aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: dokumentacio: debian desktop kialakitasa #1946784
    aty
    Felhasználó

      xdm is sok?
      egy kicsit gondolkodok a dologn, biztos van jo megoldas;
      hirtelen: csinalj egy 99es init scriptet, ami a fenti startx parancsot futtatja;
      [align=right][snapback]86698[/snapback][/align]

      XDM is sok, meg fölösleges arra a gépre. Pláne, hogy azt se tudom abba, hogy lehet a beléptetést automatizálni.
      Berakom initscriptbe su-val a startx-et. Hálisten a gép mindig megy, és az X is elég stabil. Azt hogy lehetne automatizálni ha mégis elcrashelne az X, akkor automata újrainduljon? Ehhez már elengedhetetlen egy login manager?

      Hozzászólás: dokumentacio: debian desktop kialakitasa #1946782
      aty
      Felhasználó

        aty:
        „Hogy lehet megoldani hogy rootként bejelentkezve és kiadva a startx parancsot, az X egy másik user nevében induljon. Sudo, vagy minek a segítségével lehet elérni?”
        miert akarod ezt csinalni? mert lehet, hogy lenne mas megoldas is;
        mindenesetre nem sudo, hanem a su alkalmas erre: ‘su user startx’
        [align=right][snapback]86691[/snapback][/align]

        A bejelentkezést automatizálni akarom teljesen, és mivel nem rendelkezik nagy erõforásokkal a gép a login managert fölöslegesnek tartom.

        Hozzászólás: Grafikus bootolas #1914774
        aty
        Felhasználó

          Ez komoly válasz volt, köszönöm….

          Péter
          [align=right][snapback]86634[/snapback][/align]

          Nem tudom van-e bootsplash patch az uhuban. A patchset itt megtalálható, a dokumentáció kellõen részletes: http://bootsplash.org/kernel.html

          Hozzászólás: tûzfal vagy valami más (debian) #1970896
          aty
          Felhasználó

            Sziasztok! Ipmasquarade – re nem tudtok valami egyszerû, rövid beállítás-hpgyan-t? Tudom, hogy vannak a howto-k, de elakadtam. Netet akrok megosztani két gép között, az egyiket gateway-nak használva. Addig eljutottam, hogy az /etc/network/interfaces – ben beállítottama a két kártyát. A Gateway-gépben eth0 és eth1 van, eth1 kapja dhcp-t a C….o-tól, eth0 pedig a windows-os géppel van egy subneten. A gateway-es gép látja a netet eth1-el, pingeli a windows-os gépet, de a windows-os gép nem megy ki a netre. Köszi.
            [align=right][snapback]86625[/snapback][/align]

            ipforwardot engedélyezed, majd:
            iptables -t nat -A POSTROUTING -s wingepIPcime -o eth0 -j MASQUERADE

            Hozzászólás: egy ide vágó kérdés… #1975456
            aty
            Felhasználó

              Hel ló

              a helyzet az hogy meg szeretnék tanulni programozni, magát a módszertant ismerem is, azzal nincs gond, meg van némi pascal beli tudásom is. nos engem kifejezetten a rendszer-programozás érdekel… a kérdésem az lenne hogy milyen könyvet ajánlotok? amibõl el tudom sajátítani a c programnyelvet minima közép szinten…
              néztem egy könyvet… a címe tetszetõs: UNIX-GNU/Linux  Programozás C nyelven … írta: Pere László
              nos vki tudna véleményt modnai pl errõl a könyvrõl? érdemes-e megvenni, vagy sem? azért kérdem ezt, mert nem már találkoztam olyan könyvel is, ami tök értetlenül írja le a dolgokat,  viszont olyanal is, ami következetes, érthetõ… ezért kérem a tapasztaltak segítségét… köszi 🙂
              [align=right][snapback]86455[/snapback][/align]

              Pere László ezen könyvét nem olvastam, de többi könyve igen következetes, könnyen értelmezhetõ.

              Hozzászólás: sulinetes UHU #1975449
              aty
              Felhasználó

                hello,

                kb. egy hete használok linuxot, és meglepõen jól mennek a dolgok – bár az én kis dos-on felnevelt fejemnek elõször nem tûnt logikusnak, hogy egy könyvtárban keressem a cd-t, de ez csak öt percig volt így…
                a kérdésem a következõ lenne:
                – a linuxot sulinetes cd-rõl telepítettem (ne kérdezzétek honnan szereztem: WinXP-re cseréltem  😉  hehh…) és eddig az az egyetlen ratyi jelentkezett, hogy Gnome-ból és KDE-bõl (mást csak egzotikumszinten néztem 😀 ) folyamatosan dobál ki a login screen-re, még a leglájtosabb multitaszkingkor is… – tud valaki erre valamit mondani?
                – elõfordult hasonló hiba mással is?

                kösz, srácok!
                [align=right][snapback]86450[/snapback][/align]

                /var/log/XFree86.0.log tartalmát másold be ide léci. Hátha valamit megtudunk.
                Milyen vid. kártya? Meg mennyire rendszeresen történik az eset?

                Hozzászólás: internet megosztas #1959271
                aty
                Felhasználó

                  Modemes net gondolom ppp kapcsolatot jelent mindig.
                  Ez esetben linux masinán a már rengetegszer elmondott két sor:
                  echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
                  iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.0.2 -o ppp0 -j MASQUERADE

                  Feltéve hogy a winxps gép ip címe 192.168.0.2.

                  Hozzászólás: profile hol van suse-ban? #1975448
                  aty
                  Felhasználó

                    Sziasztok!

                    SuSE tartogat meglepetést nekem. Elkezdtem keresgélni a .profile fájlt az egyéni beállitásaimhoz, de semmi.
                    Egyáltalán milyen kigyúrt út van erre SuSe-ban?

                    köszi,
                    mirrmurr
                    [align=right][snapback]86443[/snapback][/align]

                    Létrehozol egyet, akkor azt értelmeznie kell – elméletileg.
                    .bash_profile a home diredbe mondjuk.

                    Hozzászólás: make #1975445
                    aty
                    Felhasználó

                      Sziasztok!

                      Az a problemam, hogy letoltottem egy program forrasat, es a szokasos modon elkezdtem feltelepiteni.
                      ./configure
                      make

                      A make hibauzenetekkel tert vissza. Szintaktikai hibara panaszkodott. Nem hiszem, hogy a forrassal van gond. Szerintem inkabb az a helyzet, hogy a letoltott program c++ ban van megirva. A „make” pedig c forditot hasznal. Legalabbis azt hiszem. Aki tudja, mi a gond az kerem segitsen!

                      Koszike!

                      Laccccccci
                      [align=right][snapback]86437[/snapback][/align]

                      c++ programot gond nélkül le kell fordítania. Mi ez a program, és mi a hiba üzenet pontosan?

                      Hozzászólás: win partició nem kóser #1975444
                      aty
                      Felhasználó

                        atyavilag 🙂
                        mi ez a sok baromsag?

                        ird be:

                        /dev/hda1 /mnt/winxp vfat auto,user      0 0

                        (igy magatol felcsatolja mindig bootkor. ha nemakarod ezt, akkor noauto.
                        ja es ha beirtad, majd elmentetted, akkor reboot.
                        [align=right][snapback]86428[/snapback][/align]

                        A pontos ékezetkezelés miatt szvsz jó volt az eredeti sor. Elég lett volna a noautot-t autora átírni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 1,776