Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Utálom a lilot, ajánlom a grub használatát.
Hálistennek azonban fennmaradt a lilo.confA Windows a hda1-en van. Próbáld meg igényeidnek megfelelõen alakítani a confot, vagy a gnugrub csomagot felrakni.
[align=right][snapback]89778[/snapback][/align]Különben egy sima /sbin/lilo vagy /sbin/liloconfig hatására észleli a Windowst, vagy nem?
Nah ja, én is beconfigoltam, sajna nálam is lassul…Ez engem is érdekelne…Amúgy állat 🙂
[align=right][snapback]89774[/snapback][/align]Nekem geforce2vel általános a sig11. :angry:
A problémám a következõ lenne:
A lilohoz sehogy sem tudom hozzáadni a windows-t, már sokmindent kipróbáltam
de eddig még nem sikerült.
A windows NTFS-en van.
[align=right][snapback]89775[/snapback][/align]Utálom a lilot, ajánlom a grub használatát.
Hálistennek azonban fennmaradt a lilo.confaty@languszta:~$ cat /etc/lilo.conf
# LILO configuration file
# generated by ‘liloconfig’
#
# Start LILO global section
boot = /dev/hda
message = /boot/boot_message.txt
prompt
timeout = 1200
# Override dangerous defaults that rewrite the partition table:
change-rules
reset
# VESA framebuffer console @ 1024x768x256
vga = 773
# Normal VGA console
# vga = normal
# VESA framebuffer console @ 1024x768x64k
# vga=791
# VESA framebuffer console @ 1024x768x32k
# vga=790
# VESA framebuffer console @ 1024x768x256
# vga=773
# VESA framebuffer console @ 800x600x64k
# vga=788
# VESA framebuffer console @ 800x600x32k
# vga=787
# VESA framebuffer console @ 800x600x256
# vga=771
# VESA framebuffer console @ 640x480x64k
# vga=785
# VESA framebuffer console @ 640x480x32k
# vga=784
# VESA framebuffer console @ 640x480x256
# vga=769
# End LILO global section
# Windows bootable partition config begins
other = /dev/hda1
label = Windows
table = /dev/hda
# Windows bootable partition config ends
# Linux bootable partition config begins
image = /boot/vmlinuz
root = /dev/hda2
label = Linux
read-only
# Linux bootable partition config endsA Windows a hda1-en van. Próbáld meg igényeidnek megfelelõen alakítani a confot, vagy a gnugrub csomagot felrakni.
az apt-cache search traffic eredmenye…
ethereal – Network traffic analyzer
driftnet – Picks out and displays images from network traffic
ftm – Frogfoot Networks Traffic Monitoring Utility
iftop – Display bandwidth usage on an interface
iptotal – monitor for IP traffic, not requiring SNMP
jnettop – View hosts/ports taking up the most network traffic
mrtg – Multi Router Traffic Grapherigy hirtelen… 🙂
Milyen jo is a Debian… itt van keszen egy rakas program.
[align=right][snapback]89295[/snapback][/align]iptraf-ot még hozzátehetjük a programok listájához.
Hello!
En igy oldottam meg a problemat:
Section „Input Device”
Identifier „Configured Mouse”
Driver „mouse”
Option „Core Pointer”
Option „Device” „/dev/psaux”
Option „Protocol” „IMPS/2”
Option „Emulate3Buttons” „true”
Option „ZAxisMapping” „4 5 6 7”
EndSectionEnnyi kell az X config filejaban hozzaadni.
byez syn
[align=right][snapback]89192[/snapback][/align]A 6 7 a ZAxisMappingnál mi célt szolgál?
Elméletileg ez fent volt/van, amúgy amit igazából nem tudok, hogy miként is müxik ez az átlátszóság az xorg-ban…hol kell ezt egyáltalán beállítani, hogyan hat ez a témákra ki, stb… errõl nincs még semmilyen doksi ( legalábbis érthetõ nyelven 😀 )
[align=right][snapback]88661[/snapback][/align]Kell xcomposite opciókat az xorg.confban állítgatni, ha jól emlékszem.
http://www.kde.me.uk/index.php?page=x-6.8-xcomposite-howtoNos, update-teltem az xorgomat 6.8.1-re, viszont arról fogalmam sincs, hogyan használhatnám a transparency-t. Lehúztam egy témát de az installnál ezt a hibaüzit kaptam:
onnan cpoyzom, ahonnan gáz:
checking for pkg-config… /usr/bin/pkg-config
checking for xcomposite xfixes xdamage xrender… Package xcomposite was not found in the pkg-config search path.
Perhaps you should add the directory containing `xcomposite.pc’
to the PKG_CONFIG_PATH environment variable
No package ‘xcomposite’ foundconfigure: error: Library requirements (xcomposite xfixes xdamage xrender) not met; consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if your libraries are in a nonstandard prefix so pkg-config can find them.
root@pomm:/mnt/pomm/pomm/progik/teszteltek/slackware/kde/xcompmgr2.4#Vmit találtam errõl xcomposite-ról, de nem sokat, azt is angolul…mintha az xorg 6.8.1 része lenne…ha így van, miért is nem települt???? ( slapt-get –install )
[align=right][snapback]88628[/snapback][/align]ftp://ftp.slackware.hu/linuxpackages/Slac…0-i486-2jim.tgz
Elméletileg ez kell neki.Sziasztok!
ati r9600xt kártyámhoz ati.com ról leszedtem fglr 4.3.0 és felraktam (rpm –install file –nodeps) viszont x et elfelejtettem kilõne :blush: nemtom hogy ez okozhat-e bajokat. utána beconfigoltam, viszont mikor elindítottam nem ment. File-k amik kellhetnek a diagnózishoz:
http://www.vidama.hu/gery/linux/XFree86.0.log
http://www.vidama.hu/gery/linux/XFree86.1.log
http://www.vidama.hu/gery/linux/XF86Config-4Elõre is Thx 🙂
[align=right][snapback]88606[/snapback][/align](**) Option „Device” „/dev/mouse”
(EE) xf86OpenSerial: Cannot open device /dev/mouse
No such file or directory.
(EE) Mouse1: cannot open input device/dev/psaux esetleg?
/dev/p
Nem kapcsolódik szorosan a témához, de megkérdezném, hogy lehet beállítani, hogy a monitor x használaton kívûli perc után kikapcsoljon? Ablakkezelõ- és disztrófüggetlenül érdekelne a válasz.
Aszem megvan a hiba.
Egy tûzfal teszt szerint zárva 25-ös és a 110-es port is tehát nem a squid-nál van a gond.hanem a tûzfal nem engedi ki.
Hogyan kell hozzáadni a iptables-hez,hogy ezt a 2 portot engedje?
[align=right][snapback]88542[/snapback][/align]Nem inkább nem engedi be a kérést a 25, 125ös portokra?
iptables -A INPUT -p tcp –dport 25 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp –dport 110 -j ACCEPT -
SzerzőBejegyzés