aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992563
    aty
    Felhasználó

      Nalam a cdrom mountulas 3 betu leirasa+ 1 enter, a cd spindow idotartama alatt kb. husszor be tudnam irni. A cd umount + kiadas 1 betu+enter, es biztosan tudom, hogy a mount lockolta a drive-ot. Ilyesmire van kitalalva az fstab es az alias.
      Le az automounttal! 🙂
      [align=right][snapback]106135[/snapback][/align]

      Ez szerinted az UHU felhasználóinak is jó? Ha nem akarod nem kötelezõ használni, de én is szívesen használnám, mert számomra gyorsabb megoldás a supermount. Annyira azért megfontolt ember vagyok, hogy nem kapkodom ki csak úgy a cdt, de fölösleges mozdulatot nem végzek miatta.
      Otthoni felhasználásra igenis helye van a supermountnak akár a kernelben is. Ahogy a kernelben eddig is rengeteg kizárólag otthon alkalmazandó driver van.

      Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992562
      aty
      Felhasználó

        supermount-automount vs. manual mount
        Nem veletlen maradt meg jelenleg is a manual mount. Ugyanis a Linuxos gepek tobbsege a maai napig meg mindig nem _DESKTOP_ hanem szerver gep. Egy szerver meg ne legyen supermount, egy szerverbe csak a root rakjon cd-t. Csak a root tudjaa beallitani ki-mit mountolhasson.

        Kepzelj el egy wines halot  ahol van 100 gep egyikben egy cd jogtar amit mindenki hasznal. Akinek  a gepeben van ez a cd gondol egyet es kikapja. Szerinted kekhalallal elszall minden gep ami ezt hasznalta ekkor?
        Valasz: igen 🙂
        Szal a manual mountnak igenis meg vaan a maga helye.

        Kov. pelda: cd-rol futo tuzfal. Jo lenne egy supermount defaultban? 🙂
        [align=right][snapback]106107[/snapback][/align]

        Hali.
        A Linux kernel elemei ki és bekapcsolhatóak.

        Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992561
        aty
        Felhasználó

          Nah válaszolok, és én befejeztem, mert jön valami karácsony féleség :rolleyes:

          Aty:
          „Egy Woodyhoz nagyobb méretû security fixek jönnek le, mint egy XPhez, ha az SP1-2t beleszámoljuk, akkor is.”
          hm.
          1. azért érdemes megnézni milyen_mértékû hibákról jönnek a javítások.
          2. semmi info nincs a windowsban még meglévõ ekkora, és/vagy még nagyobb hibákról.
          3. és legalább jön javítás. nem kétévente egy, ami ráadásul elég durván vág gallyra gépeket.
          [align=right][snapback]106095[/snapback][/align]

          Hibák mértéke sajnos már nem annyira eltérõ, de a Linux mentségére én azt hoznám fel, hogy egy óriási programhalmaz a Windowssal szemben, ami feltelepítés után csak egy fapados rendszer. A Linux elõnye szvsz pont az(most Debiannal mondom el 😛 ), hogy egy apt-get dist-upgrade-el minden(!) programot egyszerre frissíthetsz. Míg Window alatt neked saját magadnak kell figyelgetned az öszes szoftver frissitéseit, ha up-to-date és biztonságos rendszert akarsz. Lehet, hogy egyes szoftverekben van önálló frissités-modul, de ez nem általános. Illetve, az se biztos, hogy az adott programra idõben megérkeznek a security fixek, egy disztribúcióba bekerülésnek viszont ez alapfeltétele.
          Ezeket a SP-eket én is unom már. SP2re frissítettem egy laptopot, egy napom ráment, mert néhány ras*.dll-t nem tudott frissíteni (megjegyzem a pinball.exe frissítése sikeres volt), és a sikertelen frissités bejelentése után automata újraindult, majd természetesen nem tudott betölteni és folyton újraindult még bármilyen GUI megjelenése elõtt. Nem érte meg.

