aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,311-1,320 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mi az a VMWare? #1992973
    aty
    Felhasználó

      Mi is ez? Vmi hasonló emu, mint a többi?
      [align=right][snapback]105952[/snapback][/align]

      Ez egy virtuális gép, nem emulátor.
      Segítségével egy Windows futtathatsz „ablakban” Linux alatt, vagy egy Linuxot Windows alatt. Vagy akár a BSDt is támogatja, nem vagyok benne biztos.
      Hozzáteszem, hogy fizetõs, de van belõle 30 napos próbaverzió.

      Hozzászólás: Mandrake vs SuSe vs Windows #1992916
      aty
      Felhasználó

        MainActor, acrobat reader, real player..

        SuSE szerintem tökéletes kezdõknek (is).
        [align=right][snapback]105936[/snapback][/align]

        Real Playerre gondoltam közben én is. Acrobat Reader viszont csak mostanság váltott licencet, nem? Mivel Debian csomaglistában benne van, de nem engedi telepíteni(pedig non-freere van állítva az apt source).
        Ha nem akar a Linuxszal mélyebben megismerkedni, akkor tökéletes.

        Hozzászólás: Mandrake vs SuSe vs Windows #1992914
        aty
        Felhasználó

          Akkor mi nincs GPL alatt? A GPL mint egy vírus, mindent megfertõz, amihez köze volt, én így tudtam. Yast talán nincs GPL alatt, vagy micsoda?

          Csak mit ajánljak kezdõ usernek? Ha Mandrake, Suse ilen pénzes szarok. Fedora, UHU esetén pedig kell dolgozni a parancssorba is. (DOSba 😀 😀 😀 )

          Hozzászólás: SuSE Linux 9.1 #1990470
          aty
          Felhasználó
            Hozzászólás: Mandrake vs SuSe vs Windows #1992912
            aty
            Felhasználó

              hát éppen ez az a SuSe arról híres, hogy még a Personalból is tud az csinálni Professionalt aki nem tudja megvenni, igaz én azt nem próbáltam, de tny, hogy nekem megvásárolt van, ismerek olyat akinek nyúlt van és engedi frissíteni, a mandrake viszont nem enged…
              [align=right][snapback]105920[/snapback][/align]

              Nem igazán értem ezt a nyúlt dolgot. GPL licenc alatt van az összes csomag a Suse Prof.ban is nem? Akkor meg mi ez a lopott Suse? Olyan nem létezik. Az hogy nem teszik ki az ISOt belõle hivatalosan, az még nem jelenti azt, hogy nem lehet másolgatni.
              Rendeltem másolt SUSE DVDket is 9.1bõl még anno, kétlem hogy a srác kockáztatna, mivel a Novell is BSA tag.
              Másrészt kétlem, hogy a Suse rendszere hitelesít az alapján, hogy regisztrált példányod van-e.
              Nah mindenesetre én már hálistennek seholse küzdök Suseval. De talán a legjobb disztró olyanoknak, akik Windows alól térnek át, de a Linuxszal nem akarnak mélyebben megismerkedni.

              Hozzászólás: Mandrake vs SuSe vs Windows #1992909
              aty
              Felhasználó

                Suseból nekem nincs vásárolt verzióm, mégis úgy emlékszem, hogy simán engedte a frissitést.
                Linuxok általában meglátják egymást, legalábbis még nem volt belõle probléma nálam. Grub.conf készítése meg nem annyira veszélyes dolog, ha mégis valami gond lenne.

