aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,211-1,220 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: OSS emuláció ALSA-val #1996606
    aty
    Felhasználó

      http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…c=8843&hl=alsa#
      Itt bemásoltam egy mknod scriptet. Nálam ez segített anno.
      De szerintem a legtisztább megoldás, ha egy 2.6.9es kernelt felraksz. A slackware current ágában pedig találsz hozzá alsa-driver csomagot.

      Hozzászólás: sebesség #1996572
      aty
      Felhasználó

        Az ldconfig különben miért szöszmötöl olyan sokat? Most nem tudok belenézni se sajnos, mert nem Slackware alól vagyok.

        Hozzászólás: Nem mûködik a hálókártyám… #1996400
        aty
        Felhasználó

          Hm. Kernel-source fenn van?

          Hozzászólás: jelszó beírása garfikus bejelentkezéskor #1996398
          aty
          Felhasználó

            Sziasztok!

            Egy kezdõ elsõ gondjával fordulok hozzátok.
            Frissen telepített SuSe 9.1 kb a harmadik újraindítás után a kde bejelenkezõ
            ablakba a jelszót nem engedi beírni, így nem tudok belépni.
            Megoldás?
            [align=right][snapback]110366[/snapback][/align]

            Hehe.
            Hogy ne engedne írni, csak Te nem látod, hogy hány karaktert írtál be már. Nyugodtan gépeld be a jelszavadat, majd nyomj OK-t vagy üss Entert és már benn is vagy.
            Ha ennyire zavar, hogy a mögötted álló nem láthatja hogy hány karakterbõl áll a jelszavad, akkor a KDM beállításai közt állítsd át a visszajelzési módot egy- vagy háromcsillagosra.
            Hogy miért ilyen az alapbeállítás ne tõlem kérdezd. De ennek szerintem nem szabadna szokatlannak lennie, ha egyszer is használtál volna Windowson kívûl más operációs rendszert már.

            Hozzászólás: hardverfelismerés #1996356
            aty
            Felhasználó


              🙁 Olyan listát keresek, ami felsorolja hogy az UHU mely hardvereket tudja kezelni gond nélkül. Ezt minden Linux disztribúcióhoz mellékelnie kellene a fejlesztõknek, de eddig sehol sem találkoztam ilyennel. Mindig telepítéskor derül ki, hogy ez vagy az nem mûködik. A KV7-es chipsettõl eddig minden kiakadt, különös tekintettel az integrált hangkártyára, nem beszélve a Radeon 9600-ról. Az UHU-t csak akkor töltöm le, ha felismeri a hardvert, mert már nagyon elegem van. Valaki segítsen. UHU Live 2.2 nem OK, egyedül az új Sulix mûködik. SuSE 9.1 meghal.
              [align=right][snapback]110347[/snapback][/align]

              Pl. itt egy suses adatbázis: http://cdb.suse.de/?LANG=en_UK
              A KV7 az VIA chipset nem?

              CONFIG_BLK_DEV_VIA82CXXX:  This driver adds explicit support for VIA BusMastering IDE chips. This allows the kernel to change PIO, DMA and UDMA speeds and to configure the chip to optimum performance. 

              Milyen típusú az integrált hangkártya? alsaconf mit mondott rá?

              CONFIG_SND_VIA82XX:Say Y here to include support for the integrated AC97 sound device on motherboards with VIA chipsets.       
              To compile this driver as a module, choose M here: the module will be called snd-via82xx.

              Ilyen?

              ATI kártyáknak egyedül a 3D gyorsításhoz kell külön felrakni egy drivert.
              Felsorolt listát pedig ne várjál. Megnézed a kernel által támogatott hardwareket úgy a legegyszerûbb szvsz.
              Az új SULIXnek valószínûleg a legújabb kernele van, akkor használj olan disztribet aminek ugyanaz a kernele van.

              aty
              Felhasználó

                kezd felmenni a pumpa. rabizom vmelyik kollegara a topic bezarasat, en mar zartam be egy hasonlot.
                ha megegy hasonlo topicot meglatok, akkor konyortelenul torolni fogom.
                [align=right][snapback]110100[/snapback][/align]

                Azért ez már túlzás, a topicindító azt kérdezi, hogy hogyan állítson át egy irodát Linuxra.
                A titkárnõ se a Windowsról, se a Linuxról nem tud semmit, és nem is akar, nem tartoznak az életéhez.

                aty
                Felhasználó

                  Mit össze nem tököltök ezzel a m$ linux átálással. Használja a titkárnõ ,amit kap . Ha nem tetszik megveheti az ,m$-t ,felteheti és használhatja saját felelõsségére. Pár oldalas nyomtatványt a gép mellé ,mit hol talál ,mi mire jó . pont.
                  [align=right][snapback]110082[/snapback][/align]

                  Majd a titkárnõ leszûri, hogy a Linux mekkora egy sz@r, mert semmit sem talál és „káromkodásokkal” teli szöveget kell olvasnia, és ezt elújságolja mindenkinek.
                  Ezért praktikusabb a fokozatos átállás, mert nem húzod ki alól a talajt egyik pillanatról a másikra, és a végeredmény az lesz, hogy a titkárnõ is szeretni fogja az új rendszert.

                  Hozzászólás: tuzfal #1996171
                  aty
                  Felhasználó

                    Szvsz a második szabály felül kellene hogy írja az elsõt. Ettõl függetlenül az ilyen szabálysorozatokat jobb ha egy scriptben helyezed el, akkor nem történhet meg az hogy ledob az ssh.

                    Hozzászólás: tuzfal #1996169
                    aty
                    Felhasználó

                      hat szerintem ez igy nem jo, mert ha letiltom a 22es portot en szakadok rogton szal a masodik sort be se tudom mar irni:)
                      [align=right][snapback]110017[/snapback][/align]

                      Scriptbe beírod mind a kettõt.

                      Hozzászólás: tuzfal #1996167
                      aty
                      Felhasználó

                        Elõször tiltunk majd engedélyezünk szerintem.
                        iptables -A INPUT -p tcp –dport 22 -j DROP
                        iptables -A INPUT -p tcp –dport 22 -s 62.0.0.0/8 -j ACCEPT
                        Szerintem.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,211-1,220 / 1,776