aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,371-1,380 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Halozaton elosztott CPU #1983505
    aty
    Felhasználó
      Hozzászólás: slowr #1983520
      aty
      Felhasználó

        Itt többrészes „Levelezzünk!” címû leírás van: http://www.sulinet.hu/tart/alkat/qb

        Segítségével még én is betudtam állítani, pedig semmi tapasztalatom nem volt az smtp/pop3/imap szerverekkel.

        Hozzászólás: uptime #1983221
        aty
        Felhasználó

          [align=right][snapback]96118[/snapback][/align]

          Hozzászólás: uptime #1983213
          aty
          Felhasználó

            Nem volt uptime daemonom. Szóval bizonyítékkal nem tudom alátámasztani, de nyáron 40 napos uptime után húzta ki véletlenül a nõvérem a gépet. Addig meglepõ módon áramszünet se volt.
            A gép egy kis k6-2 500mhz, akkor még 64mega rammal. Debian Woody volt rajta, és 2.4.26-grsec kernel.
            Az egészben az a durva, hogy pont akkor lett áramtalanítva véletlenül, amikor a házunkkal szemben lévõ zalaegerszegi hûtõház kigyulladt 😀

            Hozzászólás: SuSE karakteres felület #1983108
            aty
            Felhasználó
              Hozzászólás: Linux LIVE! #1982625
              aty
              Felhasználó

                Beszélni magyar a SLAX?
                Mert mintha feltétel lenne ez is. Bár nem biztos, lehet, hogy rosszul értettem.
                [align=right][snapback]95286[/snapback][/align]

                Lehet packageokat készíteni és az isoba beleépíteni. Tehát mondjuk a kde magyar nyelvi csomagját is bele lehet integrálni. Ezen kívûl pont ezen a fórumon bontakozott ki a slax-hu projekt. Nézz utána a keresõben, én nem tudok semmit róla, mert nem igazán érdekelnek a magyar nyelvû oprendszerek.

                Hozzászólás: Linux LIVE! #1982622
                aty
                Felhasználó

                  Ajánlanám a SLAX-et: letisztult, kicsi, gyors mégis KDE felületet ad eléd. Fõleg úgy kellemes használni ha betöltöd a memóriába, tehát ha van 512mb ramod akkor talán nem is találhatsz gyorsabb oprendszert.

                  Az elõzõ verziókban még nem volt benne se az mplayer, se a firefox. 4.2-ben már benne vannak, de csomagokkal lehet bõvíteni a régebbi isokat. Hátrányaként felhoznám, hogy a 4.2 nem ismeri fel a hangkártyámat, pedig intel8x0 kompatibilis.

                  Hozzászólás: pontos idõ szolgáltatás #1982175
                  aty
                  Felhasználó

                    Jó, akkor próbáld ki, mert a -p az alapértelmezett
                    Részlet a man oldalból:
                    -p    Print the time retrieved from the remote machines.  This is the default mode.

                    Olvasni még lehet, hogy tudok, ha írni nem is…
                    [align=right][snapback]94872[/snapback][/align]

                    Fáradt vagyok ehhez, a –helpnek és a saját szememnek hiszek viszont. Nem kell semmiféle plussz opció, és most hagyjuk abba szerintem. Valószínûleg nálad valami régebbi verziójú rdate van, mert ilyesmirõl nálam a manban sincs szó.

                    Hozzászólás: pontos idõ szolgáltatás #1982171
                    aty
                    Felhasználó

                      rdate makosteszta.sote.hu
                      Ez a varázsszó csak kilistázza a sote serverén beállított idõt (nyílván kis késéssel)
                      Az -s kapcsolót ajánlanám, mely a helyi órát be is állítja (persze superuser jogosultság esetén, csak)
                      [align=right][snapback]94854[/snapback][/align]

                      medvesajt:~# rdate
                      Usage: rdate [-psa] host [port]
                        -p: just print, don’t set
                        -s: just set, don’t print

                      Nem kell semmiféle -s kapcsoló. Nah mindegy.

                      Hozzászólás: pontos idõ szolgáltatás #1982167
                      aty
                      Felhasználó

                        Biztos az UHUban van valami elrontva megint ezekszerint.

                        apt-get install rdate
                        majd csinálj egy initscriptet:
                        rdate makosteszta.sote.hu

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,371-1,380 / 1,776