aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: KDE 3.3 megölte a hangot #1976079
    aty
    Felhasználó

      Ez tényleg jó kiindulási alap lenne – de hol és hogyan tudom ezeket megnézni? :icon_idea:
      [align=right][snapback]87372[/snapback][/align]

      Napokban én is rengeteget szenvedtem a Linux idióta hangkezelése miatt.
      Audio output opció megváltoztatásával tudsz alsat, esdt, esetleg artsdt beállítani.

      A programok hibaüzenetet adnak hogy a hangeszközt nem érik el, vagy csak egyszerûen nem hallasz semmit? Utóbbi esetben „aumix”, „rexima” – ezen mixerekkel próbálj meg valamit.

      Valaki pedig elmondhatná nekem, hogy ha az alsamixer jól van beállítva. Induláskor az rc.alsa „alcactl restore” parancsot végrehajtja, akkor miért marad a hang nullán? Akkor is ha állítgatom az alsamixert. Persze ha reximával állítom be akkor megy? Hol itt a logika??? (nincs mute beállítva alsamixerben)

      Hozzászólás: slack optikai tuning #1962136
      aty
      Felhasználó

        minden gtk és kde alkalmazás külön külön témázható, a telepített témák valamelyikével. Ezen felül a xmms, ill. a gmplayer-hez letölthetõek skinek. A x alkalmazások általában nem témázható, kiv. ha van hozzá skin, akkor az a bõr ráhúzható.
        [align=right][snapback]87344[/snapback][/align]

        Létezik egyáltalán valami skin az mplayer, xmms menüjére?

        Hozzászólás: slack optikai tuning #1962134
        aty
        Felhasználó

          „Optikai tuninghoz” olyan kérdésem lenne, hogy alap x-es alkalmazások témázhatók-e valahogyan. Gondolok itt xmmsre, gmplayerre, xeditre, xpdfre, amelyek rettenetes rondán néznek ki. Nem a kmplayer, beep-media-player érdekel, hanem egy megoldás arra, hogy ezek az alkalmazások is témázhatók legyenek. Kl223nak köszönhetõen sikerült a gtks alkalmazásoknak normális külsõt szerezni KDE alatt is(gtk-chtheme).

          Hozzászólás: Driverloader #1975636
          aty
          Felhasználó

            Sziasztok!

            Az a gondom, hogy van egy RTL 8180 típusú wireless kártyám, amihez nincs linuxos driver. Csak driverloaderrel tudtam mûködésre bírni.
            (Mûködik is minden gond nélkül. Mandrake 10.1 alatt.)
            De ezzel az a gond, hogy csak egyhónapos próbaverzió van belõle, utána meg kell vennem a teljeset. Nem is az a 20$ lenne a probléma, hanem, hogy nem szívesen adom ki a neten a bankkártyám összes adatát, hogy aztán majd valaki levegye róla azt a pénzt. Ha csak be kellene sétálnom egy boltba és kifizetni már meg is tettem volna…
            Szóval nem tud valaki valamilyen ingyenes alternatívát erre a driverloaderes megoldásra?

            Elõre is köszi a válaszokat!
            Jó lenne ha igyekeznétek a válasszal, mert 2004.07.30-án lejár az egy hónapos licenc! (A gépem szerint még csak 07.20-a van.  😉  )
            [align=right][snapback]86862[/snapback][/align]

            Hozzászólás: Grafikus bootolas #1914780
            aty
            Felhasználó

              Még egy hülye ötlet, ma nagyon le vagyok fáradva:
              szóval ugyebár az a lényeg hogy ne lássa a rendszerbetöltõdést. Framebuffernek olan módot állítasz be amit nem bír el az adott vid. kártya-monitor és ezért egy szürke képernyõt ad, amíg az x el nem indul.
              Tudom, hülye ötlet 😀

              Hozzászólás: Grafikus bootolas #1914779
              aty
              Felhasználó

                Nem akarok kernelt fordítani… Pláne nem P1-esen… Talán 3 hét alatt el is készülne….

                Pet
                [align=right][snapback]86772[/snapback][/align]

                Lefordíthatod egy másik gépen, majd rámásolod a p1esre.
                (UHU 1.1 milyen teljesítménnyel fut ezen a gépen? Milyen ablakkezelõ stb.?)

                Esetleg megkérhetsz valakit arra, hogy ezt a patchet tartalmazó uhu csomagot készítsen.

                Hozzászólás: dokumentacio: debian desktop kialakitasa #1946785
                aty
                Felhasználó

                  Kiegészíteném még a kérdést: ha elindul az X, utána nem tudom elérni az 1-6. karakteres terminált. A képernyõre odafagy a kép, ha kilépek ezekbe a terminálokba. Természetesen ha visszalépek a hetesre, akkor megy tovább.

                  Hozzászólás: KDE 3.3 telepítés hiba #1975611
                  aty
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: javaslat: linuxforum.hu netikett #1974253
                    aty
                    Felhasználó

                      esetleg masok adhatnak a tobbi usernek pontokat: ha 5en bejanalnaka, akkor te ezentul a grubhoz jol foksz erteni;
                      bla, bla, lehet gondolkodni, a postszamolas helyett vmi mukodokepesebb ertekelo rendszeren;
                      [align=right][snapback]86696[/snapback][/align]

                      Ilyen rendszer mûködik az itt kevésbé kedvelt pcforum oldalon. Az itteni fórumrendszerbe nem tudom mennyire lehetne beilleszteni.

                      Egy példa, ha esetleg nem találnátok meg a Tudástárban: http://pcforum.hu/azonosito/?name=ludolf&p…&section=points
                      Pontot a kérdés felvetõje adhat annak akinek az adott problémára a megoldását a legjobbnak ítélte, vagy éppen leggyorsabban reagált rá.

                      Hozzászólás: DNS (53 port) nyitva #1975592
                      aty
                      Felhasználó

                        Hail!

                        Lehet hogy triviális kérdés, de nem nagyon vagyok otthon ebben a témában:
                        Sokáig Guardog-al készített tûzfalat használtam, amely jól mûködött, analóg modemet használtam.
                        Nemrég váltottam kábelmodemre.Most is ugyanezt a tûzfalat használom.Viszont a neten fellelhetõ tesztek
                        ( wigwam, sygate) szerint az 53-as port (DNS) nyitott. Hiába próbáltam ki a Firestartert, firebuildert, nem
                        lett változás. Tud valaki megoldást?
                        Ja az nmap localhost nem látja nyitottnak.
                        [align=right][snapback]86713[/snapback][/align]

                        Named, bind nem fut?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 1,776