          Na akkor megiscsak beszelhetunk. 😉
          Szoval eskuszom, tenyleg klasszikus MS reklam ize van annak a postnak, akarhogy nezem is.
          Tisztazasok, valaszok:
          *- a Windows mikrokernele esetén persze, hogy kevesebb a kernelhiba, és ez így van rendjén, az eszközillesztõk hibája nem kernelszintû, nem egyenes következmény a rendszer teljes összeomlása*
          Akkor a win kekhalalok nem kernelszinten kovetkeznek be olyan gyakran… LOL
          Nem ra’d értem!, de ez szanalmas kifogas… Ilyen alapon mint emlitettem, a linux kernel betoltodese a hardverfelismeres szintjeig ervenyes, a modul mukodes mar nem tartozik ide. Vagy minden modul betoltese elott egy uzenetet kapna a user, hogy ez nem kernelszintu eszkozvezerlo, nem ment at a LINUX tanusito vizsgalaton, ezert hasznalata veszelyes?? 🙂 Mert az MS igy szeretne atpasszolni a kernelszintu hibakat a hardvergyartokra, csak eppen attol meg a windows omlik ossze…
          A linux kernelbe rakott eszkozvezerlok ilyen alapon 1000x megbizhatobbak a wines drivereknel.

          Megbízhatóbbak is a Linux kernelbe rakott eszközvezérlõk, mert döntõ részüket a kernelfejlesztõk készítették, persze a hardver-készítõk valamilyen szintû együttmûködésével. A Windows eszközvezérlõit azonban csak kis hányadban a Microsoft – így könnyû kifelé mutogatni, ez tény.
          Sajnos a nagy cégek gyakran nem hajlandóak Linux alá drivert készíteni, nem gondolják üzleti érdeküknek. Ezzel szemben számomra kis öröm, hogy, mint Linux-felhasználó nem kell telepítõ cdkkel rohangálnom, mert a kernelben minden driver benne van már, és ezek egy default kernelbe modulba is vannak rakva + az initrd is teret nyer.

          Hozzászólás: Eggdrop #1993034
          aty
          Felhasználó

            Sziasztok!

            Mivel böngészõt nem találtam Mandrake 10.0-ban, ezért CD-rõl telepítettem Eggdrop-ot, de sajnos nem tudom hova mentette.

            Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992557
            aty
            Felhasználó

              En ugy dontottem, hogy nem folytatom a beszelgetest.
              Te tipikusan olyan dolgokat allitassz a windowsrol, amik mindenfele osszevetest lehetetlenne tesznek. Stingnek (PcForum) vannak ilyen beidegzodesei hogy a windows kernel hude uber. Mert az a rohadt eszkozilleszto s a user tehet mindenrol.
              Tudomasom szerint durvan a kernel felel a szoftverek es a hardvereszkozok kozotti kommunikaciokert. Ha ezt nem igy tekintjuk, akkor a linux kernelben tessek mindent modulba forditani, es a kernelhibak kozul tessek kizarni minden olyan esemenyt amikert a modulok a felelosek. Te durvan erre hivatkozol a windows kernelnel a peldadban is a user a felelos mert kiveszi a CD-t… Ez nem „user space” felelosseg…. 😉
              A kernel configon is hiaba vitaznank, nincs ertelme, Neked bekattant a PS/2. 😉
              Ugye felhaborito az is, hogy a processzortipus valamelyikre be van allitva…
              Kernelt forditani lehet lamaknak is, de abbol kerekedik a hu de szar ez a linux topic.
              Ha nem lenne defult kernel config, akkor meg azert haborognal…
              Az update ugye megint tipikus Sting humbug, hogy minden hiba azert van, mert nem frissitett a hulye user… Ja, hat ugye ilyen alapon az RPC-t lealazo virnyak sem szamit kernelbugnak, mert ugyan mi koze lenne a tavoli eljarashivasnak a kernelhez…
              De ugyanakkor az az iso9660 hiba amit boldogan ujsagolsz az durva kernelhiba, pedig elgondolkodtato lenne, hogy melyik bug fogyasztott a „draga idonkbol” tobbet…
              En olyanrol sem hallottam aki a bugjelentesen kivul talalkozott vele e’loben…
              Bezzeg akkor nem pampogott senki updaterol, mikor haltak le a mutansoktol a wines gepek sorra… Fel ev mulva ugyes huzas lamerezni azokat, akik nem informatikaval szeretnenek foglalkozni otthon, hogy miert nem frisitettek idoben…..
              Az rdesktopos dologrol meg vegyuk ugy, hogy vicceltel…
              A hires optimalizalt linuxkerneles megborulasrol megint viccelodni kellene, mert ugye a full rendszer 2-5 perc mulva ahogy volt mukodik, ellenben a wines alkalmazasok ujratelepitese megint a draga idod rabolja…. Vagy ott nem szamit? :::

