Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hasznalj mas alternativakat.
kde helyet: xfce, *box (open, flux, black), enlightenment, icewm, windowmaker
kmail helyett: evolution, sylpheed
konqueror helyett: firefox vagy operaha ezekhez tartod magad, akkor joval gyorsabb lesz minden. torekedj arra, hogy k* cuccokat _ne_ hasznalj, helyette inkabb gtk-s dolgokat.
[align=right][snapback]105829[/snapback][/align]Hát ilen gmplayer, xchat, xmms.. – hát ezeket gtk torzszüleménynek tudom csak becézni.
Nagyon egyszerü kérdés : miért fagy a rendszer ha bedugom a usb-s pendrive-ot ? és miért kell átmenni xp-be ,hogy átvegyek valamit rá ?
[align=right][snapback]105773[/snapback][/align]Mert olyan szuper a Linux usb támogatása, és természetesen mai napig kuriózum, hogy valamit automatikusan mountoljon.
Nézd meg nincs-e valami experimental usb modul betöltve, nálam az egyik ilen kísérleti usb modul miatt kikapcsolás(!) elõtt rendre kifagyott.137:139(itt udp is), ill 445ös portok vannak engedélyezve nekem a sambához. A 137:139bõl nem vagyok biztos hogy mind a 3 kell.
Ha drop az alapszabály, akkor problémát jelenthet a samba nyomtatómegosztás szolgáltatása, mert annak kell egy 6xx port is. Sarge alatt nálam ezért nem akart elindulni a samba. Kapcsold ki a sambaban ezt a szolgáltatást, vagy keresd meg a pontos portszámot.
Helló!
Igazából partyline-ba sem tudok belépni. Ugye DCC Chat kizárva, mert nincs fent IRC-n. Második eset telnet:
kilincs:~/wipyd$ telnet 127.0.0.1 6010
telnet: passing $DISPLAY as localhost.localdomain:0.0
Trying 127.0.0.1…
Connected to 127.0.0.1.
Escape character is ‘^]’.Tulajdonképpen nem értem mi ez.
Partylineba nyomj egy „.status”t hogy lássuk mit csinál.
Ez egy nagyságrenddel látványosabb mint az irc 🙂 Gondolom ki se próbáltad.
Bar terminal ablakban nem megy… de dolgozok rajta :))
[align=right][snapback]104264[/snapback][/align]Az ilyen összekötögetés neked látványos? Ez fölösleges eye-candy, ha már ennyire a látványra mész akkor tessék itt egy QTs irc kliens. Látványos, de használható :rolleyes:
sziasztok!
szeretném elérni winxpvel a fedora3-at távoli asztali kapcsolattal. kérdésem van-e
valami egyszerü progi ehez?
[align=right][snapback]104034[/snapback][/align]KDE-kcontrol-network
Munkaasztal-megosztás ez nem jó? Nem tudom hogy a wines rdesktop prokollon megy-e.
Másrészt próbálkozhatsz vncvel.szia pomm megcsináltam az mc-vel és ezt az üzenetet kaptam /mnt/cdrom1-ASUS_CD-S520A/packages$ /usr/share/mc/extfs/deb run /mnt/cdrom1-ASUS_CD-S520A/packages/dc-gui_0.78-2.2_i386.uhu INSTALL
Installing /mnt/cdrom1-ASUS_CD-S520A/packages/dc-gui_0.78-2.2_i386.uhu
dpkg: requested operation requires superuser privilege szerintem valami nem okés
[align=right][snapback]104022[/snapback][/align]rootként csináltad?
Hogy csináltad a kcontrolban az ESD-t? Nekem nincs bent az aRTS alatt…
(ld. csatolt kép)
[align=right][snapback]103697[/snapback][/align]Pedig ott kell lennie. Fenn van az esound csomag?
-
SzerzőBejegyzés