aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,401-1,410 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Alkatrészek #1971869
    aty
    Felhasználó

      128mbos Kingston sd ram modult keresnék. Elõre is kösz, ha valakinek lenne. :rolleyes:

      Hozzászólás: Open Office 1.1 #1978325
      aty
      Felhasználó

        Ezt nem tudtam, de nem is használom a mozilla-t, az opera jobban begyere nekem.
        [align=right][snapback]90411[/snapback][/align]

        TTF könyvtár tartalmát szvsz elõször backupolni kell, aztán jöhet a másolás a win fonts könyvtárából majd a backupolt könyvtárból vissza lehet rakni a ttfeket.

        Hozzászólás: Open Office 1.1 #1978322
        aty
        Felhasználó

          Tipp.
          Ha van wined másold át a *.ttf betûkészletet, az /urs/X11R6/lib/X11/fonts/TTF -nak megfelelõ könytárba.
          Ha jól eméxem az usr/lib be került, uhu-1.1 alatt, nem sokáig használtam 1.1uhu-t.
          ha átmásoltad, az itt létezõ fájlokat
          fonts.dir
          font.cache
          font.scale
          fájlokat töröld majd
          #:mkfontdir
          #:mkfontscale
          #:fc-cache
          a parancsokat elõbb keresd meg (/usr/bin) léteznek-e
          ha minden ok akkor nagyon szép betûket kaphatsz(a win elbújhat) a linuxod alatt.
          [align=right][snapback]90398[/snapback][/align]

          Ezzel csak óvatosan. Mai napig nem derült ki, hogy melyik új ttf font zavart be úgy hogy a firefox, a sima mozilla az oldal betöltése közben segfaultolt. Meg kell nézni milyen ttfek vannak már meg, és nem szabad felülíni egyet se.

          Hozzászólás: Open Office 1.1 #1978317
          aty
          Felhasználó

            Szevasztok !

            Köv. problémám adódott az openoffice 1.1 -ben.
            Nyomtatáskor az ékezetes betük többségét vastagabban nyomtatja , miért ?
            A beállítások ugyanazok ,de az õ,û,ö, és társait vastagabb vonallal nyomtatja ki ami nagyon csúnya. Times betükkel próbáltam ,de ahogy elnézem más betükészlettel is ezt csinálja.
            El vagyok keseredve ,mehetek w$ -be szöveget szerkeszteni. :angry:  🙁

            Próbáltam a staroffice-t is ( egy régebbi verziót ) ,de ott meg a régi , nem látom az û ,ó betüket effekt lépett fel.  Abiword ugyszintén.
            [align=right][snapback]90380[/snapback][/align]

            Hozzászólás: Net megosztás #1978137
            aty
            Felhasználó

              Hi

              Kérdésem SuSE 9.1 et iptables-sal (parancssorból) rábirni a A NAT-ra.
              A yast tüzfallal müködik de nyalánkságok kellenének pl:  ip forward

              Elõreis köszi
              [align=right][snapback]90221[/snapback][/align]

              echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
              iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.0.2 -o ppp0 -j MASQUERADE

              Hozzászólás: adsl kapcsolat ellenorzes #1978131
              aty
              Felhasználó

                szia!

                koszi…
                megnezem…

                udv,
                slowr
                [align=right][snapback]90212[/snapback][/align]

                ifconfig kimenetét azért bemásolhatnád.

                Hozzászólás: Rendszerváltás #1977893
                aty
                Felhasználó

                  jó neked! nekem be van partícionálva a vinyóm, és a gentoot természetesen nem dobom ki ilyenért, a debiant meg nagyon sajnálnám… 🙂
                  Minden más partícióm tele van adatokkal…

                  kl223
                  [align=right][snapback]90123[/snapback][/align]

                  Nah én meg épp azon gondolkodok, mint GF fél éve ezekszerint. A Linuxot eldobnám olyan 6-7 hónapra úgy érzem. Jön az érettségi. Informatikából is. MS Officet kellene tanulni ebbõl következõen. Meg különben sincs idõm most linuxszot buherálni. Pont ideális lesz nekem egy 180napos win2k3 trial változat. Legalább azt is megismerem, és tényleg máshogy áll az ember a windowshoz linux után. Egyelõre a váltás is húzódni fog szvsz novemberig. Nah de meglátjuk majd. Jóéjt <_<

                  Hozzászólás: Xpde-indítása? #1978050
                  aty
                  Felhasználó

                    Amikor ezt utoljára néztem, még full bugos volt…Van xp-és kinézetû téma kde-hez, az megy gond nélkül, de minek? 😉
                    [align=right][snapback]90051[/snapback][/align]

                    Itt a téma: „Luna theme”

                    Hozzászólás: bootsplash #1977834
                    aty
                    Felhasználó

                      Sziasztok

                      Hol lehet a bootsplash kikapcsolni?
                      [align=right][snapback]89654[/snapback][/align]

                      Talán a bootmanager configját nézd meg.

                      Hozzászólás: Tv-tuner #1975267
                      aty
                      Felhasználó

                        Hali!

                        Sikerült már valakinek beízzitani a Kworld KW-TV878Rf-Pro tvtunerhez járó távirányítót Linux alatt?

                        Tux
                        [align=right][snapback]89805[/snapback][/align]

                        Egyáltalán bármilyen tv-tuner távirányítót sikerült valakinek már beállítani? :huh:

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,401-1,410 / 1,776