aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: észrevételek, motorcsere, 041115 #1984215
    aty
    Felhasználó

      Nekem nem mûködik az „Asszisztens”. Nektek megy?

      Hozzászólás: 2.4.28 + hang (slackware 10) #1986120
      aty
      Felhasználó

        alsa-driver csomagot telepítsd újra.

        Hozzászólás: Tûzfal belövése UHUban #1986051
        aty
        Felhasználó

          Script írásához tudsz még vmit ajánlani?

          Hozzászólás: Tûzfal belövése UHUban #1986048
          aty
          Felhasználó

            Köszi, de azt kapom, hogy:
            bash: iptables: command not found

            – ? –

            Initscript mit takar?
            [align=right][snapback]98997[/snapback][/align]

            rootként add ki az iptables parancsot.
            Initscript, olyan script ami indításkor lefut. Az /etc/init.d (ha minden igaz, nem ismerem az UHUt) könyvtárba kell elhelyezni, és futtathatóvá tenni(chmod +x xy).

            Hozzászólás: Keresõ #1986013
            aty
            Felhasználó

              Jobbra lefele a hozzászólás alatt.

              Hozzászólás: Tûzfal belövése UHUban #1986046
              aty
              Felhasználó

                iptables-save elmenti a változásokat, ha jól emlékszem, de írhatsz egy initscriptet is.
                Illetve megnézheted az aktív szabályokat így: iptables -L

                Hozzászólás: „Kultúrsokk” #1986040
                aty
                Felhasználó

                  Guarddogot ajánlom , egyszerü. Nem tudom miért nem találtad meg a sok ikon között. A gnome-ban ott van az internet/tüzfalak alatt. Ennél egyszerübb már nem lehet.
                  [align=right][snapback]98990[/snapback][/align]

                  Kétlem, hogy Slackwareben alapfelszereltség lenne.

                  Hozzászólás: „Kultúrsokk” #1986035
                  aty
                  Felhasználó

                    A tûzfal beállítást többé-kevésbé én se ilen tutorialokból tanultam meg, hanem inkább próbálkozásokkal.
                    Itt van két grafikus frontend hozzá: Firestarter Kmyfirewall
                    Természetesen mindkettõ Slackware csomag.

                    Mellékelem még az iptables scriptem, kommenteztem anno. Remélem segít valamennyit. Az alapszabály DROP, tehát minden port zárva van alapesetben (-P INPUT DROP), majd utána vannak megadva a kivételek.
                    http://aty.tx.hu/conf/firewall.conf

                    Hozzászólás: OO villám #1978926
                    aty
                    Felhasználó

                      Mennyi RAM-od van? Nekem 128 MB.
                      [align=right][snapback]98891[/snapback][/align]

                      Nekem 256mb. De még ez is kevésnek számít mai viszonylatokban.

                      Hozzászólás: Slackware telepítés #1975876
                      aty
                      Felhasználó

                        aty@languszta:~$ ssh aty.tx.hu
                        ssh_askpass: exec(/usr/libexec/ssh-askpass): No such file or directory
                        ssh_askpass: exec(/usr/libexec/ssh-askpass): No such file or directory

                        Ezt miért csinálja? Mit kavart össze a csomagokkal? Ilyennel még nem találkoztam fél év slackware használat során, az utóbbi napokban pedig már másodszor jön ez elõ, úgy hogy nem távolítottam el semmilyen csomagot.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 1,776