              En sokaig hasznaltam windowst itthon, a ceges gepemen ma is win98 fut, es lehet, hogy nagykepuen hangzik, de eleg jol ertettem/ertek hozza. Vannak gepeim, amiken w95-ok 98-ak futnak durvan 5-7 eve mindenfele ujratelepites nelkul. (Es igaz) Hasznaltam NT szervert, a vas halt ki alola… Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy nem „Pistikenek” probalsz itt bemeselni dolgokat. Keves bajom volt a windowssal, ennek ellenere 1000x is inkabb linux. Kesz. Mountolom a CD-t napi 0-2-szer, szumma 1,5 sec., Te pedig inditgasd ujra a wint minden szoftvertelepites utan. 😉
              Az hogy vannak hibak a linuxban nem vitas, de a helyzet komolysaga messze van attol, amekkora pataliat csapsz korulotte, az pedig hogy felreertunk csak mentegetozesnek tunik, mert akkora dumat vagtal le itt a stabil windowsrol, hogy Ballmer kuldene a penztarhoz ha tudna’…

              Az UHU-s temarol meg annyit, hogy 1 pici toredeke az amit leirtal, annak ami a realitas, es a helyzet messze nem olyan egyszeru, es foleg, szvsz soha nem szeretnem ha egy linux a windows alternativaja legyen… Attol a windows nagyon messze van….
              [align=right][snapback]106078[/snapback][/align]

              Hidd el, hogy nagyon nem fogtad még fel mit akartam mondani a hozzászólásommal.

              A Win részre válaszoltam, de ne csak azt olvasd el pls.

              Akkor elõször picit a Windowsról, hogy zárjuk már levégre ezt a mellékvágányt.
              – a Windows mikrokernele esetén persze, hogy kevesebb a kernelhiba, és ez így van rendjén, az eszközillesztõk hibája nem kernelszintû, nem egyenes következmény a rendszer teljes összeomlása
              – ki lenne a felelõs, ha adatmásolás közben eltávolítja a felhasználó az adathordozót?
              – bekattant a PS2, mert már unom modulba pakolni folyton.
              – miért lenne felháborító egy adott processzortípusra optimalizált kernel? Nem hordozható, de legalább többet kihoz a gépbõl.
              – az update viszont már komoly kérdés. Egyrészt az MSBlaster féreg volt. Másrészt a Windows egy szolgáltatását használta ki, nem egy kernelhibát. Majd legközelebb a Samba hibáját is kernel hibának minõsítik ilyen hozzáállással. Ne tudd meg hányszor pampogtam Stingnek hogy javítsa már a sületlenségeket a pcforum.hun, nem történt semmi se, pedig ott is volt jó pár cikk, ami minden ok nélkül kernelszintûnek nevezett linuxos hibákat.
              Ez az RPC hiba. Ugyanilyen Linuxon is elõfordulhat, elõfordulhatott volna. Csak nem császkál nyitott tûzfallal több millió Linux OS a neten. Windowsból van elég, érdemes rá férget írni.
              – szerinted kit szívattak volna meg egy ilyen ISO9660 hibával? Ha Windowson jelent volna meg ez a hiba, éveken keresztül „jól megírt” koronggal jártak volna a cracker-jelöltek, és megmuttaták volna õk milen sztárok, hogy egy CD-vel össze tudják omlasztani a szegény áldozat gépét.
              – frissitteni alapvetõ kötelesség. Pláne egy olyan operációs rendszeren, amire rengeteg féreg/vírus terjedt el. Ha megfigyelted a frissítések mindig megjelentek a férgek feltûnése elõtt. A tûzfalat is illik beállítani. Ez egy hozzáértõ feladata, ha a felhasználó nem ért hozzá – ugyanúgy mint Linux alatt. Ha Linuxot kinn mersz hagyni tûzfal nélkül, mert úgysincs rá semmi féreg, se exploit azzal magadról állítasz ki bizonyítványt sajnos. Mindig a maximális biztonságra kell törekedni még egy otthoni gépen is, így nem fog idõt elvenni tõled egyik rendszer se.

