aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,231-1,240 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • aty
    Felhasználó

      A Windows fikázásának nincs értelme, ha nem tudunk helytálló érveket felhozni, ezt akarja Tassadar, és én is ezt akartam már többször jelezni.
      Sajnos a Linuxos közösségre jellemzõ, hogy képes ok nélkül szidalmazni az MS rendszereit a legékesebb magyar szavakkal. Szerintem szükséges lenne, hogy a Linuxosok is ismerjék a Windows rendszereket kicsit mélyebben, ezáltal a szidásnak lenne legalább alapja. De ilen m$ suxxnak nem látom értelmét, ezzel csak magunkat járatjuk le. Ha bizonyítjuk, hogy értünk a másik rendszerhez is, és nem csak szidni tudjuk, akkor a többi felhasználó szemében is hitelessé válhatnánk. Ha mondjuk fél óra alatt rendbe vágunk egy szétstrapált Windows gépet, és elmagyarázzuk a helyes használatát, akkor esetleg nem hitetlenkedve fogadják a szánkból, hogy a Linux milyen kellemes operációs rendszer, mert látják hogy mi még a másik a rendszerhez is tökéletesen értünk, és nem csak szidalmazni tudjuk.
      Profi Windowsos rendszergazda szájából még nem hallottam szidni a Linuxot(arra a színvonalra gondolok, ahogy itt a fórumon szidjuk a Windowst). A szidás nem egyenlõ a hiányosságok felemlegetésével.
      Létezik egy szakbarbár réteg (warezboyok; egyes alulképzett, de ugyanakkor beképzelt iskolai rendszergazdák stb.), akik viszont rögtön mindenkinek szidják a Linuxot, amikor szóba kerül, anélkül, hogy bármit is tudnának róla, persze közben a Windowsról se tudnak semmit. Nah õ velük nem érdemes foglalkozni.

      aty
      Felhasználó

        Sehogy, de nincs is rá szükség, egy szerver szoftvernél semi szükség automatikus, kényelmi és egyéb dolgokra. Vagy forditasz egyet, vagy lerántod a legújabb binárist. De ha már Apache, akkor Linux vagy *BSD.
        Igaz van NT-re is, de az nem az igazi sztem 🙂
        [align=right][snapback]108815[/snapback][/align]

        Kényelmi dolog az automatikus frissités? Ajjajj. Arra céloztam hogy semmi értelme Apacheot használni Windows alatt, mert az automatikus frissités körülményes. Security fixekre gondolok.

        aty
        Felhasználó

          Apache-ot hogy lehet automatikusan updatelni Windows alatt?

          Hozzászólás: Linuxforum Piac #1971817
          aty
          Felhasználó

            Továbbra is érdekelne egy Kingston 128MBos SD modul. Ajánlatom 3000HUF+a postaköltséget állom.

            Hozzászólás: Slacki-10.0 problémák #1991564
            aty
            Felhasználó

              Miért is jó a statikus kernel egy desktop gépen? Szvsz óriási hülyeség. Rengeteg modulra csak idõlegesen van szükség egy desktop gépen.

              Hozzászólás: linux tükrözés #1995102
              aty
              Felhasználó

                Bocskor…  :blush:

                Nah, winnel beoltott tudatom tévútra vezetett volna…
                Sorry skynetpro
                [align=right][snapback]108724[/snapback][/align]

                Winre ott a Ghost.

                Hozzászólás: linux tükrözés #1995096
                aty
                Felhasználó

                  Nem ilyen egyszerû a móka, ha jól tudom. Sztem felejtsd el.
                  [align=right][snapback]108708[/snapback][/align]

                  Nagyon is egyszerû a móka. Pláne ha abszolút semmi különbség nincs a két gép között.
                  Sõt ha lenne hardver különbség, akkor is csak a forráskódból felrakott csomagoknál lehetne gond.
                  Csak most hirtelen nem tudom a ddt hogy illik paraméterezni. Olvass utána egy picit.

                  Hozzászólás: linux tükrözés #1995094
                  aty
                  Felhasználó

                    A „dd” nem erre való?

                    aty
                    Felhasználó

                      Akkor itt van egy free:Turbo Navigator

                      http://www.woundedmoon.org/win32/turbonavigator.html
                      [align=right][snapback]108329[/snapback][/align]

                      Nem az igazi, de elmegy. Kösz. Linuxforumon Windows supportálódtam vala.:D
                      Igazítás: ez átkozott gyors. Köszönöm.

                      aty
                      Felhasználó

                        Total Commanderrel mi a gond?
                        [align=right][snapback]108324[/snapback][/align]

                        Shareware alkalmazás.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,231-1,240 / 1,776