Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nekem nem mûködik az „Asszisztens”. Nektek megy?
alsa-driver csomagot telepítsd újra.
Script írásához tudsz még vmit ajánlani?
Köszi, de azt kapom, hogy:
bash: iptables: command not found– ? –
Initscript mit takar?
[align=right][snapback]98997[/snapback][/align]rootként add ki az iptables parancsot.
Initscript, olyan script ami indításkor lefut. Az /etc/init.d (ha minden igaz, nem ismerem az UHUt) könyvtárba kell elhelyezni, és futtathatóvá tenni(chmod +x xy).Jobbra lefele a hozzászólás alatt.
iptables-save elmenti a változásokat, ha jól emlékszem, de írhatsz egy initscriptet is.
Illetve megnézheted az aktív szabályokat így: iptables -LGuarddogot ajánlom , egyszerü. Nem tudom miért nem találtad meg a sok ikon között. A gnome-ban ott van az internet/tüzfalak alatt. Ennél egyszerübb már nem lehet.
[align=right][snapback]98990[/snapback][/align]Kétlem, hogy Slackwareben alapfelszereltség lenne.
A tûzfal beállítást többé-kevésbé én se ilen tutorialokból tanultam meg, hanem inkább próbálkozásokkal.
Itt van két grafikus frontend hozzá: Firestarter Kmyfirewall
Természetesen mindkettõ Slackware csomag.Mellékelem még az iptables scriptem, kommenteztem anno. Remélem segít valamennyit. Az alapszabály DROP, tehát minden port zárva van alapesetben (-P INPUT DROP), majd utána vannak megadva a kivételek.
http://aty.tx.hu/conf/firewall.confMennyi RAM-od van? Nekem 128 MB.
[align=right][snapback]98891[/snapback][/align]Nekem 256mb. De még ez is kevésnek számít mai viszonylatokban.
aty@languszta:~$ ssh aty.tx.hu
ssh_askpass: exec(/usr/libexec/ssh-askpass): No such file or directory
ssh_askpass: exec(/usr/libexec/ssh-askpass): No such file or directoryEzt miért csinálja? Mit kavart össze a csomagokkal? Ilyennel még nem találkoztam fél év slackware használat során, az utóbbi napokban pedig már másodszor jön ez elõ, úgy hogy nem távolítottam el semmilyen csomagot.
-
SzerzőBejegyzés