Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Itt többrészes „Levelezzünk!” címû leírás van: http://www.sulinet.hu/tart/alkat/qb
Segítségével még én is betudtam állítani, pedig semmi tapasztalatom nem volt az smtp/pop3/imap szerverekkel.
[align=right][snapback]96118[/snapback][/align]
Nem volt uptime daemonom. Szóval bizonyítékkal nem tudom alátámasztani, de nyáron 40 napos uptime után húzta ki véletlenül a nõvérem a gépet. Addig meglepõ módon áramszünet se volt.
A gép egy kis k6-2 500mhz, akkor még 64mega rammal. Debian Woody volt rajta, és 2.4.26-grsec kernel.
Az egészben az a durva, hogy pont akkor lett áramtalanítva véletlenül, amikor a házunkkal szemben lévõ zalaegerszegi hûtõház kigyulladt 😀Beszélni magyar a SLAX?
Mert mintha feltétel lenne ez is. Bár nem biztos, lehet, hogy rosszul értettem.
[align=right][snapback]95286[/snapback][/align]Lehet packageokat készíteni és az isoba beleépíteni. Tehát mondjuk a kde magyar nyelvi csomagját is bele lehet integrálni. Ezen kívûl pont ezen a fórumon bontakozott ki a slax-hu projekt. Nézz utána a keresõben, én nem tudok semmit róla, mert nem igazán érdekelnek a magyar nyelvû oprendszerek.
Ajánlanám a SLAX-et: letisztult, kicsi, gyors mégis KDE felületet ad eléd. Fõleg úgy kellemes használni ha betöltöd a memóriába, tehát ha van 512mb ramod akkor talán nem is találhatsz gyorsabb oprendszert.
Az elõzõ verziókban még nem volt benne se az mplayer, se a firefox. 4.2-ben már benne vannak, de csomagokkal lehet bõvíteni a régebbi isokat. Hátrányaként felhoznám, hogy a 4.2 nem ismeri fel a hangkártyámat, pedig intel8x0 kompatibilis.
Jó, akkor próbáld ki, mert a -p az alapértelmezett
Részlet a man oldalból:
-p Print the time retrieved from the remote machines. This is the default mode.Olvasni még lehet, hogy tudok, ha írni nem is…
[align=right][snapback]94872[/snapback][/align]Fáradt vagyok ehhez, a –helpnek és a saját szememnek hiszek viszont. Nem kell semmiféle plussz opció, és most hagyjuk abba szerintem. Valószínûleg nálad valami régebbi verziójú rdate van, mert ilyesmirõl nálam a manban sincs szó.
rdate makosteszta.sote.hu
Ez a varázsszó csak kilistázza a sote serverén beállított idõt (nyílván kis késéssel)
Az -s kapcsolót ajánlanám, mely a helyi órát be is állítja (persze superuser jogosultság esetén, csak)
[align=right][snapback]94854[/snapback][/align]medvesajt:~# rdate
Usage: rdate [-psa] host [port]
-p: just print, don’t set
-s: just set, don’t printNem kell semmiféle -s kapcsoló. Nah mindegy.
Biztos az UHUban van valami elrontva megint ezekszerint.
apt-get install rdate
majd csinálj egy initscriptet:
rdate makosteszta.sote.hu -
SzerzőBejegyzés