Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
CD-Rom imagesek között nem volt az fsnen ebbõl szûrtem le. Nem rám tervezték ezt a Mandraket úgy látszik, mert sehol se találom meg. Mandrake.comon még mindig nem találom. :angry:
OFF
GzaAz én találkozásom vele: nyáron szükségem volt egy felhasználóbarát linux disztróra, ami tökéletesen együttmûködik a laptopommal, és a magyarítása is jó(nem, nem a kde-hu csomagra voltam kiváncsi). Miután a Suse orbitális lassúságáért (telepítés alatt majd meghalt a 2.4ghzes celeron procival rendelkezõ laptop), majd az UHU-Linux furcsa X fagyásaiért, és anti-alising hibáiért le lett szedve, úgy döntöttem adok egy esélyt a Mandrakenek is. Miután az http://ftp.fsn.hun nyomát se találtam, elbandukoltam a mandrake.comra. Hát a cég oldalán mindent találtam, csak letöltésre utaló linket nem (Nagyon eldugták, ha egyáltalán van. Vagy én vagyok ennyire felületes?). Amivel találkoztam: csilivili online-shop, hiper-szuper klubtagsági ajánlatok, hangzagtos „get the facts” kampányok a disztró különbözõ kiadásairól.
Majd google és végre lett egy 3cds isom. Rossz helyen kezdtem úgy látszik, de azt nagyon csodáltam, hogy a cég oldala semmi támpontot nem adott arra, hogy hol töltsem le, csak arra hogy legyek klubtag pár dollárért stb. -> én erre azt mondom pénzéhes banda. Bocs, ez a saját véleményem.Nekem az az egyetlen bajom a Linux-al h nem találok egy csomó olyan progit ami a Windows-ban volt.
[align=right][snapback]100249[/snapback][/align]Van a vezérlõközpontban File associations. Ott lehet eszközt(devicet) is választani.
hm. Igazad van, de gondolj bele: a debian woody kb. mennyire hibamentes, és ennek mi az ára (elavult csomagok…) nagyon nehéz találni egészséges középutat.
[align=right][snapback]106592[/snapback][/align]Ezen én is elgondolkoztam közben, de a csomagoktól függetlenül egy normálisan müködõ, gyors(!) pl. Yast elvárható lenne.
A Linux szabadsága és flexibilitása pont egy felhasználóbarát desktop disztróban látszana meg. Egy-két disztrótól nem tudom mit féltetek, nem válik tõle a többi disztró „hülyeuser” operációs rendszerré. Nem volt sok hatással se a Suse, se a Mandrake a Debianra vagy a Slackwarre. Nekem ez a véleményem.
az 1 dolog. 😉 csak annyi, h azért létezik normális megoldás. Nem lehetetlen megírni 🙂
[align=right][snapback]106574[/snapback][/align]Csak mint látod már lassan egy éve áll a project, reméljük nem tûnik el, ha tényleg olan jó.
Az eleje azért kicsit anyázósra sikerült, ismerd el 🙂
[align=right][snapback]106571[/snapback][/align]Lenne itt még egy kicsi problemmám, hogy nem megy a hangkártyám. Ezzel lehet valamit csinálni?
[align=right][snapback]106566[/snapback][/align]Ha elmondod milyen típusú hangkártya.
Esetleg elmész az alsa-project.orgra. -
SzerzőBejegyzés