              Informatikus hibát soha nem nevez komolytalannak, pláne ha az elnevezést a szoftver szerény elterjedtsége, illetve a felhasználók komoly felkészültsége indokolja csak.

              Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992556
              aty
              Felhasználó

                „Windows kernele speciel nem borul meg, mert vajmi kevés ráhatással van rá egy alaplapcsere.”
                Ez nem igaz. Cseréld ki az alaplapot és a chipset csere miatt az XP nem bootol többé. Van egy aranyos kis kék hibaüzetes konzol ablaka, ott fog mindaddig parázni, amig ujra nem telepited. Igaz hogy mikrokernele van de az alaplapcsere pl. betesz neki. Volt ilyen esetem és egy másik XP-be kellett tenni a vinyót hogy az adatokat átmentsem.
                Egyébként nincs mindenben igazatok. Van aki nem azért használ Linuxot, mert az Linux. Ha te ilyen vagy akkor te vagy a gépért, és nem a gép teérted. Van aki szórakozni akar, lazulni, netezni, stb., de nem kíván vírusok/spywarek/stb miatt parázni. Az is használhat Linuxot, megvannak az ehhez való desktop disztribek. Mandrake, SuSE, Fedora,UHU, a különbözö Live disztribek.
                Aki pedig a gépért él annak ott a debian és társai.
                [align=right][snapback]106028[/snapback][/align]

                Engem mindenki félreért ma, vagy nem olvassa végig a hozzászólásomat?
                Nem a kernel cseszõdik el, hanem az eszközillesztõk körül lesznek óriási problémák…

                Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992554
                aty
                Felhasználó

                  Azert enyhen vicces dolog amiket irsz.
                  A 70-es evek szobameretu gepeiben nem volt CD-rom.
                  Lattam nem egy esetben onmagaba hullo wint amint a cd-t kiszedtek belole epp telepites, programhasznalat kozben.
                  Lattam nem 1 esetben cd behelyezes utan az elozo reg kivett cd tartalmanak mutatasat teljesen hiabavalo frissitesi keresek utan.
                  Lattam hegynyi cd kezelesi problemat windowsos forumokon.(Tegnap meg volt, ma mar nincs CD meghajtom, stb…stb..stb
                  Aki nem tudja egyszeruen megoldani a kezi mountolasat egy CD-romnak, az utogesse le a 16-50 billentyujet, es nosztalgiazzon a szeretett windowsarol.
                  A linuxos kernelhibas dologra linket adj.
                  Ha kell automountos szar Neked, ne sirankozz, ird meg.
                  A default config hasznalata linux kernelforditasnal az elkoveto kepessegeit tukrozi…
                  Az hogy a win kernel stabilabb, mint a linux, az a szuklatokoruseged hibaja.
                  Ha szepen hozzaadod a kernelhez a gagyi, szar, hibas eszkozmeghajtokat, amiket ugye a win nem kernel szinten hasznal, akkor mas eredmenyre jutsz.
                  A linux kernelmodulok bugjai nem halastjak le a rendszert tobbszor mint a win meghajto szoftverek.
                  Win frissitett rendszer… Kac,kac… Ezt annak mond, akinek nincs hogyan frissitenie a rendszeret az 56K-s modemmel, a kapott @mailtol meg felfordul a rendszere, arrol nem is beszelve, hogy SP2 kamikaze esetek rulez….
                  A win rootkitjeirol meg annyit, hogy a honszeretett kerneled lazan aszisztal ahhoz, hogy a rendszert az o segitsegevel boritsak meg…, de en megboritom neked egy csupasz ures diskkel ugy, hogy ha betesszuk a gepbe meghal a bootnal….
                  Automatizmus rulez, cserelj alaplapot, megborul a hires kernel + vehetsz masik windowst, de mar nem OEM aron…
                  Az ertekes perceidet csak pazarold nyugodtan virusirtasra, ujratelepitesre, szoftvervasarlasra de ne itt szord a hulyesegeidet…

