûleg a memória nem tetszett a Reiserfsnek, esetleg az ide vezérlõ, nem tudom. De ilyen többször elõfordult különbözõ disztribekkel, különbözõ kernelekkel, így dobtam egy jó idõre ezt az FSt.

            Hozzászólás: VNC szerver #1999508
            aty
            Felhasználó

              Xvnc

              Konkrétabban a process listbõl kimásolva:

              dc        2254  5.9 11.4 23952 18240 pts/1  S    16:26  10:05 Xvnc :1 -desktop medvesajt:1 (dc) -httpd /usr/share/vnc-java -auth /home/dc/.Xauthority -geometry 1024×768 -depth 16 -rfbwait 30000 -rfbauth /home/dc/.vnc/passwd -rfbport 5901 -pn -fp /var/lib/defoma/x-ttcidfont-conf.d/dirs/CID,/var/lib/defoma/x-ttcidfont-conf.d/dirs/TrueType,/usr/lib/X11/fonts/misc,/usr/lib/X11/fonts/100dpi/:unscaled,/usr/lib/X11/fonts/75dpi/:unscaled,/usr/lib/X11/fonts/Type1,/usr/lib/X11/fonts/CID,/usr/lib/X11/fonts/Speedo,/usr/lib/X11/fonts/100dpi,/usr/lib/X11/fonts/75dpi -co /usr/X11R6/lib/X11/rgb

              De azt nem értem, hogy miért csak hosszútávon jön elõ a probléma.
              Más process nem fogja. Illetve már csináltam olyat, hogy minden Xes alkalmazást, és az xfce-sessiont is kilõttem, de továbbra is 100on maradt a cpu load. Közben nem csatlakozott rá kliens sem.

              aty
              Felhasználó

                Elvesztettem a root jelszót! 😮  🙁  😮 :crazy:
                Hogyan lehet visszaállítani a root jelszót anélkül. hogy újra kéne telepítenem a rendszert?
                [align=right][snapback]113708[/snapback][/align]

                Single user mode?

                Hozzászólás: VNC szerver #1999506
                aty
                Felhasználó

                  Nah második probléma megoldva.
                  xfce-sessionnal indítva az xfcet nem mûködik, de ha startxfce4et használok, akkor az utána kiadott xfce4-panel parancs végrehajtódik.

                  Hozzászólás: Automatikus GUI login, login manager nélkül #1999133
                  aty
                  Felhasználó

                    Most hülye kérdés: A visszadobott parancs „su internet -c startx &” volt.
                    [align=right][snapback]113463[/snapback][/align]

                    Kötõjel az véletlenül került oda, már-már megszokásból. De a helyzet kötõjel nélkül is változatlan. Nem indul el.
                    Valaki kipróbálná egy sargeos gépen init scriptbõl? Mert nem tudom már mi lehet itt a gond.

                    Hozzászólás: #1999392
                    aty
                    Felhasználó

                      Ui: Ez egy 90Mhz-es pentium 64Mb ram,  meg egy olyan 8x-os cd-rom amit se az uhu se a mandrake boot lemeze nem ismert fel.
                      [align=right][snapback]113525[/snapback][/align]

                      Ez nem is rossz gép. A memória még sok is. Akár Slackware 10et is felrakhatod rá valami könnyed ablakkezelõvel.
                      CD-Romot hogy nem ismerte fel? Szerintem csak szimplán nem tud bootolni CDrõl a gép.

                      Hozzászólás: Apache #1999373
                      aty
                      Felhasználó

                        Options Indexes
                        ?
                        Meg hozd létre a public_html könyvtárat, meg „others” számára legyen elérhetõ a könyvtár.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,171-1,180 / 1,776