aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,411-1,420 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware és Windows #1977899
    aty
    Felhasználó

      Utálom a lilot, ajánlom a grub használatát.
      Hálistennek azonban fennmaradt a lilo.conf

      A Windows a hda1-en van. Próbáld meg igényeidnek megfelelõen alakítani a confot, vagy a gnugrub csomagot felrakni.
      [align=right][snapback]89778[/snapback][/align]

      Különben egy sima /sbin/lilo vagy /sbin/liloconfig hatására észleli a Windowst, vagy nem?

      Hozzászólás: slack optikai tuning #1962158
      aty
      Felhasználó

        Nah ja, én is beconfigoltam, sajna nálam is lassul…Ez engem is érdekelne…Amúgy állat 🙂
        [align=right][snapback]89774[/snapback][/align]

        Nekem geforce2vel általános a sig11. :angry:

        Hozzászólás: Slackware és Windows #1977898
        aty
        Felhasználó

          A problémám a következõ lenne:
          A lilohoz sehogy sem tudom hozzáadni a windows-t, már sokmindent kipróbáltam
          de eddig még nem sikerült.
          A windows NTFS-en van.
          [align=right][snapback]89775[/snapback][/align]

          Utálom a lilot, ajánlom a grub használatát.
          Hálistennek azonban fennmaradt a lilo.conf

          aty@languszta:~$ cat /etc/lilo.conf
          # LILO configuration file
          # generated by ‘liloconfig’
          #
          # Start LILO global section
          boot = /dev/hda
          message = /boot/boot_message.txt
          prompt
          timeout = 1200
          # Override dangerous defaults that rewrite the partition table:
          change-rules
            reset
          # VESA framebuffer console @ 1024x768x256
          vga = 773
          # Normal VGA console
          # vga = normal
          # VESA framebuffer console @ 1024x768x64k
          # vga=791
          # VESA framebuffer console @ 1024x768x32k
          # vga=790
          # VESA framebuffer console @ 1024x768x256
          # vga=773
          # VESA framebuffer console @ 800x600x64k
          # vga=788
          # VESA framebuffer console @ 800x600x32k
          # vga=787
          # VESA framebuffer console @ 800x600x256
          # vga=771
          # VESA framebuffer console @ 640x480x64k
          # vga=785
          # VESA framebuffer console @ 640x480x32k
          # vga=784
          # VESA framebuffer console @ 640x480x256
          # vga=769
          # End LILO global section
          # Windows bootable partition config begins
          other = /dev/hda1
            label = Windows
            table = /dev/hda
          # Windows bootable partition config ends
          # Linux bootable partition config begins
          image = /boot/vmlinuz
            root = /dev/hda2
            label = Linux
            read-only
          # Linux bootable partition config ends

          A Windows a hda1-en van. Próbáld meg igényeidnek megfelelõen alakítani a confot, vagy a gnugrub csomagot felrakni.

          aty
          Felhasználó

            az apt-cache search traffic eredmenye…

            ethereal – Network traffic analyzer
            driftnet – Picks out and displays images from network traffic
            ftm – Frogfoot Networks Traffic Monitoring Utility
            iftop – Display bandwidth usage on an interface
            iptotal – monitor for IP traffic, not requiring SNMP
            jnettop – View hosts/ports taking up the most network traffic
            mrtg – Multi Router Traffic Grapher

            igy hirtelen… 🙂

            Milyen jo is a Debian… itt van keszen egy rakas program.
            [align=right][snapback]89295[/snapback][/align]

            iptraf-ot még hozzátehetjük a programok listájához.

            Hozzászólás: wireless+cordless eger gorgeto KDE-ben #1976539
            aty
            Felhasználó

              Hello!

              En igy oldottam meg a problemat:
              Section „Input Device”
                                    Identifier „Configured Mouse”
                                    Driver    „mouse”
                                    Option  „Core Pointer”
                                    Option  „Device”      „/dev/psaux”
                                    Option  „Protocol”      „IMPS/2”
                                    Option  „Emulate3Buttons”      „true”
                                    Option  „ZAxisMapping”      „4 5 6 7”
              EndSection

              Ennyi kell az X config filejaban hozzaadni.

              byez syn
              [align=right][snapback]89192[/snapback][/align]

              A 6 7 a ZAxisMappingnál mi célt szolgál?

