aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,451-1,460 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: WEB-mail #1975412
    aty
    Felhasználó

      Sziasztok!
      Tudnatok nekem mondani egy web -es feluletu mail klienst, ami tudja kezelni a Maildir/ formatumot? Eddig neomailt hasznaltam, postfix + mbox al, de atalltam maildirre, es neomail  sajna nem tamogatja 🙁
      Elore is koszi!
      TH
      [align=right][snapback]86392[/snapback][/align]

      Közöm nincs a témához. Squirellmail tud ilyesmit?

      Hozzászólás: Canon i350 vs SuSe Linux 9.1 Professional #1975205
      aty
      Felhasználó

        Sziasztok, megnéztem, tényleg nyomtat, csak állandóan ráteszi, a TurboPrint feliratot….
        [align=right][snapback]86257[/snapback][/align]

        Azért mondtam hogy kell egy key hozzá. „turboprint.key” – keress rá googlen, többet nem mondok, nem warezfórum.

        Hozzászólás: 10.1 vs NVIDIA #1975186
        aty
        Felhasználó

          Nem tudom mért nem fordul le de a rivafb modulra panaszkodik, úgyhogy azt szedd ki.
          [align=right][snapback]86021[/snapback][/align]

          Szvsz ez lesz a megoldás. Nem szimpatizál az nvidia framebufferrel a driver. Mindenképp szedd ki. „rmmod rivafb” legalább a telepítés idejére. Majd valahogyan tüntesd el az automata betöltõdö modulok közül, vagy töröld.

          Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955332
          aty
          Felhasználó

            Keress rá a guglival
            C preprocessor „/lib/cpp” fails sanity check
            [align=right][snapback]86065[/snapback][/align]

            Bocs a hozzászólásért, megin elõbb kérdeztem, mint kerestem.
            Kernel header fájlok hiányoztak.

            Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955330
            aty
            Felhasználó

              Ha forrásból akarok programot felrakni, akkor ./configure során ez a hibaüzenet fogad:

              Code:
              configure: error: C preprocessor „/lib/cpp” fails sanity check

              Miért? :unsure:

              Hozzászólás: dokumentacio: debian desktop kialakitasa #1946780
              aty
              Felhasználó

                Hogy lehet megoldani hogy rootként bejelentkezve és kiadva a startx parancsot, az X egy másik user nevében induljon. Sudo, vagy minek a segítségével lehet elérni?

                Hozzászólás: Canon i350 vs SuSe Linux 9.1 Professional #1975200
                aty
                Felhasználó

                  Sziasztok, ma vettem egy Canon i350-es nyomtató, Linux alá nincs drivere, de a Linux -al sikerült felismertetni, a yaston keresztül legalább is látta, hogy USB nyomtató, és Canon i350- amikor viszont a továbbra lépek, és megjelenik, az a párbeszédablak, ahol kilehet választani a gáyrtót, ott már a Canonok között nem szerepel az I350, szóval, akkor most feliserte vagy sem, vagy egyszerûen csak a nyomtatóról kérte le a tipus számát? Illetve hogyan lehet a SuSe Hardware adatbázist elõkeresni, a felhasználói kézikönyben valahol levolt írva, csak pont most nem találtam még meg benne, lehet, hogy nem a rendszekézikönyben van, illetve megkeresem a regisztrációs lapot, amit kaptam a 9.1 megvásárlásakor, de adddig is jó lenne ha segítenétek, hogy hogyan is kell beállítani stb. Elõre is köszi.
                  [align=right][snapback]85970[/snapback][/align]

                  Fizetõs driver létezik csak hozzá.
                  itt a fizetos driver
                  Keyt ha nem találsz hozzá, akkor szólj.

                  Szvsz pl a Suse rég megoldhatta volna, hogy a turboprint fejlesztõivel megegyezik és akár ingyenesen biztosítja usereknek ezt a driver csomagot, pláne a pénzes változatban. Nem csak a Canon a hibás mindig. Errõl ennyit.

                  Hozzászólás: Slackware 10.0 + 2.6.8.1 es kernel #1975110
                  aty
                  Felhasználó

                    Sziasztok. Ha van már ilyen téma elnézést..
                    Szóval. A minap leforgattam a 2.6.8.1es kernelt, de 2 dolgot nem sikerült elérnem:
                    a., nem megy az adsl
                    b., az NVidia drájver Building errorral elszáll, mikor bele szeretném forgatni a kernelbe..

                    az elsõ kérdés megoldására a roaring penguin-t ajánlották, de a hiba ugyanúgy fennt áll :

                    Code:
                    Couldn’t set tty to PPP discipline: Invalid argument

                    Tud valaki segíteni?:)

                    – Ha kevés az infó, bocs, nem vagyok egy fórum-guru..  :blush:

                    Hozzászólás: Speciális billentyûzetek Linux alatt #1974679
                    aty
                    Felhasználó

                      Tiszta véletlen, de az én anyukámnak is 5ALi61-es mobója van, Uhu 1.0-val, 🙂 Amikor használtan vettem, azt mondták, hogy talán ez a volt legjobb lap a K6 platformhoz, meg is van rakva minden jóval.

                      USB van rajta, és adtak is hozzá hátlapi kivezetést (2 db, megnéztem)
                      [align=right][snapback]85364[/snapback][/align]

                      Nekem azt elsikkasztották, de akkor szerzek majd hozzá. Errõl a lapról különben én is csak jókat tudok mondani, csak a ps2es bill. kivezetést sajnálom picit, hogy kihagyták.

                      Hozzászólás: Speciális billentyûzetek Linux alatt #1974676
                      aty
                      Felhasználó

                        Ha a legbénább megy, megy a többi is legfeljebb néhény billentyût kézzel kell baállítani.
                        [align=right][snapback]85349[/snapback][/align]

                        A legbénább alatt azt értem, hogy semmilyen plussz multimédiagomb nem volt rajta. Olyan mint egy normál 105gombos bill, csak a win gombok helyén egy pingvines gomb van. No komment.

                        Soros multimédiás billentyûzetet sajnos már nem tudok szerezni. USB-set esetleg, de abban se vagyok biztos, hogy van ill. mûködik azon a gépen az usb(soha nem próbáltam).

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,451-1,460 / 1,776