Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
lhet hogy hülyeséget mondok de ha nem indul el alapból az x akkor
su valaki -c”startx — :0″
vagy
su valaki -c”startx — :1″ennek mennie kell debian alatt mezei felhasználóként B)
[align=right][snapback]113397[/snapback][/align]Igen, ezek nem mennek init scriptbõl illetve sshn keresztül, de mélyterminálból igen. Ez a kérdésem, hogy miért nem mennek?
Nah:
1. rootként megy a startx, tehát van jogosultsága
2. mélyterminálról kiadva a parancsokat szintén megy
3. internet user létezik
4. init scriptbõl szeretném az internet user nevében indítani (ez nem megy)
5. nem akarok login managert, szal gdm, kdm alapból kihúzva, mert nagyok és lassúak, legvégsõ esetben max xdmet felrakokne rootként indítsd az x-et. hagyd le a su-t, és/vagy a sudo-t. ha a nethez kell, azt rakd külön.
[align=right][snapback]113251[/snapback][/align]De hogy ne rootként indítsam? Pont ez a lényeg, hogy tudom user nevében indítani rootként?
Nah link nem sikerült, így jó: http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…454&#entry86454
Talán az a baja hogy moderátor létemre nem közöltem az UHU topicba hogy UHU-m van 😉
[align=right][snapback]112574[/snapback][/align]Teljesen mindegy ilyen szempontból, hogy milyen Linux fut a gépen.
Pfff. Jó példát mutatsz.
Esetleg közölnéd milyen oprendszer fut a „netes” gépen? <_<
[align=right][snapback]112528[/snapback][/align]Mi a probléma a példákkal?
Unom már ezredszer leírni: http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…hl=megoszt%E1s#
Arról persze Baru egy szót sem írt hogy milyen net jön. Ha adsl, v. modemes akkor az interface ppp*, ha kabeltv akkor eth*.
IP-címeket meg határozd meg. (ifconfig – mutatja és állítja is)(61.121.212.124) is located in Milton, New South Wales (state), Australia. (-35.32, 150.40)
a vstart.hu-n van ilyen eszköz……
[align=right][snapback]112247[/snapback][/align]Ez se százszázalékos. Pl a datanetes, ill. axeleros IP-címekre Amsterdamot(gondolom ripe miatt) ír ki.
Pl. KDE Control Centerben ilen „regionális” beállításoknál lehet keyboard shortcutokat beállítani.
Yasttal hogyhogy nem találtad meg melyik csomag tartalmazza a libpythont?4.1. ( 🙂 ) Miért vár olyan sokat a hotplug start, és hogy lehet ezt az idõt csökkenteni,
[align=right][snapback]111752[/snapback][/align]/etc/hotplug vagy /etc/hotplug.d most nem ugrik be pontosan. De itt pl az scsi.agent, tape.agent stb. cuccokról érdemes levenni az executable attribútumot.
-
SzerzőBejegyzés