aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,271-1,280 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955450
    aty
    Felhasználó

      Huh… Fordítottatok már Xorg6.8-at Slackware alatt…. Egy óra tizenkét perc, majd install.

      Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992610
      aty
      Felhasználó

        Termeszetesen a barmilyenben benne volt a windows is.

        Es most akkor a kenyelmi szolgaltatasokrol, az UHU user, vagy ahogy emlitetted az atlaguser reszere, annak fenyeben, hogy megegyeztunk abban, hogy az atlaguser vagy tanul, vagy adminoltat:
        Ha tanul, akkor o valasztotta a linuxot, akkor kap kenyelmi szolgaltatast, ha utanajar, megcsinalja, baallitja maganak, segitseget ker, kap.
        Ha adminoltat akkor megcsinaljak neki.
        Ha picit utananezel, akkor eszreveheted, hogy az 1.2 elotti UHU verziokban csak itt a linuxforumon is, nagyon sok problema volt az automounttal.
        Nekem az a velemenyem, hogy aki nem hajlando egy ikonra kattintani ahhoz, hogy CD-t hasznalhasson, az ne hasznaljon linuxot. Ha nem rajta mulik, hogy mit hasznal, akkor meg kussoljon. Aki nem hajlando megerteni, hogy ez a rendszer igy mukodik, az ne hasznalja.

        Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992608
        aty
        Felhasználó

          vírusom nincs, avg+kerio védi a windowsom, eléggé hatékony.
          több módszer is van a fagyasztásra, pl a fent említett oshare packet-ek (elméletileg ki vannak védve, gyakorlatilag meg müxenek. kérdezd csak meg pl kl223-at, h a haverja gépe hogyan reagált az oshare csomikkal való pingelésre ^^); bár legtöbbször az oshare packet-ekkel való pingelés csak erõteljesen belassítja a célgépet;
          jah, és az a hiba a milleniumig (95, 98, 98se, me) benne van a windowsokban elvileg;

          én próbáltam mindenhogy, de nem akart menni, aztán egyszer csak „magától” mûködött; de problem kiküszöbölve, viszek dsl routert, amiben dhcp szerver van, és akkor mennie kell a dolognak ^^
          [align=right][snapback]106269[/snapback][/align]

          Nah majd kl223at megkérdem IRCen.
          9x-Me sorozatot legnagyobb jóindulattal se tudom oprendszernek nevezni. Minden bajnak a gyökerei õ voltak. Pl. azóta netezik mindenki rendszergazdaként.

          Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992598
          aty
          Felhasználó
            Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992596
            aty
            Felhasználó

              persze ki lehet kapcsolni ha valamelyik tweak-el kikapcsolod ,vagy kézzel beturkálsz a regeditbe ,de az  már megint nem átlag user
              [align=right][snapback]106260[/snapback][/align]

              Az átlagusert pedig nem idegesíti ez a felbukkanó menü, hanem örül neki hidd el.

              Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992594
              aty
              Felhasználó

                Nem tudom ezekhez milyen kényelmi megoldás kéne. Majd én kézzel mount-olom ami kell ,de lehet írni sriptet és ikonként feldobni , és csak kat.

                Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992592
                aty
                Felhasználó

                  Nem értem , hol és milyen kényelmi szolgáltatást ?
                  [align=right][snapback]106254[/snapback][/align]

                  Supermount, bootsplash, többszálas hangdaemon pl. ezekrõl volt szó eddig.

                  Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992590
                  aty
                  Felhasználó

                    Innen kiindulva mondtam azt korabban, hogy az UHU user mitosz. Lehet hasznalni barmilyen konnyen telepitheto oprendszert barkinek, de az orom az elso problemaig szokott tartani altalaban. Vagy meg kell tanulni bizonyos foku alapismeretet, vagy kell tartani egy „admint”.
                    [align=right][snapback]106250[/snapback][/align]

                    De ez ugyanúgy érvényes egy Windowsra is.
                    Nah de itt a probléma azzal volt, hogy kényelmi szolgáltatásokat nem kap meg a felhasználó.

                    Hozzászólás: Slacki-10.0 problémák #1991540
                    aty
                    Felhasználó

                      Ok be van állítve.. De egyik sem látja a másikat.. Ilyenkor mit lehet tenni?

                      Elmondom mit csintam. Van egy Slax fenn.
                      konzol: ifconfig eth0 10.0.0.2 netmask 255.255.255.0
                      ezzel elvileg be van állítva. A proxy adatai: ip: 10.0.0.1 mask: 255.255.255.0
                      linuxos gépen a a proxynál: Manually specify the proxy setting –> ott a serversnél a http-hez megadtam a 10.0.0.1 et. portnak, amit a program readmejében adtak azaz a 6588-at.
                      Mi mást kellene még csinálnom?
                      [align=right][snapback]106235[/snapback][/align]

                      Nah elõször tényleg a két gép lássa egymást. Pingre van válasz?
                      Slax esetén fenn állhat az a gond, hogy fel van rántva néhány iptables szabály, egyik versionban minden dropolva volt.
                      Mást nem kell csinálnod. Elméletileg mûködnie kell.

                      Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992589
                      aty
                      Felhasználó

                        A napokban kaptam @mailt az ms supporttol, irtak, hogy mivel europaba leptunk a support tanfolyamok ara megemelkedik.
                        Egy 4-5 napos (kepzelem a szinvonalat) tanfolyam ugy emlekszem 150-200E HUF.
                        No comment…
                        [align=right][snapback]106241[/snapback][/align]

                        A színvonal szerintem jó lehet, de egy System Administrator oklevél megszerzése min. 530ezer HUF+

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,271-1,280 / 1,776