aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,331-1,340 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955419
    aty
    Felhasználó

      Hi,

      Hozzászólás: Több hang együtt, egyidõben #1990497
      aty
      Felhasználó

        A KDE meg természetesen nem hajlandó vele együttmûködni, úgyhogy nálam itt (is) bukik a dolog 🙁
        [align=right][snapback]103495[/snapback][/align]

        Hozzászólás: Több hang együtt, egyidõben #1990493
        aty
        Felhasználó

          Minden program audio outputjának az ESDt választod. OSS már kissé elavult, nem érdemes vele szórakozni.

          Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955416
          aty
          Felhasználó

            1.
            1.a. + b. megoldódtak a problémák, már nincs elcsúszás, és a man oldalak is mûködnek. Tegnap annyira elgányoltam az inittabot, hogy ma reinstall, és valami más betûtípust választottam konzolra, ettõl megoldódtak ezen problémák. Most viszont a konzolokon (már vannak mélyterminálaim) a hosszú „õ” helyett talán az integrálás jelét teszi ki, a hosszú „û”-m pedig kalapos. Hol lehet megváltoztatni, hogy a terminálokon milyen betûtípusok legyenek? Asszem valami ilyesmik a fájlnevek „kódolás_billkiosztás.pf.gz”, de nem tudom, hol vannak, és azt sem, hogy hogyan kell ezek közül választani.

            [align=right][snapback]103331[/snapback][/align]

            setfont -v lat2-16.psfu.gz – ezzel jók az ékezetek a mélyterminálokon. Ezt írd be az /etc/profile.d/lang.sh-ba, vagy valamelyik bash indításakor induló scriptbe.

            Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955411
            aty
            Felhasználó

              3. Kovi írása alapján megcsináltam, hogy bootkor azonnal indítson X-et és kdm-et is. Ez azért fontos, mert a tesómnak (hölgy) elég bajos lenne elmagyarázni, hogy:
              „írd be a neved, enter, most a jelszót (de ne csodálkozz, hogy semmi csillagocska), enter, és most pedig azt hogy startx, és ha végeztél, akkor kijelentkezés, majd halt.”
              Tehát bootkor kdm, és ki is lehet kapcsolni a gépet egyszerûen. Azonban van egy kis gáz: most az 4-es az alap futási szint, és indul a kdm, de ott megáll a boot, és nem teszi ki a mélyterminálokra a bejelentkezõfelületet, értsd nincsenek mélytermináljaim. Szeretném, ha lennének…
              [align=right][snapback]103223[/snapback][/align]

              /etc/inittabban hozd ilen állapotúra a következõ sorokat:

              # These are the standard console login getties in multiuser mode:
              c1:12345:respawn:/sbin/agetty 38400 tty1 linux
              c2:12345:respawn:/sbin/agetty 38400 tty2 linux
              c3:12345:respawn:/sbin/agetty 38400 tty3 linux
              c4:12345:respawn:/sbin/agetty 38400 tty4 linux
              c5:12345:respawn:/sbin/agetty 38400 tty5 linux
              c6:12345:respawn:/sbin/agetty 38400 tty6 linux

              Azt hiszem a 4es, annak a futási szintnek a száma, ami a login managert is indítja. Az alapértelmezett inittab fájlban a 4es szint viszont hiányzik a felsorolásból az elsõ pár terminálnál.

              Hozzászólás: userek különbözõ localja #1989445
              aty
              Felhasználó

                Létre lehet hozni .bash_profile-t v. .bashrc-t a user homedirjébe. De ez csak a szöveges terminálokra lesz kihatással.
                Gnomeban, mint KDEben szerintem lehet X-tõl független bill.-kiosztást használni.

                Az X-nek is létezik biztosan a homedirben elhelyezhetõ konfigja, ennek nézz utána.

                Hozzászólás: bonsai #1989403
                aty
                Felhasználó

                  A KDEhez vannak nyelvi csomagok. Ha az adott disztribhez nincs, akkor felrakod forrásból.

                  Hozzászólás: dcgui-gt – A kezdõ lépések #1989347
                  aty
                  Felhasználó

                    File – Options
                    Amit szükséges beállítani:
                    Identify: -nick -search nick -email -descritiption -speed
                    Transfer:
                    -download folder
                    -share: itt a zöld plusszos gombbal adjál hozzá megosztott könyvtárakat
                    Connection: ha nem vagy tûzfal mögött akkor legyen active mode, ellenkezõ esetben passive, vagy állítsd be a port forwardot a tûzfalon és akkor lehet active

                    Ha ezekkel megvagy akkor csatlakozhatsz:
                    magyar szerverek pl: matrix-hub.no-ip.com koli.sytes.net hunworld.sytes.net infochat.ath.cx
                    Az utolsó 2re nem kell sok megosztás.

                    Egyébiránt ha nem érdeklõdsz a magyar tartalom iránt, akkor úgy gondolom a torrentezés jobb választás.

                    Hozzászólás: Elveszett partíció #1989356
                    aty
                    Felhasználó

                      Elõre látom, hogy ebbõl az lesz, hogy adott user mindenkinek elújságolja majd, hogy a linux milen szar, még a d: particícióját is tönkreteszi. Sõt a közösség még segíteni se hajlandó.
                      Részletezd már mit akarsz, ne nyiss két topikot, ne kiabálj.
                      Esetleg „cfdisk”el megnézed milen particiók vannak. Ha már nincs ntfs/fat akkor te voltál figyelmetlen, és nem a Linux szemétláda.

                      Hozzászólás: Multimédiacenter-t keresek #1989309
                      aty
                      Felhasználó

                        Hú, hát ezt szomorúan olvasom, mert pont az egyszerûsége tetszett meg, ezekszerint nem minden arany ami fénylik  <_< csak a kezelõfelülete egyszerû, most éppen a live-cd-ket próbálgatom, hátha megtetszik valamelyik, s akkor utánanézek a vinyóra telepítés ügyében is.  :unsure:
                        [align=right][snapback]102517[/snapback][/align]

                        Nem tudtam vele megetetni a hangot se, és nekem idegesítõ volt a billentyûzettel mászkálás, ettõl függetlenül megpróbálhatod. Kövesd a readmet meg a ./configure által adott hibaüziket, elõbb-utóbb felkerül.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,331-1,340 / 1,776