              Hozzászólás: slack optikai tuning #1962154
              aty
              Felhasználó

                Elméletileg ez fent volt/van, amúgy amit igazából nem tudok, hogy miként is müxik ez az átlátszóság az xorg-ban…hol kell ezt egyáltalán beállítani, hogyan hat ez a témákra ki, stb… errõl nincs még semmilyen doksi ( legalábbis érthetõ nyelven 😀 )
                [align=right][snapback]88661[/snapback][/align]

                Kell xcomposite opciókat az xorg.confban állítgatni, ha jól emlékszem.
                http://www.kde.me.uk/index.php?page=x-6.8-xcomposite-howto

                Hozzászólás: slack optikai tuning #1962152
                aty
                Felhasználó

                  Nos, update-teltem az xorgomat 6.8.1-re, viszont arról fogalmam sincs, hogyan használhatnám a transparency-t. Lehúztam egy témát de az installnál ezt a hibaüzit kaptam:

                  onnan cpoyzom, ahonnan gáz:

                  checking for pkg-config… /usr/bin/pkg-config
                  checking for xcomposite xfixes xdamage xrender… Package xcomposite was not found in the pkg-config search path.
                  Perhaps you should add the directory containing `xcomposite.pc’
                  to the PKG_CONFIG_PATH environment variable
                  No package ‘xcomposite’ found

                  configure: error: Library requirements (xcomposite xfixes xdamage xrender) not met; consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if your libraries are in a nonstandard prefix so pkg-config can find them.
                  root@pomm:/mnt/pomm/pomm/progik/teszteltek/slackware/kde/xcompmgr2.4#

                  Vmit találtam errõl xcomposite-ról, de nem sokat, azt is angolul…mintha az xorg 6.8.1 része lenne…ha így van, miért is nem települt???? ( slapt-get –install )
                  [align=right][snapback]88628[/snapback][/align]

                  ftp://ftp.slackware.hu/linuxpackages/Slac…0-i486-2jim.tgz
                  Elméletileg ez kell neki.

                  Hozzászólás: Driver install után nem megy az X #1976886
                  aty
                  Felhasználó

                    Sziasztok!

                    ati r9600xt kártyámhoz ati.com ról leszedtem fglr 4.3.0 és felraktam (rpm –install file –nodeps) viszont x et elfelejtettem kilõne  :blush: nemtom hogy ez okozhat-e bajokat. utána beconfigoltam, viszont mikor elindítottam nem ment. File-k amik kellhetnek a diagnózishoz:

                    http://www.vidama.hu/gery/linux/XFree86.0.log
                    http://www.vidama.hu/gery/linux/XFree86.1.log
                    http://www.vidama.hu/gery/linux/XF86Config-4

                    Elõre is Thx 🙂
                    [align=right][snapback]88606[/snapback][/align]

                    (**) Option „Device” „/dev/mouse”
                    (EE) xf86OpenSerial: Cannot open device /dev/mouse
                    No such file or directory.
                    (EE) Mouse1: cannot open input device

                    /dev/psaux esetleg?

                    /dev/p

                    Hozzászólás: Monitorgond #1976661
                    aty
                    Felhasználó

                      Nem kapcsolódik szorosan a témához, de megkérdezném, hogy lehet beállítani, hogy a monitor x használaton kívûli perc után kikapcsoljon? Ablakkezelõ- és disztrófüggetlenül érdekelne a válasz.

                      Hozzászólás: Levelezés squid-al #1976832
                      aty
                      Felhasználó

                        Aszem megvan a hiba.
                        Egy tûzfal teszt szerint zárva 25-ös és a 110-es port is tehát nem a squid-nál van a gond.hanem a tûzfal nem engedi ki.
                        Hogyan kell hozzáadni a iptables-hez,hogy ezt a 2 portot engedje?
                        [align=right][snapback]88542[/snapback][/align]

                        Nem inkább nem engedi be a kérést a 25, 125ös portokra?
                        iptables -A INPUT -p tcp –dport 25 -j ACCEPT
                        iptables -A INPUT -p tcp –dport 110 -j ACCEPT

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,411-1,420 / 1,776