aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,181-1,190 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Automatikus GUI login, login manager nélkül #1999131
    aty
    Felhasználó

      lhet hogy hülyeséget mondok de ha nem indul el alapból az x akkor
      su valaki -c”startx — :0″
      vagy
      su valaki -c”startx — :1″

      ennek mennie kell debian alatt mezei felhasználóként B)
      [align=right][snapback]113397[/snapback][/align]

      Igen, ezek nem mennek init scriptbõl illetve sshn keresztül, de mélyterminálból igen. Ez a kérdésem, hogy miért nem mennek?

      Hozzászólás: Automatikus GUI login, login manager nélkül #1999130
      aty
      Felhasználó

        Nah:
        1. rootként megy a startx, tehát van jogosultsága
        2. mélyterminálról kiadva a parancsokat szintén megy
        3. internet user létezik
        4. init scriptbõl szeretném az internet user nevében indítani (ez nem megy)
        5. nem akarok login managert, szal gdm, kdm alapból kihúzva, mert nagyok és lassúak, legvégsõ esetben max xdmet felrakok

        Hozzászólás: Automatikus GUI login, login manager nélkül #1999125
        aty
        Felhasználó

          ne rootként indítsd az x-et. hagyd le a su-t, és/vagy a sudo-t. ha a nethez kell, azt rakd külön.
          [align=right][snapback]113251[/snapback][/align]

          De hogy ne rootként indítsam? Pont ez a lényeg, hogy tudom user nevében indítani rootként?

          Hozzászólás: Belsõ hálózat hogyan??? #1998720
          aty
          Felhasználó
            Hozzászólás: Belsõ hálózat hogyan??? #1998719
            aty
            Felhasználó

              Talán az a baja hogy moderátor létemre nem közöltem az UHU topicba hogy UHU-m van 😉
              [align=right][snapback]112574[/snapback][/align]

              Teljesen mindegy ilyen szempontból, hogy milyen Linux fut a gépen.

              Hozzászólás: Belsõ hálózat hogyan??? #1998716
              aty
              Felhasználó

                Pfff. Jó példát mutatsz.
                Esetleg közölnéd milyen oprendszer fut a „netes” gépen?  <_<
                [align=right][snapback]112528[/snapback][/align]

                Mi a probléma a példákkal?
                Unom már ezredszer leírni: http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…hl=megoszt%E1s#
                Arról persze Baru egy szót sem írt hogy milyen net jön. Ha adsl, v. modemes akkor az interface ppp*, ha kabeltv akkor eth*.
                IP-címeket meg határozd meg. (ifconfig – mutatja és állítja is)

                Hozzászólás: Belsõ hálózat hogyan??? #1998710
                aty
                Felhasználó
                  Hozzászólás: IP cim -> orszag -> (varos?? :-) ) #1998147
                  aty
                  Felhasználó

                    (61.121.212.124) is located in Milton, New South Wales (state), Australia. (-35.32, 150.40)
                    a vstart.hu-n van ilyen eszköz……
                    [align=right][snapback]112247[/snapback][/align]

                    Ez se százszázalékos. Pl a datanetes, ill. axeleros IP-címekre Amsterdamot(gondolom ripe miatt) ír ki.

                    Hozzászólás: Alapok #1995344
                    aty
                    Felhasználó

                      Pl. KDE Control Centerben ilen „regionális” beállításoknál lehet keyboard shortcutokat beállítani.
                      Yasttal hogyhogy nem találtad meg melyik csomag tartalmazza a libpythont?

                      Hozzászólás: (Nem feltétlenül) Slackware kérdések #1997618
                      aty
                      Felhasználó

                        4.1. ( 🙂 ) Miért vár olyan sokat a hotplug start, és hogy lehet ezt az idõt csökkenteni,
                        [align=right][snapback]111752[/snapback][/align]

                        /etc/hotplug vagy /etc/hotplug.d most nem ugrik be pontosan. De itt pl az scsi.agent, tape.agent stb. cuccokról érdemes levenni az executable attribútumot.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,181-1,190 / 1,776