aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: slack forrásból #1983431
    aty
    Felhasználó
      aty
      Felhasználó

        Miért kell itt mindenféle emulálással játszani?
        Openoffice, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Mozilla Suit – ezek mind crossplatformos programok, léteznek Windows alá is.

        Másrészt Linuxos ablakkezelõkre rá lehet húzni Windows sémákat, tehát mind a Win9x alatt használt témák ill. az XP alatt használt Luna témák elérhetõek.

        Hozzászólás: OFF: Bár Windows de SZABAD :9 #1995615
        aty
        Felhasználó

          Amit én használok Windows alatt, és nem látom a lapon, de ingyenes alkalmazások:
          Bsplayer videoplayer
          Mplayer frontend win alá GPL
          Chris TV lite – tvnézés
          KVirc irc kliens GPL
          Azureus torrent kliens
          Filezilla GPL

          A szabadszoftverek kezdenek tért nyerni (az Openoffice gyakori téma még a Kossuth rádión is), és hozzák magukkal a Linuxot is hálistennek lassan.

          aty
          Felhasználó

            Hogy mit keresnek itt? Gondolkodj egy kicsit. Gondolod, hogy az MS nem figyeli a Linux fejlodeset, illetve nem probal reklamozni a Linuxot hasznaloknak?
            [align=right][snapback]109309[/snapback][/align]

            Persze. Pont itt, pont most.
            Ki itt a windózmániás?
            Az aki felemeli a szavát, mert hülye demagóg dumákkal szidják a másik rendszert? Nem tudom miért olyan nehéz felfogni, hogy egy linuxos közösségnek nem azzal kell foglalkozni hogy az MS termékét szidja.

            aty
            Felhasználó

              Gondolom nem kell mondani hogy a csomagszures „windows-on tuzfalnak hivjak” a kernel tudomanya.
              2.4. tol  alap az iptables… szerintem
              [align=right][snapback]109284[/snapback][/align]

              Szvsz már 95 táján elkezdték portolni Linux alá az ipfwt.

              aty
              Felhasználó

                aty
                Felhasználó

                  Ez velem is megesett. A Blaster tombolt éppen (közvetlenül voltam a neten, kábelnettel). Feltelepült a rendszer, elsö inditás. Tenném be a (teszem azt) T

                  aty
                  Felhasználó

                    Ha pedig a vindóz beépített „tûzfalára” gondolsz, hát az nem sokat ér… Csak példaként az eddigi rekord: nyáron egy vidéki irodában levõ egy szem gépen vindóz (nem tervezett) újrahúzása után ISDN betárcsázás az ISP-hez (beépített „tûzfal” bekapcsolva), a kapcsolat létrejötte után 20 másodperc elteltével az aktuálisan tomboló féregnek köszönhetõen már nézhettem is a „20 másodperc múlva leáll a gép” címû mókát.
                    [align=right][snapback]109014[/snapback][/align]

                    Arra gondolok. Talán azért mert az engedélyezett portok között bennhagytad az RPC portját?

                    aty
                    Felhasználó

                      Win alatt természetesen mindegy, milyen felhasználóként netezel, mindenképpen abszolút veszélyes a helyzet tûzfal meg minden nélkül… Egy tök csupasz WinXP néhány percen belül megfertõzõdik. Valami statisztika szerint (valami PCWorld-ben vagy ilyesmiben volt) azt hiszem, max. 20 perc kell és teljesen biztos, hogy megkapsz valamit.
                      [align=right][snapback]108961[/snapback][/align]

                      Látom a média sújkolja a hülyeségeit rendesen.
                      Mi az hogy mindegy milyen felhasználóként netezel? Ha rendszergazdaként használod a gépet minden folyamathoz, ill. rendszerfájlhoz közvetlen hozzáférésed van, és a te nevedben elinduló processeknek is.
                      Tûzfal nélkül fertõzödsz meg ilyen gyorsan. De a média propagandája szerint nincs elég idõ a frissitések letöltésére.

                      aty
                      Felhasználó

                        Hogy jön az Opera ide Gyuszk? Linux alá is pénzbe kerül.
                        Hogy jön ide a mIRC? Szinte az összes Linuxos kliens elérhetõ Windows alá is(X-chat, Kvirc, BitchX, irssi is talán)
                        Van mplayer windows alá is. Winampnak van free változata. Gimpnek is van windowsos változata.

                        Tény, hogy rengeteg free alkalmazás van Windows alá.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 1,776