Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ez tényleg jó kiindulási alap lenne – de hol és hogyan tudom ezeket megnézni? :icon_idea:
[align=right][snapback]87372[/snapback][/align]Napokban én is rengeteget szenvedtem a Linux idióta hangkezelése miatt.
Audio output opció megváltoztatásával tudsz alsat, esdt, esetleg artsdt beállítani.A programok hibaüzenetet adnak hogy a hangeszközt nem érik el, vagy csak egyszerûen nem hallasz semmit? Utóbbi esetben „aumix”, „rexima” – ezen mixerekkel próbálj meg valamit.
Valaki pedig elmondhatná nekem, hogy ha az alsamixer jól van beállítva. Induláskor az rc.alsa „alcactl restore” parancsot végrehajtja, akkor miért marad a hang nullán? Akkor is ha állítgatom az alsamixert. Persze ha reximával állítom be akkor megy? Hol itt a logika??? (nincs mute beállítva alsamixerben)
minden gtk és kde alkalmazás külön külön témázható, a telepített témák valamelyikével. Ezen felül a xmms, ill. a gmplayer-hez letölthetõek skinek. A x alkalmazások általában nem témázható, kiv. ha van hozzá skin, akkor az a bõr ráhúzható.
[align=right][snapback]87344[/snapback][/align]Létezik egyáltalán valami skin az mplayer, xmms menüjére?
„Optikai tuninghoz” olyan kérdésem lenne, hogy alap x-es alkalmazások témázhatók-e valahogyan. Gondolok itt xmmsre, gmplayerre, xeditre, xpdfre, amelyek rettenetes rondán néznek ki. Nem a kmplayer, beep-media-player érdekel, hanem egy megoldás arra, hogy ezek az alkalmazások is témázhatók legyenek. Kl223nak köszönhetõen sikerült a gtks alkalmazásoknak normális külsõt szerezni KDE alatt is(gtk-chtheme).
Sziasztok!
Az a gondom, hogy van egy RTL 8180 típusú wireless kártyám, amihez nincs linuxos driver. Csak driverloaderrel tudtam mûködésre bírni.
(Mûködik is minden gond nélkül. Mandrake 10.1 alatt.)
De ezzel az a gond, hogy csak egyhónapos próbaverzió van belõle, utána meg kell vennem a teljeset. Nem is az a 20$ lenne a probléma, hanem, hogy nem szívesen adom ki a neten a bankkártyám összes adatát, hogy aztán majd valaki levegye róla azt a pénzt. Ha csak be kellene sétálnom egy boltba és kifizetni már meg is tettem volna…
Szóval nem tud valaki valamilyen ingyenes alternatívát erre a driverloaderes megoldásra?Elõre is köszi a válaszokat!
Jó lenne ha igyekeznétek a válasszal, mert 2004.07.30-án lejár az egy hónapos licenc! (A gépem szerint még csak 07.20-a van. 😉 )
[align=right][snapback]86862[/snapback][/align]Még egy hülye ötlet, ma nagyon le vagyok fáradva:
szóval ugyebár az a lényeg hogy ne lássa a rendszerbetöltõdést. Framebuffernek olan módot állítasz be amit nem bír el az adott vid. kártya-monitor és ezért egy szürke képernyõt ad, amíg az x el nem indul.
Tudom, hülye ötlet 😀Nem akarok kernelt fordítani… Pláne nem P1-esen… Talán 3 hét alatt el is készülne….
Pet
[align=right][snapback]86772[/snapback][/align]Lefordíthatod egy másik gépen, majd rámásolod a p1esre.
(UHU 1.1 milyen teljesítménnyel fut ezen a gépen? Milyen ablakkezelõ stb.?)Esetleg megkérhetsz valakit arra, hogy ezt a patchet tartalmazó uhu csomagot készítsen.
Kiegészíteném még a kérdést: ha elindul az X, utána nem tudom elérni az 1-6. karakteres terminált. A képernyõre odafagy a kép, ha kilépek ezekbe a terminálokba. Természetesen ha visszalépek a hetesre, akkor megy tovább.
esetleg masok adhatnak a tobbi usernek pontokat: ha 5en bejanalnaka, akkor te ezentul a grubhoz jol foksz erteni;
bla, bla, lehet gondolkodni, a postszamolas helyett vmi mukodokepesebb ertekelo rendszeren;
[align=right][snapback]86696[/snapback][/align]Ilyen rendszer mûködik az itt kevésbé kedvelt pcforum oldalon. Az itteni fórumrendszerbe nem tudom mennyire lehetne beilleszteni.
Egy példa, ha esetleg nem találnátok meg a Tudástárban: http://pcforum.hu/azonosito/?name=ludolf&p…§ion=points
Pontot a kérdés felvetõje adhat annak akinek az adott problémára a megoldását a legjobbnak ítélte, vagy éppen leggyorsabban reagált rá.Hail!
Lehet hogy triviális kérdés, de nem nagyon vagyok otthon ebben a témában:
Sokáig Guardog-al készített tûzfalat használtam, amely jól mûködött, analóg modemet használtam.
Nemrég váltottam kábelmodemre.Most is ugyanezt a tûzfalat használom.Viszont a neten fellelhetõ tesztek
( wigwam, sygate) szerint az 53-as port (DNS) nyitott. Hiába próbáltam ki a Firestartert, firebuildert, nem
lett változás. Tud valaki megoldást?
Ja az nmap localhost nem látja nyitottnak.
[align=right][snapback]86713[/snapback][/align]Named, bind nem fut?
-
SzerzőBejegyzés