Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
UHU 1.1 -et telepítettem, és szeretném elérni a wines gépek megosztásait.
Az smb4k progi mellett döntottem, de csak rootként tudom felcsatlakoztatni a megosztásokat, userként nem fogadja el a jelszót..Mi lehet a gond?
[align=right][snapback]93543[/snapback][/align]smbmount, vagy sambamnt parancsot állítsd setuidosra.
Elvagy te vedve.
Ez a LINUXforum.hu.
Kerdezd meg a winforum.hu-n.
[align=right][snapback]93454[/snapback][/align]off
A folytonos kötekedés….Kiváncsi vagyok, hogy mûködik-e Win alatt is egy Linux alatt megszokott dolog, és éppenséggel pont itt a fórumon csillan fel a remény. Megkérdezhetem egy Windows fórumon és hülyének néznek, hogy mit is akarok, és mivel windows alatt nem elérhetõ a funkció, vagy nem ismerik: akkor „meg minek is, hülyeség” stb. válaszokat kap az ember.
Sajnos tipikusnak tartom, hogy addig minden hülyeség, amíg a Microsoft piacra nem lép vele és óriási marketinggel el nem adja. no komment.A választ köszönöm lazly. Ez a BCDC nincs kitiltva hubokról ugye?
de wines dc klienseknel tobb szalu letoltes megy
[align=right][snapback]93443[/snapback][/align]Hogyan lehet DC++ban? Most wint használok asztali gépen, szal jól jönne az infó.
Sziasztok!
Még eléggé kezdõ vagyok a témában, ugyhogy nézzétek el a botladozásomat.
Szeretnék mail servert futtatni a gépemen. (minden megvan hozzá : fixip, domainnév)
Annyit sikerült kis utánajárással kideríteni, hogy a sendmaillel lehetne kezdeni valmait, de egyáltalán nem igazodtam ki az angol nyelvû telepítési és konfigurálási dolgok között.Tudna nekem valaki segíteni?
Válaszotokat elõre is köszönöm.
[align=right][snapback]93388[/snapback][/align]Meglepõen jó leírások találhatóak itt: http://www.sulinet.hu/tart/alkat/qb
„Levelezzünk” témákban találhatsz leírást, de postfix+courierrõl inkább.A DC Az egy faljmegoszto rendszer. Olyan mint a regi napster, csak mara mar 1001 ilyen van. Ez a legelterjetebb szabvany. Hubok vannak, ezeknek a feladatuk, hogy letrehozzak a kapcsolatot az emberkek kozt, de maga az atvitel, az kozvetlen jon letre. Nagyon jo kis rendszer. Letezik egy kliens, a DCGUI, de nem tul megbizhato, nagyon lassit, stb… De ahogy korbeolvasgattam a temat masnak is ez a velemenye. A winfosos DC kliensek sokkal megbizhatobbak, es felhasznalo baratabbak. Ezen kene valtoztatni…
[align=right][snapback]93345[/snapback][/align]Helló!
Hamarosan lesz nálunk ADSL, amit szét kellene osztani 4 gép között. Ezt hogyan lehet megoldani? A hardveres oldaláról a dolognak absz. nincs sejtésem, szal vki help, mit kéne beszerezni? A másik, ami érdekelne, hogy a szolgáltatók ált. azt írják, hogy egy gép csatlakoztatható. Ez most azt jelenti, hogy egyszerre csak egy fogja tudni használni? Természetesen a párhuzamos netezés lenne a jó, de ezt hogy lehet a fenti kitétellel összeegyeztetni? :unsure:
(bocs ha a kérdés nagy lámaság+elõre is köszi)
[align=right][snapback]93157[/snapback][/align]4 gép esetén már érdemes szerezni egy switchet.
Ha Linuxszal osztod a netet:
– akkor ip_forward engedélyezése
majd iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.0.0/24 -o ppp0 -j MASQUERADEPéldául a TVNET nem tiltja a dsl megosztását. Nincs 24 órás bontás se. Magyarországon talán náluk a legolcsóbb a DSL. Bocs a reklámért.
Beatrice – Kényes szelek
Szeretnék saját linux disztribúciót összeállítan, de elég kevés információt tudtam eddig szerezni errõl. szeretném ha segítenének a fórum olvasó.
[align=right][snapback]93095[/snapback][/align]http://www.google.com/search?q=linux+from+…:en-US:official
arról lenne szó, h az összes rendszer alatt ugyanazokat a beállításokat használja mondjuk a gaim, a firefox, a bluefish, a thunderbird, etc…
[align=right][snapback]90818[/snapback][/align]Ennek a néhány programnak a home-ban levõ configját átmosolod a másik Linux home könyvtárába akkor mi lehet a gond? A verziókra természetesen gondosan ügyelj.
-
SzerzőBejegyzés