Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hello mindenki! meg elegge uj vagyok iten, linuxal is, habar mar egy eve megy az RH8.0as szerverem, de a portforwardingot sehogyse tudom beallitani. Talaltam a redhatnel egy oldalt a beallitasrol, de az azt mondja hogy futtassam ezt a parancsot:
cat /proc/ksyms | grep ip_forward
es ha nem ad vissza semmit, akkor bizony ujra kell forditani a kernelt. A kerdes a kovetkezo: ez tenyleg igy van, vagy van ennek mas modja is hogy megoldjam?
A kerdes vonatkozik a fedora core 2-re is.
[align=right][snapback]88233[/snapback][/align]Fedora 2 alatt:
cat /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
Ha 1 az érték akkor rendben. Különben: echo „1” >/proc/sys/net/ipv4/ip_forwardRedhat8.0 alatt nem tudom milyen a procfs felépítése.
Azonban szinte biztosra veszem, hogy a Redhat termékeknél az /etc/sysconfig vagy bárhol az etcben van egy networkopció fájl, ahol az ipforwardot tudod állítani, mint Debian alatt.
Nah közben beszereztem a Trust cordless set-et. Egeret már rákötöttem, de a billentyûzet bekötése az átalakító beszerzése miatt késett.
Szóval hagyományos bill csatlakozó – ps2 átalakítóról van szó. A számtek boltban óvtak tõle, hogy ezen az átalakítón keresztül használjam a rádiós billentyûzetet. Valakinek van ilyen téren tapasztalata? Nem akarom elfüstölni a jeladót.Up!
Az a kérdésem, hogy Linux/KDE alatt használva a Firefoxszal hogy lehet megértetni, hogy ha egy .log fájlt akarok letölteni azt nyissa meg mondjuk a kwrite-al? Az teljesen rendben hogy amikor felajánlja, hogy „open with an app.”, akkor kiválasztom a kwriteot, de a „Do it automatically for these types of files” elszürkül. Emlékszem, hogy még gnome alatt beállítva utána ment KDE alatt is rendesen. De ezért nem fogok egy gnomeot felrakni. Mi a megoldás?
A harmadik dolog, hogy számos félreértelmezés/félreértés forrása lehet egy olyan szöveg magyarítása, amire még nincsenek egyértelmû magyar szavak.
[align=right][snapback]87596[/snapback][/align]Hát a félreértelmezések óriási gondokat okoznak ez tény. Különben microsoft van valami magyar nyelvû dokumentációs rendszere? Mert nem találkoztam még vele, csak a support.microsoft.com-al.
Szerintem nemsok értelme lenne a magyarításnak, de ezt már kifejtettem (úgy emlékszem).
Viszont most kitaláltam valamit, ami lehet, hogy hülyeség, az is lehet, hogy van, de biztosan praktikus lenne.
Nos kernel konfigurálásnál ****, hogy azt is ki kell jelölni, ami nyilvánvalón kell a vashoz. Most arra gondoltam, hogy kellene egy olyan program, ami felkutatja a hardware-, és beírja a konfigurációs file-ba, stabilan/modulosan igény szerint.Akkor viszont valószínûleg sokkal jobb kinézetû menük is lehetségesek, mert a fluxbox is gtk-t használ, és ott olyan témák vannak, hogy na…
[align=right][snapback]87439[/snapback][/align]Nem lehet hogy az gtk2es?
kde, Gtk 1, ill. 2-höz is jó:
http://www.kde-look.org/content/show.php?content=5065
[align=right][snapback]87434[/snapback][/align]Igen ez volt az egyik, amit említettem. De GTK1 alkalmazásban a betûk élsimítása katasztrófális ezzel a témával.
Közben a gtk-smooth csomaggal felkerült az Amaranth téma gtk1es verziója. Egyelõre ez tetszik a legjobban:
http://aty.tx.hu/slackware-kde/mplayer2.jpg„Találtam egy gtk-theme-switch nevû programot:”
Ezzel elméletileg az xmms, mplayer undorító menüje kiváltható lenne. De egyelõre nekem csak egy színváltást sikerült elérni vele.”
Nézd meg ezt a linket, hátha valami ötletet ad: http://freshmeat.net/articles/view/465/
Egy másik téma választó http://freshmeat.net/projects/gtk-chtheme/ (az elõzó lapról link)
Bár a menüváltás szerintem nem valószínû, hogy lehetséges (fordítás nélkül legalábbis), bár ki tudja.„Gtk1es themeket honnét lehet egyáltalán szerezni? Valakinek van tapasztalata ilyen téren?”
http://www.kde-look.org/
http://themes.freshmeat.net/
Szerintem, ha lehetséges a menu bõrözése, azt itt megtalálod.
[align=right][snapback]87430[/snapback][/align]Nah szóval sikerült összehozni. Két themet találtam eddig ami a menüt és a dialogokat is átszabja: a Qtcurve, ill. a Lush. Mindkettõ elérhetõ Slackware-csomagban a linuxpackages.neten. Gtk-smooth nevû csomagban.
A gtk-chtheme gtk2höz van.
Gtk1hez a gtk-theme-switchert találtam(szintén linuxpackages-en).Sikerült egy olyan témát(Qtcurve) szerezni végre, amivel a gtk1es programoknak nemcsak a színei változnak meg. Milyen témák lennének még GTK1hez?
Nah gtk1es alkalmazások témázása.
Találtam egy gtk-theme-switch nevû programot: http://www.linuxpackages.net/pkg_details.php?id=3388
Ezzel elméletileg az xmms, mplayer undorító menüje kiváltható lenne. De egyelõre nekem csak egy színváltást sikerült elérni vele. Gtk1es themeket honnét lehet egyáltalán szerezni? Valakinek van tapasztalata ilyen téren?
-
SzerzőBejegyzés