Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hi,
A KDE meg természetesen nem hajlandó vele együttmûködni, úgyhogy nálam itt (is) bukik a dolog 🙁
[align=right][snapback]103495[/snapback][/align]Minden program audio outputjának az ESDt választod. OSS már kissé elavult, nem érdemes vele szórakozni.
1.
1.a. + b. megoldódtak a problémák, már nincs elcsúszás, és a man oldalak is mûködnek. Tegnap annyira elgányoltam az inittabot, hogy ma reinstall, és valami más betûtípust választottam konzolra, ettõl megoldódtak ezen problémák. Most viszont a konzolokon (már vannak mélyterminálaim) a hosszú „õ” helyett talán az integrálás jelét teszi ki, a hosszú „û”-m pedig kalapos. Hol lehet megváltoztatni, hogy a terminálokon milyen betûtípusok legyenek? Asszem valami ilyesmik a fájlnevek „kódolás_billkiosztás.pf.gz”, de nem tudom, hol vannak, és azt sem, hogy hogyan kell ezek közül választani.[align=right][snapback]103331[/snapback][/align]
setfont -v lat2-16.psfu.gz – ezzel jók az ékezetek a mélyterminálokon. Ezt írd be az /etc/profile.d/lang.sh-ba, vagy valamelyik bash indításakor induló scriptbe.
3. Kovi írása alapján megcsináltam, hogy bootkor azonnal indítson X-et és kdm-et is. Ez azért fontos, mert a tesómnak (hölgy) elég bajos lenne elmagyarázni, hogy:
„írd be a neved, enter, most a jelszót (de ne csodálkozz, hogy semmi csillagocska), enter, és most pedig azt hogy startx, és ha végeztél, akkor kijelentkezés, majd halt.”
Tehát bootkor kdm, és ki is lehet kapcsolni a gépet egyszerûen. Azonban van egy kis gáz: most az 4-es az alap futási szint, és indul a kdm, de ott megáll a boot, és nem teszi ki a mélyterminálokra a bejelentkezõfelületet, értsd nincsenek mélytermináljaim. Szeretném, ha lennének…
[align=right][snapback]103223[/snapback][/align]/etc/inittabban hozd ilen állapotúra a következõ sorokat:
# These are the standard console login getties in multiuser mode:
c1:12345:respawn:/sbin/agetty 38400 tty1 linux
c2:12345:respawn:/sbin/agetty 38400 tty2 linux
c3:12345:respawn:/sbin/agetty 38400 tty3 linux
c4:12345:respawn:/sbin/agetty 38400 tty4 linux
c5:12345:respawn:/sbin/agetty 38400 tty5 linux
c6:12345:respawn:/sbin/agetty 38400 tty6 linuxAzt hiszem a 4es, annak a futási szintnek a száma, ami a login managert is indítja. Az alapértelmezett inittab fájlban a 4es szint viszont hiányzik a felsorolásból az elsõ pár terminálnál.
Létre lehet hozni .bash_profile-t v. .bashrc-t a user homedirjébe. De ez csak a szöveges terminálokra lesz kihatással.
Gnomeban, mint KDEben szerintem lehet X-tõl független bill.-kiosztást használni.Az X-nek is létezik biztosan a homedirben elhelyezhetõ konfigja, ennek nézz utána.
A KDEhez vannak nyelvi csomagok. Ha az adott disztribhez nincs, akkor felrakod forrásból.
File – Options
Amit szükséges beállítani:
Identify: -nick -search nick -email -descritiption -speed
Transfer:
-download folder
-share: itt a zöld plusszos gombbal adjál hozzá megosztott könyvtárakat
Connection: ha nem vagy tûzfal mögött akkor legyen active mode, ellenkezõ esetben passive, vagy állítsd be a port forwardot a tûzfalon és akkor lehet activeHa ezekkel megvagy akkor csatlakozhatsz:
magyar szerverek pl: matrix-hub.no-ip.com koli.sytes.net hunworld.sytes.net infochat.ath.cx
Az utolsó 2re nem kell sok megosztás.Egyébiránt ha nem érdeklõdsz a magyar tartalom iránt, akkor úgy gondolom a torrentezés jobb választás.
Elõre látom, hogy ebbõl az lesz, hogy adott user mindenkinek elújságolja majd, hogy a linux milen szar, még a d: particícióját is tönkreteszi. Sõt a közösség még segíteni se hajlandó.
Részletezd már mit akarsz, ne nyiss két topikot, ne kiabálj.
Esetleg „cfdisk”el megnézed milen particiók vannak. Ha már nincs ntfs/fat akkor te voltál figyelmetlen, és nem a Linux szemétláda.Hú, hát ezt szomorúan olvasom, mert pont az egyszerûsége tetszett meg, ezekszerint nem minden arany ami fénylik <_< csak a kezelõfelülete egyszerû, most éppen a live-cd-ket próbálgatom, hátha megtetszik valamelyik, s akkor utánanézek a vinyóra telepítés ügyében is. :unsure:
[align=right][snapback]102517[/snapback][/align]Nem tudtam vele megetetni a hangot se, és nekem idegesítõ volt a billentyûzettel mászkálás, ettõl függetlenül megpróbálhatod. Kövesd a readmet meg a ./configure által adott hibaüziket, elõbb-utóbb felkerül.
-
SzerzőBejegyzés