aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,361-1,370 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: OO villám #1978924
    aty
    Felhasználó

      Nah Slackware alatt nálam is száguld már az 1.1.2. 2-3 másodperc alatt benn van elsõ indításkor, utána pedig szemvillanásnyi idõ alatt.
      KDE alatt a „quickstarter” igen hasznos, és a betöltési idõt se növeli rendszerindítás során. Letölthetõ itt: http://segfaultskde.berlios.de/index.php?content=oooqs

      Hozzászólás: Esound daemon #1985802
      aty
      Felhasználó

        Nah, részlegesen megoldódott.

        aty@languszta:~$ cat /etc/esd.conf
        [esd]
        auto_spawn=1
        spawn_options=-d hw:1 -terminate -nobeeps -as 2
        spawn_wait_ms=100

        Ezekkel a beállításokkal megy az xmms, de az artsd 100%os proci használatra ugrik :blink:

        Hozzászólás: Esound daemon #1985801
        aty
        Felhasználó

          A zavartságát valószínûleg az okozza, hogy van egy tv-tuner kártya is a gépben, bár ez egy XX. századi oprendszert nem kellene, hogy bezavarja.

          Szóval elméletileg a hw:2 a hangkártya, és hw:1 a tvtuner. Létezik -d opciója az esdnek, de a config filejába hiába írom be, hogy „device=hw:2”, nem fogadja el. Gyakorlatilag a config fileban semmi érdemlegeset nem lehet állítani.

          Hozzászólás: SUSE 9.2 #1984986
          aty
          Felhasználó

            Ha jól tudom nem lehet letölteni hivatalosan isoként. Ellenben az eredeti változat másolata legálisan terjeszthetõ.

            Hozzászólás: tv kártya és a kernel modulok #1981049
            aty
            Felhasználó

              Pár kiegészítés, 2.6.9ben vannak valami cx88xx ill. cx8800 modulok. Elméletileg ezek kellenének a Kworld kártyához. Mivel Windows alatt is Connexant driverek voltak szükségesek.
              De érdekes, hogy amikor bttv modul be van töltve, akkor létezik a /dev/video0, de ha csak a Connexant modulok, akkor nem. Most akkor hogy is van ez?

              Hozzászólás: tv kártya és a kernel modulok #1981048
              aty
              Felhasználó

                Up!

                2.6.9es kernelem van, itt mi a helyzet? Egyelõre beszéljünk a kártya moduljairól, utána kiváncsi lennék arra, hogy hogy lehet összeegyeztetni a hangkártya hangjával a tv-tunerét?

                Hozzászólás: Linux bulira #1984786
                aty
                Felhasználó

                  😀
                  Lesz egy linuxos emberke, de õt ismerem, és vele megdumálom, hogy ne piszkálja 🙂
                  Amúgy jó ötlet  😉 🙂
                  [align=right][snapback]97508[/snapback][/align]

                  Nem kell elrejteni a tálcát. A KDE ugyanis olyan csodálatos ablakkezelõ, hogy bármelyik alkalmazást fullscreenbe rakhatod, és így tálca hipp-hopp eltûnik. Jobb klikk a címsávra és válogathatsz.
                  Kiegészíteném azzal, hogy az ALT+Tab bill kombinációt a control centerben átírod olyanra, amit csak te ismersz.

                  Hozzászólás: Debian Sarge #1983967
                  aty
                  Felhasználó

                    Beleszaladtam (én is) abba hogy a Sarge telepítõje nem tartlamazza pl. az RTL8139-es hálókártya driverét! 🙁
                    Nézegettem a Debian/Srage FAQ-t de nem találtam megoldást, illetve amit tudok az nem tetszik – Woody telepítés és késõbb dist-upgrade. :angry:

                    #  Azért nem tetszik mert a Sarge a gcc 3.x verzióját használja, tehát szeretném
                    #  a végleges kernel forgatásához már azt használni. Egyébként nekem a 2.4.2x
                    #  kernel jó – nem kell „fejletttebb” – nincs olyan vasam.

                    Szal a kérdésem az, ki tudja hogy lehet a Sarge telepítõ által igényelt driver floppy-t elõállítani, feltételezve hogy a 2.4.26-os kernelhez van forgatott modulom?
                    Illetve hol, miklyen dokuban található ez az eljárás (angolul tudok)?

                    #  A saját telepítõ lemez készítését kicsit túl dimenzionáltnak tartom. Bár több
                    #  gépem használ RTL8139-es alapú hálókártyát – úgyhogy lehet ez sem lenne
                    #  butaság – fölösleges idõ ráfordítás.
                    [align=right][snapback]97008[/snapback][/align]

                    rtl83139? 2.4.2*as kernelek tartalmazzák a drivert, az már más kérdés, hogy a debian telepítõje nagyon béna. Forgass egy átmeneti kernelt, ha a 2.4.18 nem tartalmazná.

                    Hozzászólás: Help #1977097
                    aty
                    Felhasználó

                      néztem de nem találok snd modult.viszont az lspci ban :
                      0000:00:1f.5 Multimedia audio controller: Intel Corp. 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) AC’97 Audio Controller (rev 02)
                      ez mond valamit?
                      [align=right][snapback]96908[/snapback][/align]

                      alsaconf parancsra mit csinál?

                      aty
                      Felhasználó

                        nekem van sokminden, ami hiányzik: pl WinAmp5 szintû lejátszó (és NEM, az XMMS még a régi WinAmp2-es szinte van…), vagy pl hiányzik egy normális grafikus felületû fájlkezelõ beépített tömörítõkkel, ami tudja kezelni a más kódolású fájlneveket is (ez az egyik baj a Konqueror-ral uhu alatt… remélem a gentoo-van megoldódik a dolog ^^), és tudásban legyen ott, mint a total commander…
                        [align=right][snapback]95385[/snapback][/align]

                        Most meg leszek kövezve mert két QTs alkalmazást ajánlok. MP3 lejátszásra az Amarok nekem nagyon bejött, akár artsdaemont használva(még pár kõ vetõdik rám). File managernek pedig a Krusader jött be, nem érzem egyetlen funkció hiányát se a Total Commanderrel szemben.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,361-1,370 / 1,776