aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: nem elég gyors a programok indulása #1992862
    aty
    Felhasználó

      hasznalj mas alternativakat.
      kde helyet: xfce, *box (open, flux, black), enlightenment, icewm, windowmaker
      kmail helyett: evolution, sylpheed
      konqueror helyett: firefox vagy opera

      ha ezekhez tartod magad, akkor joval gyorsabb lesz minden. torekedj arra, hogy k* cuccokat _ne_ hasznalj, helyette inkabb gtk-s dolgokat.
      [align=right][snapback]105829[/snapback][/align]

      Hát ilen gmplayer, xchat, xmms.. – hát ezeket gtk torzszüleménynek tudom csak becézni.

      Hozzászólás: egy egyszerû kérdés #1988524
      aty
      Felhasználó

        Nagyon egyszerü kérdés : miért fagy a rendszer ha bedugom a usb-s pendrive-ot ? és miért kell átmenni xp-be ,hogy átvegyek valamit rá ?
        [align=right][snapback]105773[/snapback][/align]

        Mert olyan szuper a Linux usb támogatása, és természetesen mai napig kuriózum, hogy valamit automatikusan mountoljon.
        Nézd meg nincs-e valami experimental usb modul betöltve, nálam az egyik ilen kísérleti usb modul miatt kikapcsolás(!) elõtt rendre kifagyott.

        Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955428
        aty
        Felhasználó
          Hozzászólás: Iptables + Samba #1991028
          aty
          Felhasználó

            137:139(itt udp is), ill 445ös portok vannak engedélyezve nekem a sambához. A 137:139bõl nem vagyok biztos hogy mind a 3 kell.

            Ha drop az alapszabály, akkor problémát jelenthet a samba nyomtatómegosztás szolgáltatása, mert annak kell egy 6xx port is. Sarge alatt nálam ezért nem akart elindulni a samba. Kapcsold ki a sambaban ezt a szolgáltatást, vagy keresd meg a pontos portszámot.

            Hozzászólás: Eggdrop #1991367
            aty
            Felhasználó

              Helló!

              Igazából partyline-ba sem tudok belépni. Ugye DCC Chat kizárva, mert nincs fent IRC-n. Második eset telnet:
              kilincs:~/wipyd$ telnet 127.0.0.1 6010
              telnet: passing $DISPLAY as localhost.localdomain:0.0
              Trying 127.0.0.1…
              Connected to 127.0.0.1.
              Escape character is ‘^]’.

              Tulajdonképpen nem értem mi ez.

              Hozzászólás: Eggdrop #1991365
              aty
              Felhasználó

                Partylineba nyomj egy „.status”t hogy lássuk mit csinál.

                Hozzászólás: a linux és a lányok #1969865
                aty
                Felhasználó

                  Ez egy nagyságrenddel látványosabb mint az irc 🙂  Gondolom ki se próbáltad.
                  Bar terminal ablakban nem megy… de dolgozok rajta :))
                  [align=right][snapback]104264[/snapback][/align]

                  Az ilyen összekötögetés neked látványos? Ez fölösleges eye-candy, ha már ennyire a látványra mész akkor tessék itt egy QTs irc kliens. Látványos, de használható :rolleyes:

                  Hozzászólás: távoli asztali kapcsolat #1991066
                  aty
                  Felhasználó

                    sziasztok!

                    szeretném elérni winxpvel a fedora3-at távoli asztali kapcsolattal. kérdésem van-e
                    valami egyszerü progi ehez?
                    [align=right][snapback]104034[/snapback][/align]

                    KDE-kcontrol-network
                    Munkaasztal-megosztás ez nem jó? Nem tudom hogy a wines rdesktop prokollon megy-e.
                    Másrészt próbálkozhatsz vncvel.

                    Hozzászólás: DCPlusPlus #1987785
                    aty
                    Felhasználó

                      szia pomm megcsináltam az mc-vel és ezt az üzenetet kaptam      /mnt/cdrom1-ASUS_CD-S520A/packages$ /usr/share/mc/extfs/deb run /mnt/cdrom1-ASUS_CD-S520A/packages/dc-gui_0.78-2.2_i386.uhu INSTALL
                      Installing /mnt/cdrom1-ASUS_CD-S520A/packages/dc-gui_0.78-2.2_i386.uhu
                      dpkg: requested operation requires superuser privilege        szerintem valami nem okés
                      [align=right][snapback]104022[/snapback][/align]

                      rootként csináltad?

                      Hozzászólás: Több hang együtt, egyidõben #1990500
                      aty
                      Felhasználó

                        Hogy csináltad a kcontrolban az ESD-t? Nekem nincs bent az aRTS alatt…
                        (ld. csatolt kép)
                        [align=right][snapback]103697[/snapback][/align]

                        Pedig ott kell lennie. Fenn van az esound csomag?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 1,776