aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,421-1,430 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Redhat 8.0 + ipforward #1976669
    aty
    Felhasználó

      Hello mindenki! meg elegge uj vagyok iten, linuxal is, habar mar egy eve megy az RH8.0as szerverem, de a portforwardingot sehogyse tudom beallitani.  Talaltam a redhatnel egy oldalt a beallitasrol, de az azt mondja hogy futtassam ezt a parancsot:

      cat /proc/ksyms | grep ip_forward

      es ha nem ad vissza semmit, akkor bizony ujra kell forditani a kernelt.  A kerdes a kovetkezo: ez tenyleg igy van, vagy van ennek mas modja is hogy megoldjam?

      A kerdes vonatkozik a fedora core 2-re is.
      [align=right][snapback]88233[/snapback][/align]

      Fedora 2 alatt:
      cat /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
      Ha 1 az érték akkor rendben. Különben: echo „1” >/proc/sys/net/ipv4/ip_forward

      Redhat8.0 alatt nem tudom milyen a procfs felépítése.

      Azonban szinte biztosra veszem, hogy a Redhat termékeknél az /etc/sysconfig vagy bárhol az etcben van egy networkopció fájl, ahol az ipforwardot tudod állítani, mint Debian alatt.

      Hozzászólás: Speciális billentyûzetek Linux alatt #1974682
      aty
      Felhasználó

        Nah közben beszereztem a Trust cordless set-et. Egeret már rákötöttem, de a billentyûzet bekötése az átalakító beszerzése miatt késett.
        Szóval hagyományos bill csatlakozó – ps2 átalakítóról van szó. A számtek boltban óvtak tõle, hogy ezen az átalakítón keresztül használjam a rádiós billentyûzetet. Valakinek van ilyen téren tapasztalata? Nem akarom elfüstölni a jeladót.

        Hozzászólás: Firefox 1.0 Böngészõ #1973291
        aty
        Felhasználó

          Up!

          Az a kérdésem, hogy Linux/KDE alatt használva a Firefoxszal hogy lehet megértetni, hogy ha egy .log fájlt akarok letölteni azt nyissa meg mondjuk a kwrite-al? Az teljesen rendben hogy amikor felajánlja, hogy „open with an app.”, akkor kiválasztom a kwriteot, de a „Do it automatically for these types of files” elszürkül. Emlékszem, hogy még gnome alatt beállítva utána ment KDE alatt is rendesen. De ezért nem fogok egy gnomeot felrakni. Mi a megoldás?

          Hozzászólás: Linux kernel forditás magyarra #1976245
          aty
          Felhasználó

            A harmadik dolog, hogy számos félreértelmezés/félreértés forrása lehet egy olyan szöveg magyarítása, amire még nincsenek egyértelmû magyar szavak.
            [align=right][snapback]87596[/snapback][/align]

            Hát a félreértelmezések óriási gondokat okoznak ez tény. Különben microsoft van valami magyar nyelvû dokumentációs rendszere? Mert nem találkoztam még vele, csak a support.microsoft.com-al.

            Hozzászólás: Linux kernel forditás magyarra #1976238
            aty
            Felhasználó

              Szerintem nemsok értelme lenne a magyarításnak, de ezt már kifejtettem (úgy emlékszem).
              Viszont most kitaláltam valamit, ami lehet, hogy hülyeség, az is lehet, hogy van, de biztosan praktikus lenne.
              Nos kernel konfigurálásnál ****, hogy azt is ki kell jelölni, ami nyilvánvalón kell a vashoz. Most arra gondoltam, hogy kellene egy olyan program, ami felkutatja a hardware-, és beírja a konfigurációs file-ba, stabilan/modulosan igény szerint.

              Hozzászólás: slack optikai tuning #1962145
              aty
              Felhasználó

                Akkor viszont valószínûleg sokkal jobb kinézetû menük is lehetségesek, mert a fluxbox is gtk-t használ, és ott olyan témák vannak, hogy na…
                [align=right][snapback]87439[/snapback][/align]

                Nem lehet hogy az gtk2es?

                Hozzászólás: slack optikai tuning #1962143
                aty
                Felhasználó

                  kde, Gtk 1, ill. 2-höz is jó:
                  http://www.kde-look.org/content/show.php?content=5065
                  [align=right][snapback]87434[/snapback][/align]

                  Igen ez volt az egyik, amit említettem. De GTK1 alkalmazásban a betûk élsimítása katasztrófális ezzel a témával.
                  Közben a gtk-smooth csomaggal felkerült az Amaranth téma gtk1es verziója. Egyelõre ez tetszik a legjobban:
                  http://aty.tx.hu/slackware-kde/mplayer2.jpg

                  Hozzászólás: slack optikai tuning #1962140
                  aty
                  Felhasználó

                    „Találtam egy gtk-theme-switch nevû programot:”
                    Ezzel elméletileg az xmms, mplayer undorító menüje kiváltható lenne. De egyelõre nekem csak egy színváltást sikerült elérni vele.”
                    Nézd meg ezt a linket, hátha valami ötletet ad: http://freshmeat.net/articles/view/465/
                    Egy másik téma választó http://freshmeat.net/projects/gtk-chtheme/ (az elõzó lapról link)
                    Bár a menüváltás szerintem nem valószínû, hogy lehetséges (fordítás nélkül legalábbis), bár ki tudja.

                    „Gtk1es themeket honnét lehet egyáltalán szerezni? Valakinek van tapasztalata ilyen téren?”
                    http://www.kde-look.org/
                    http://themes.freshmeat.net/
                    Szerintem, ha lehetséges a menu bõrözése, azt itt megtalálod.
                    [align=right][snapback]87430[/snapback][/align]

                    Nah szóval sikerült összehozni. Két themet találtam eddig ami a menüt és a dialogokat is átszabja: a Qtcurve, ill. a Lush. Mindkettõ elérhetõ Slackware-csomagban a linuxpackages.neten. Gtk-smooth nevû csomagban.
                    A gtk-chtheme gtk2höz van.
                    Gtk1hez a gtk-theme-switchert találtam(szintén linuxpackages-en).

                    Hozzászólás: slack optikai tuning #1962138
                    aty
                    Felhasználó

                      Sikerült egy olyan témát(Qtcurve) szerezni végre, amivel a gtk1es programoknak nemcsak a színei változnak meg. Milyen témák lennének még GTK1hez?

                      Hozzászólás: slack optikai tuning #1962137
                      aty
                      Felhasználó

                        Nah gtk1es alkalmazások témázása.

                        Találtam egy gtk-theme-switch nevû programot: http://www.linuxpackages.net/pkg_details.php?id=3388

                        Ezzel elméletileg az xmms, mplayer undorító menüje kiváltható lenne. De egyelõre nekem csak egy színváltást sikerült elérni vele. Gtk1es themeket honnét lehet egyáltalán szerezni? Valakinek van tapasztalata ilyen téren?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,421-1,430 / 1,776