aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,391-1,400 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: samba, smb4k #1981224
    aty
    Felhasználó

      UHU 1.1 -et telepítettem, és szeretném elérni a wines gépek megosztásait.
      Az smb4k progi mellett döntottem, de csak rootként tudom felcsatlakoztatni a megosztásokat, userként nem fogadja el a jelszót..

      Mi lehet a gond?
      [align=right][snapback]93543[/snapback][/align]

      smbmount, vagy sambamnt parancsot állítsd setuidosra.

      aty
      Felhasználó

        Elvagy te vedve.

        Ez a LINUXforum.hu.
        Kerdezd meg a winforum.hu-n.
        [align=right][snapback]93454[/snapback][/align]

        off
        A folytonos kötekedés….

        Kiváncsi vagyok, hogy mûködik-e Win alatt is egy Linux alatt megszokott dolog, és éppenséggel pont itt a fórumon csillan fel a remény. Megkérdezhetem egy Windows fórumon és hülyének néznek, hogy mit is akarok, és mivel windows alatt nem elérhetõ a funkció, vagy nem ismerik: akkor „meg minek is, hülyeség” stb. válaszokat kap az ember.
        Sajnos tipikusnak tartom, hogy addig minden hülyeség, amíg a Microsoft piacra nem lép vele és óriási marketinggel el nem adja. no komment.

        A választ köszönöm lazly. Ez a BCDC nincs kitiltva hubokról ugye?

        aty
        Felhasználó

          de wines dc klienseknel tobb szalu letoltes megy
          [align=right][snapback]93443[/snapback][/align]

          Hogyan lehet DC++ban? Most wint használok asztali gépen, szal jól jönne az infó.

          Hozzászólás: Mail server + RedHat #1981177
          aty
          Felhasználó

            Sziasztok!

            Még eléggé kezdõ vagyok a témában, ugyhogy nézzétek el a botladozásomat.
            Szeretnék mail servert futtatni a gépemen. (minden  megvan hozzá : fixip, domainnév)
            Annyit sikerült kis utánajárással kideríteni, hogy a sendmaillel lehetne kezdeni valmait, de egyáltalán nem igazodtam ki az angol nyelvû telepítési és konfigurálási dolgok között.

            Tudna nekem valaki segíteni?

            Válaszotokat elõre is köszönöm.
            [align=right][snapback]93388[/snapback][/align]

            Meglepõen jó leírások találhatóak itt: http://www.sulinet.hu/tart/alkat/qb
            „Levelezzünk” témákban találhatsz leírást, de postfix+courierrõl inkább.

            aty
            Felhasználó

              A DC Az egy faljmegoszto rendszer. Olyan mint a regi napster, csak mara mar 1001 ilyen van. Ez a legelterjetebb szabvany. Hubok vannak, ezeknek a feladatuk, hogy letrehozzak a kapcsolatot az emberkek kozt, de maga az atvitel, az kozvetlen jon letre. Nagyon jo kis rendszer. Letezik egy kliens, a DCGUI, de nem tul megbizhato, nagyon lassit, stb… De ahogy korbeolvasgattam a temat masnak is ez a velemenye. A winfosos DC kliensek sokkal megbizhatobbak, es felhasznalo baratabbak. Ezen kene valtoztatni…
              [align=right][snapback]93345[/snapback][/align]

              Hozzászólás: ADSL megosztás #1980947
              aty
              Felhasználó
                Hozzászólás: ADSL megosztás #1980944
                aty
                Felhasználó

                  Helló!

                  Hamarosan lesz nálunk ADSL, amit szét kellene osztani 4 gép között. Ezt hogyan lehet megoldani? A hardveres oldaláról a dolognak absz. nincs sejtésem, szal vki help, mit kéne beszerezni? A másik, ami érdekelne, hogy a szolgáltatók ált. azt írják, hogy egy  gép csatlakoztatható. Ez most azt jelenti, hogy egyszerre csak egy fogja tudni használni? Természetesen a párhuzamos  netezés lenne a jó, de ezt hogy lehet a fenti kitétellel összeegyeztetni?  :unsure:

                  (bocs ha a kérdés nagy lámaság+elõre is köszi)
                  [align=right][snapback]93157[/snapback][/align]

                  4 gép esetén már érdemes szerezni egy switchet.

                  Ha Linuxszal osztod a netet:
                  – akkor ip_forward engedélyezése
                  majd iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.0.0/24 -o ppp0 -j MASQUERADE

                  Például a TVNET nem tiltja a dsl megosztását. Nincs 24 órás bontás se. Magyarországon talán náluk a legolcsóbb a DSL. Bocs a reklámért.

                  Hozzászólás: Idiota dalok #1980527
                  aty
                  Felhasználó

                    Beatrice – Kényes szelek

                    Hozzászólás: Saját linux disztribúció készítés #1980498
                    aty
                    Felhasználó

                      Szeretnék saját linux disztribúciót összeállítan, de elég kevés információt tudtam eddig szerezni errõl. szeretném ha segítenének a fórum olvasó.
                      [align=right][snapback]93095[/snapback][/align]

                      http://www.google.com/search?q=linux+from+…:en-US:official

                      Hozzászólás: dilemma #1978547
                      aty
                      Felhasználó

                        arról lenne szó, h az összes rendszer alatt ugyanazokat a beállításokat használja mondjuk a gaim, a firefox, a bluefish, a thunderbird, etc…
                        [align=right][snapback]90818[/snapback][/align]

                        Ennek a néhány programnak a home-ban levõ configját átmosolod a másik Linux home könyvtárába akkor mi lehet a gond? A verziókra természetesen gondosan ügyelj.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,391-1,400 / 1,776