                  Toma_
                  [align=right][snapback]106011[/snapback][/align]

                  Ki beszélt arról, hogy CD-ROM volt? Hordozható adattárolók viszont voltak, én errõl beszélek. De ma sem csak CD-ROMról van szó. Gondoljunk a Pendriveokra is.
                  Józan ember vagy, hogy telepítés közben kiszeded a CD-ROM-ot? De ezzel szerintem a leglámább Winuser is tisztában van, amíg villog a lámpa, nem nyúlunk hozzá…

                  Hozzászólás: SuSE Linux 9.1 #1990475
                  aty
                  Felhasználó

                    Hát hiába: „A tudomány határtalan”
                    Mikor én ezt megnéztem (az már nagyon nem tegnap volt), tudott magyarországot, meg Budapestet, oszt kész!
                    [align=right][snapback]105998[/snapback][/align]

                    Attól függ melyik szolgáltatód választod a jelentéshez. Azt hiszem a weather.com tényleg csak Budapestet tud, de a bbc.comnak részletesebb adatai vannak. Persze lehet, hogy pont fordítva, és lehet hogy egy harmadik szolgáltató a jó. Próbálgatni kell, én mostanában sajna nem használtam.

                    Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992553
                    aty
                    Felhasználó

                      summa summarum: a linux paranccsori oprendszer, a parancsertelmezo (shell) alatt barmit vegre lehet hajtani, es ezt parancsokkal teszik. ha vki sok parancsot ir, akkor megtanul gyorsan gepelni, es egy mount /cdrom nem okoz neki gondot.
                      najo, meguntam 🙂
                      [align=right][snapback]105992[/snapback][/align]

                      Felesleges idõpocsékolás az a 2 másodperc is, amíg begépeled.

                      Hozzászólás: SuSE Linux 9.1 #1990473
                      aty
                      Felhasználó

                        és mi a Program neve ?
                        [align=right][snapback]105985[/snapback][/align]

                        Mint már mondtam Superkaramba, és ahhoz lehet appletokat letölteni a már említett címrõl.
                        Ha nem lenne a Susenak része, akkor letöltheted innét rpmben a Superkarambat: http://linux01.gwdg.de/~pbleser/rpm-naviga…es/superkaramba

                        Az idõjárás applet pedig rengeteg magyarországi állomás adatait feldolgozza, többek között az én környékemen Szombathely, Taszár, Nagykanizsa állomásokét monitorozza. De a legjobb funkciója nem az, hogy kiírja az aktuális hõmérsékletet, szélsebességet (ahhoz csak ki kell mennem a házból és megnézem magamnak 😀 ), hanem idõjáráselõrejelzés is van, mint látható a képen. 5 nap hõmérsékleti adatait mutatja elõre.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 1,776