                Hozzászólás: Kezdõ slackes #1991348
                aty
                Felhasználó

                  Hejj itt aszem én vok az abszolúlt kezdõ. Ha letöltök egy ilyen Live disztrit, akkor az nem bántja a HDD lévõ anyagot, amikor bebootol?
                  Sry.. h nem a témához kapcsolódik..
                  Dani
                  [align=right][snapback]105864[/snapback][/align]

                  Kapcsolódhatsz a témához ha a Slackware alapú SLAX-et töltöd le, ami 180megás, de tartalmazza a KDEt. A SLAX nem ír a winyóra ha nem kéred külön, CDrõl fut különállóan. De például ha van min. 512mb ramod, akkor már ajánlott memóriába másolni a rendszert, és akkor egy rettenes gyors Live Linux tulajdonosa lehetsz.
                  A Suse live cdi szoktak írni a merevlemezre, de csak létrehoznak maguknak egy fájlt rajta, ha tudják olvasni az adott partíciót, szóval õk se kutyulnak bele, az adataid mindenképpen biztonságban maradnak.

                  Hozzászólás: Mandrake vs SuSe vs Windows #1992906
                  aty
                  Felhasználó

                    Sikerült leszednem a Mandraket, fel is raktam, kezes bárány volt ,de van egy pár gond

                    1. DVD-ROM-ról telepítettem mivel DVD verzió, 3 optikai meghajtóm van az egyik egy LG DVD-ROM A Másik egy LG GSA-4120B DVD-RAM, a harmadik meg egy Philips CD-író, a gond az, hogy amikor a netet akarom telepíteni, akkor kidobja a CD-író ajtaját, hogy tegyem be a DVD lemezt, hát ez lol, mert abba aztán tehetm, ezt HDB-nek nevezi, hogy lehet ezt át állítani?

                    A másik meg az, hogy a SuSe Grubját tettem vissza ,most nem idnuld a mandrake, szóval a rendszertõltõhöz hogy adjam hozzá? mármint a Suse rendszertõltõjéhez.

                    A MAndrake Grubja, saját oprendszerérõl ezeket írta ki:
                    ind file. /boot/vmlinuz
                    gyökér : /dev/hdg8
                    hozzáfûzés: acpi=ht resume=/dev/hde8 splash=silent

                    megjegyzem, most a SuSe is ezeket állítja magáról, mármint ami a fenti két sort illeti, mivel a hozzáfûzés részt a SuSe alatt nem is találtam, tehát akkor most hogyan tovább?
                    [align=right][snapback]105854[/snapback][/align]

                    1. /etc/fstab-ban nézz körül, ott variáld.
                    2. /boot/grub/grub.conf – ezt szerkeszd megfelelõen. Melyik partíción van pontosan a Mandrake ill. a Suse? Van-e külön /boot partíciójuk? Ezekrõl adj egy listát, cserébe adunk egy grub.confot 🙂

                    mount
                    cat /proc/partitions
                    ezeknek a kimenete lehet érdekes számunkra.

                    Yastban is biztos megoldható valahogy. De így lesz tisztább szvsz.

                    Hozzászólás: egy egyszerû kérdés #1988531
                    aty
                    Felhasználó

                      Azt hittem hogy a linux kernel stabil és ha valami nincs támogatva akkor nem szól hozzá és nem fagy.
                      [align=right][snapback]105824[/snapback][/align]

                      Manapság már a Windows kernele stabilabbnak számít, mint a Linuxé. Windows alatt nem tudom mikor hallhattunk utoljára olan hibáról, ami kernelszintû volt, talán 5.0 óta egyáltalán nem.
                      Amin óriásikat szoktam röhögni: letöltök kernel.orgról egy kernel forráskódot, az alapconfigban a PS2es egér támogatás nem modulként van beállítva… – no komment.

                      Hozzászólás: egy egyszerû kérdés #1988530
                      aty
                      Felhasználó

                        Azért vannak olyan disztribúciók, amik nem állnak tõle fejre.
                        [align=right][snapback]105776[/snapback][/align]

                        Persze, hogy vannak. Többek között ezért szerettem meg újra a Suset, ill. másoknak is ezt ajánlom. Magamnak marad a Slackware fõ OSnek, mert a grafikus beállítófelületektõl meg túlzottan elszoktam már.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,311-1,320 / 1,776