aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mit tudtok a QNX-rõl? #1993091
    aty
    Felhasználó

      Szevasztok!
      Milyen fajta OS ez a QNX? Mit kell tudni róla? Ingyenes? Jó-rossz stb.
      Mindenfajta infót várok!
      Köszi
      Amúgy boldog karácsonyt mindenkinek!  😀
      [align=right][snapback]106177[/snapback][/align]

      Van belõle ingyenes és kereskedelmi változat is. Egy UNIX-szerû OS. Hardvertámogatottsága nem lehet túl jó. Ennyit tudok.

      Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992575
      aty
      Felhasználó

        amit viszont én hiányolok az uhu-ból, meg úgy a többi(?) linuxból is: USB Bluetooth támogatás. mármint rendesen, ugyanis nekem eddig több napi szenvedéssel sem sikerült kapcsolatot teremteni a telefonom (SE T630) és a PC-m közt. de lehet, h csak én vagyok a béna.
        [align=right][snapback]106168[/snapback][/align]

        http://www.se-box.hu/
        Az oldal készítõjével vedd fel a kapcsolatot, õ mindenképpen tud segíteni neked. Ugyan Fedora alatt használ egy bluetoothos Sony Ericssont, de a disztró mindegy szvsz.
        Amit én találtam az csak egy alpha program: http://rosko.net/osp/btrc/

        Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992573
        aty
        Felhasználó

          hogy olcsobb a windows stb
          [align=right][snapback]106160[/snapback][/align]

          Pontosan ez a másik véglet, aminek szintúgy nem szabad bedõlni. Minden ilyen hírt kétkedéssel kell fogadni, szóljon egyik vagy a másik oldal mellett. A politikai pártok is ugyanezt játszák velünk. Mindig az észérvekre kell hallgatni, nem pedig az egyik oldal „szokásos dumáit” felhasználni egy vitában.

          Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992572
          aty
          Felhasználó

            na sracok… belehet fejezni. supermount suxx, maradjunk ennel. ha tovabb folytatodik a flame, akkor zarok.
            [align=right][snapback]106156[/snapback][/align]

            Az UHUban is? Akkor gratulálok a hozzáállásodhoz és zárd nyugodtan a témát. Ennyit a Linuxos közösség megértõ magatartásáról az egyszerû felhasználóval szemben.

            Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992570
            aty
            Felhasználó

              http://www.linuxforum.hu/index.php?option=…d=2053&Itemid=2

              😉
              [align=right][snapback]106153[/snapback][/align]

              Hehe értelmetlen dobálózás. Dobjak én is egyet? A cikk kicsit ki van belezve ami felkerült erre az oldalra. Az eredetit tessék elolvasni a hwsw.hun.
              Idézek:

              Azt a Honeynet elnöke is elismeri, hogy a teszt során nem telepítettek elegendõ windowsos rendszert ahhoz, hogy valódi jelentõséggel bíró adatokat kapjanak a Microsoft operációs rendszerének biztonságáról. A jelentésben az sem szerepel, hogy a Windows XP melyik változatát használták és elvégezték-e rajta a szükséges biztonsági frissítéseket. A teszt során a Windowst futtató számítógépeket kivétel nélkül internetes férgek fertõzték meg, nem pedig hackerek.

              Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992569
              aty
              Felhasználó

                Szerintem a linuxbol nem lehet windowst csinalni, es ez igy normalis. 😉
                [align=right][snapback]106150[/snapback][/align]

                A felhasználóbarátság nem egyenlõ a Windowssal. Ezt kellene elfelejteni. Senki nem akar Windowst csinálni az UHUból, csak egy normálisan használható rendszert.

                Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992568
                aty
                Felhasználó

                  Ez a hiba otthoni felhasználó esetén veszélyes. Ha ez rendszergazda számára jelentett problémát az komédia.
                  Egyébként ugyanilyen jellegû, sõt súlyosabb hiba Debian alatt: http://www.linuxsecurity.com/content/view/106738/100/
                  Más kérdés, hogy ez nem minden esetben jön elõ, de akkor egy védtelen gép kerülhet az internetre.

                  Szóval nem érdemes ilyesmikkel dobálózni, mert mindkét rendszerben van bõven hiba.

                  Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992566
                  aty
                  Felhasználó

                    Nah mindegy hagyjuk.
                    Mindenesetre nem értem, hogy miért baj, ha egy desktop Linux egyre könnyebben kezelhetõvé, praktikusabbá válik, miközben a biztonság és a stabilitás is megmarad.
                    Nem arról van most szó, hogy a Debian vagy a Slackware túlságosan „kezdõ felhasználó barát” lesz, hanem arról, hogy egy desktop Linux esetén ezek a funkciók létfontosságúak.

                    Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992565
                    aty
                    Felhasználó

                      Ezek az emberek windowst fognak hasznalni, es naivitas azt hinni, hogy ez megvaltozik hamarosan. Annyira nem rossz a win nekik, hogy ne mukodne kis segitseggel ugy-ahogy.
                      Es ott vannak a gamerek, akiknek ervet sem tudnek mondani.
                      [align=right][snapback]106144[/snapback][/align]

                      Nagyon sokan vannak, akik nem játszanak a géppel, és csak ilen alapvetõ dolgokra használják. Nekik az UHU tökéletes lenne, egy kis finomítással, amit nem értem miért de néhányan elleneznek. Az UHU tudtommal nem kiszolgáló oldali disztró, tehát nem értem mi ez a sápítozás, hogy esetleg többszálas hangdaemon, bootsplash, és supermount lesz benne.

                      De ha a Linux szerinted továbbra se érett ezekre a szerény feladatokra egy egyszerû felhasználó kezében, akkor ezek után az összes desktop disztrónak félre kellene állnia, ahogy a Redhat is tette. Ebbõl következõen nincs szükség se UHUra, se Susera, se Fedorára. Ez szomorú.

                      Egy dolgot pedig ne felejtsünk el, a Windows pénzbe kerül. Ha Sulinet Expresszben vagy Campusban veszed akkor is kifizetjük az egész árát, csak nem közvetlenül a boltban. Ezt nem szabadna szem elõl tévesztenünk.

                      Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992564
                      aty
                      Felhasználó

                        Szerintem az UHU felhasznalo mitosz. Ez az UHU ilyen felfogasban nem lesz meghatarozo szvsz. A Suse az utobbi idoben felismerte, hogy nem mukodik az ossze-vissza kapkodas, szepen visszaallogat a szabvanyos megoldasokhoz. A linux meg jo sok ideig nem hasznalhato minimalis ismeretek nelkul, en ugy latom, igy van jol, kenyszerit az ismeretszerzesre.
                        [align=right][snapback]106139[/snapback][/align]

                        Pedig hidd el, hogy sokan csak szövegszerkesztésre, internetezésre, filmnézésre, zenehallgatásra akarják használni a gépet. Nincs idejük megismerkedni egy operációs rendszerrel a velejéig.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 1,776